Wczasy w Świnoujściu – poznaj atrakcje miasta i ofertę noclegów

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogWczasy w Świnoujściu – poznaj atrakcje miasta i ofertę noclegów

Wczasy z noclegiem w Świnoujściu to okazja, by poznać najciekawsze atrakcje tego nadmorskiego miasta. Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, latarnia o wysokości 68 metrów, historia romantycznej miłości, zakończonej podwieszeniem korwety pod sufitem kościoła, Podziemne Miasto, Fort Anioła i – jakby tego było mało! – ogromny wybór zabiegów spa oraz wyborne posiłki w eleganckim ośrodku Baltic Spa. Wszystko to odnajdziesz w Mieście 44 wysp!

Spis treści:
Wypoczynek blisko morza
Najciekawsze zabytki
Wyjątkowe atrakcje
Bądź aktywny!
Oferta nie tylko dla emerytów!
Dlaczego właśnie Baltic Spa?
Oferta zabiegów i masaży
Oferta wyżywienia
Podsumowanie

Wczasy z noclegiem w Świnoujściu – wypocznij blisko morza!

Wczasy z noclegiem w Świnoujściu to okazja, by poznać to jedyne w swoim rodzaju piękne, położone blisko wybrzeża Morza Bałtyckiego miasto-uzdrowisko znajdujące się aż na 44 wyspach i wysepkach. Znajdziesz tu nie tylko plażę i promenadę, ale także forty, wieże widokowe, liczne kościoły, latarnię morską, a nawet podziemne miasto!

Jakie zabytki warto tu zobaczyć?

Jeśli lubisz wystawy sztuki i koncerty na żywo w otoczeniu XIX-wiecznych obwarowań koniecznie odwiedź Fort Anioła, który swoją nazwę wziął od Zamku Świętego Anioła, czyli dawnego Mauzoleum Hadriana w Rzymie. Fort ten spełnia obecnie rolę muzeum architektury militarnej i placówki kulturalnej miasta. W sali kominkowej możemy się posilić, wypić kawę, herbatę, miód pitny lub wino. Od maja do września można zwiedzić tu także otwartą dwa lata temu kopalnię bursztynu. Jeżeli na wakacje planujesz zabrać dzieci lub wnuki, koniecznie zajrzyjcie także do Sali Wikingów, w której – w odróżnieniu od większości innych muzeów – eksponatów wolno dotykać, a nawet je przymierzać i pozować z nimi do zdjęć! Drewniane miecze i topory są bezpieczne dla maluchów, więc tę lekcję historii można śmiało przeprowadzić nawet z najmłodszymi.

Punktem obowiązkowym jest oczywiście także tutejsza latarnia morska. Wybudowana w 1858 roku jest najwyższą nadbałtycką latarnią – mierzy aż 68 metrów! Na taras widokowy prowadzi 308 schodów, a wewnątrz znajduje się wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.

Piękne kościoły

Najstarszym kościołem katolickim w Świnoujściu jest XIX-wieczny, neogotycki Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza (Stella Maris), w którego wnętrzu możemy podziwiać piękne witraże. Kościół ten znajduje się w rejestrze zabytków nieruchomych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID).

Kościół pw. Chrystusa Króla jest starszy od Kościoła NMP Stella Maris, ponieważ zbudowany został w XVIII wieku, jednak jako świątynię katolicką erygowano go dopiero w maju 1973 roku. Ciekawostką i ozdobą kościoła jest korweta podwieszona pod jego sufitem. Model statku pochodzi z 1814 roku, wiąże się z nim romantyczna historia zaślubin kapitana Chrystiana Heinsa z Hanną Charlotte Dorotheą Wagner. To właśnie Heins był autorem modelu statku.

Na koniec polecamy wejście na wieżę widokową, która jest jedyną pozostałością po protestanckim kościele im. Marcina Lutra. Pierwotnie wieża sięgała 70 metrów – dziś jest nieco niższa, jednak wciąż mierzy kilkadziesiąt metrów, dzięki czemu z jej szczytu można nacieszyć oczy piękną panoramą miasta. A jeśli zmęczy cię wspinaczka, możesz odpocząć w kawiarence znajdującej się wewnątrz wieży.

Jakie jeszcze atrakcje kryje w sobie ta nadmorska miejscowość?

Na wyspie Wolin znajduje się coś, co zachwyci chłopców małych i dużych: podziemne miasto. Pod nadmorskimi wydmami, ukryte zostały wielkie schrony, które łączy sieć podziemnych korytarzy. Podczas II Wojny Światowej stały w nich mocne działa, które miały za zadanie ochronę bazy Kriegsmarine w ówczesnym Swinemünde. Kompleks przebudowano po wojnie i wtedy schrony połączono kilometrem podziemnych korytarzy. Strona internetowa Podziemnego Miasta informuje o tym, że zwiedzanie odbywa się pod okiem polskiego żołnierza, a historyczna podróż w czasie jest interaktywna. Przed wycieczką warto sprawdzić wcześniej dni i godziny otwarcia miasta dla zwiedzających. Koniecznie należy też zabrać ze sobą ciepłe ubrania -pod ziemią temperatura wynosi bowiem zaledwie ok. 10°C!

Jeżeli wolisz wypoczynek na świeżym powietrzu i w cieple rozważ wycieczkę po wyspie Karsiborska Kępa, na której Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków utworzyło społeczny rezerwat ptaków. Można tu zaobserwować 140 rzadkich gatunków, w tym biegusa zmiennego, bielika, kanię rdzawą, błotniaka łąkowego, derkacza i bataliona. Karsiborska Kępa jest także miejscem występowania unikatowej roślinności solniskowej.

Plaża w Świnoujściu

Nie tylko noclegi – bądź aktywny i spędź fajne wczasy w Świnoujściu!

Fajne wczasy w Świnoujściu gwarantują odwiedzającym nasze miasto turystom nie tylko liczne oferty noclegów, ale też popularne zabytki i atrakcje. Jednocześnie uwagi na ukształtowanie terenu oraz położenie geograficzne miejscowość ta daje bowiem również wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Co warto tu zobaczyć?

Świnoujski odcinek Drogi św. Jakuba

Camino de Santiago to mający ponad tysiąc lat szlak pątniczy prowadzący do grobu apostoła Jakuba Starszego znajdującego się w katedrze Santiago de Compostela w Hiszpanii. Trakt ten po rewolucji francuskiej popadł w zapomnienie, by wreszcie w 1987 roku zostać ogłoszonym przez Radę Europy pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym.

Spływy kajakowe

Fani kajakarstwa znajdą tu dwie oznakowane trasy spływów kajakowych. Pierwsza, 30-kilometrowa, zaczyna się w karsiborskim ośrodku „Marina” i prowadzi pomiędzy wysepkami delty Świny. Druga trasa, dwukrotnie dłuższa, zaczyna się w tym samym miejscu i opływa wyspę Wolin. Zaprawieni kajakarze mogą spróbować popłynąć dalej morzem i pokonać dodatkowo 40 kilometrów od Dziwnowa do Świnoujścia;windsurfing, kitesurfing i skimboard wśród „spotów” wyspy Wolin

Wędkarstwo

Występują tu sandacze, szczupaki, leszcze, okonie, miętusy i płocie. Ponoć w ciągu godziny można złowić ich nawet 5 kilogramów! W okolicznych wodach spotkać też można węgorze, flądry, stornie, gładzice, liny i karasie pospolite oraz srebrzyste. Zdarzają się także łososie i trocie, ważące nieraz ponad 20 kilogramów. Najbardziej warte uwagi łowiska znajdują się w rejonie dzielnicy Karsibór, w Przytorze i Łunowie oraz na falochronach Świny. Na falochronach złowić można węgorzycę żyworodną, stornię i belonę oraz śledzie;nordic walking po ciągnącej się kilometrami plaży i Parku Zdrowym, idealnym do spacerów w wietrzną pogodę;

Żeglarstwo

Rozlewiska Starej Świny są idealnym miejscem dla początkujących żeglarzy, a Zalew Szczeciński z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy są już pewni swych umiejętności. Port jachtowy w Basenie Północnym pomieści około 350 jednostek

Inne atrakcje

Poza atrakcjami wymienionymi przez nas powyżej turyści skorzystać mogą tu również z możliwości jazdy konnej z instruktorem, a także z wypożyczalni skuterów wodnych oraz oferty aż trzech pól golfowych przystosowanych do potrzeb graczy na różnych stopniach zaawansowania.

Atrakcje dla dzieci

Miasto nie zaniedbuje też najmłodszych wczasowiczów. Na naszych milusińskich czeka moc atrakcji, od tych edukacyjnych po czysto rekreacyjnie, wśród nich:

 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego – tu znajdziesz najstarszą piranię w Polsce, potwora morskiego, czyli rybę konger, a także faunę i florę z mórz i oceanów, sprzęt nawigacyjny, modele statków i wiele innych atrakcji.;
 • wycieczka kolejką turystyczną – do wyboru mamy kilka tras, zwiedzić możemy m. in. Świnoujście, Międzyzdroje czy Wyspę Wolin. Ważną informacją jest to, że kolejki przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych;
 • park linowy – wiadomo, że dzieci rozpiera energia – park linowy BLUSZCZ przy ul. Matejki pozwoli im aktywnie i ciekawie ją spożytkować;
 • Oceanarium – to prawdziwa lekcja przyrody na żywo. Gwarantujemy, że dzieci pokochają podwodny świat i z otwartą buzią podziwiać będą żywe okazy, zwłaszcza rekiny i płaszczki;
 • Papugarnia Rio – to miejsce oferuje nieograniczony czasowo pobyt wśród 80 różnych gatunków papug. Ptaki można głaskać, karmić i robić im zdjęcia. Starsze dzieci z pewnością będą zachwycone, a dla młodszych przygotowano bezpieczną strefę, z której mogą bez obaw podziwiać ptaki przez szybę;
 • labirynt luster – to zabawa nie tylko dla najmłodszych: wyjście z kilkudziesięciometrowego labiryntu, składającego się z 200 luster, może okazać się prawdziwym wyzwaniem;
 • plac edukacji przyrodniczej na wyspie Karsibór – plac składa się ze strefy edukacyjnej, sprawnościowej i wypoczynkowej. Znajdziemy na nim tablice informacyjne oraz gry, uczące o różnorodności flory i fauny wyspy oraz o jej historii. Ponadto na placu znajdują się elementy do zabawy oraz ławki i altanka.

Atrakcje po drugiej stronie granicy

Po niemieckiej stronie warto odwiedzić chociażby Dom do Góry Nogami czyli dom, w którym…wszystko jest postawione na głowie, a właściwie na dachu. Ciekawą atrakcją jest też Świat Guliwera, czyli 36-metrowa rzeźba tej postaci, do której można wejść i zobaczyć, jak człowiek wygląda od środka. Z kolei Motylarnia na wyspie Uznam to największa farma motyli w Europie. Tu jednak ostrzegamy: wewnątrz jest gorąco jak w tropikach! Na koniec trzeba wspomnieć o Terrarium w Bansinie, czyli o najmniejszym zoo w całych Niemczech. Na 150 metrach kwadratowych znajdziemy gady, płazy i owady charakterystyczne dla tropikalnego klimatu. Można tu też podziwiać pytona mierzącego 470 centymetrów, warana z błękitnymi cętkami, a także liczne papugi oraz małpki. po wizycie dzieci mogą również pobawić się na placu zabaw urządzonym na kształt dżungli.

Kobieta odpoczywająca w saunie

Tanie wczasy w Świnoujściu – noclegi dla emerytów i nie tylko

Świnoujście jako miejscowość uzdrowiskowa przyciąga co roku tysiące turystów – nie tylko emerytów! – pragnących podczas tanich wczasów z noclegiem podreperować nieco swoje zdrowie. Idealną ofertą dla nich jest propozycja ośrodków takich jak Baltic Spa. Dlaczego? Zobaczmy!

Dlaczego powinienem wybrać właśnie Baltic Spa?

Nasz ośrodek znajduje się tuż obok promenady, zaledwie 100 metrów od najszerszej i najpiękniejszej z nadbałtyckich plaż, niejednokrotnie już uhonorowanej „Błękitną Flagą” – ogólnoświatowym wyróżnieniem, które przyznawane jest kąpieliskom i marinom.

Nowoczesny ośrodek składa się z 45 pokoi, jedno-, dwu- i trzyosobowych, wyposażonych w bezpłatny Internet, telewizor HD wraz z telewizją DVB-T i aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem, żebyś skupić mógł się na wypoczynku, a nie na przykrych obowiązkach. Sprzęty takie jak suszarki i żelazka dostępne są na recepcji.

Warto podkreślić, że nasze apartamenty są dźwiękoszczelne i mają powierzchnię od 23 do 70 metrów kwadratowych. Część z nich wyposażona jest dodatkowo w klimatyzację. Do każdego apartamentu w Baltic Spa przynależy również przestronny balkon z kompletem wygodnych rattanowych mebli.

Jeżeli zdecydujesz się wypocząć u nas możesz skorzystać również z oferty pełnego wyżywienia. Na specjalne życzenie możemy przygotować dla Ciebie potrawy dietetyczne i/lub zapakować Twój obiad na wynos. W pobliskim obiekcie będziesz też mógł korzystać z wanny z hydromasażem, czyli jacuzzi, oraz basenu – całkowicie za darmo!

Akceptujemy zwierzęta, mamy windę, bar i pokoje przeznaczone dla osób niepalących. Mówimy w języku angielskim, niemieckim i polskim.

Jakie zabiegi spa oferuje Baltic Spa?

Skorzystasz u nas z szerokiej oferty zabiegów relaksacyjnych. Naszym klientom proponujemy między innymi wypróbowanie różnego rodzaju masaży, takich jak:

 • masaż kręgosłupa – jeżeli cierpisz na bóle pleców, dyskopatię, zmiany zwyrodnieniowe czy z powodu przeciążeń to ten zabieg na pewno szybko przyniesie Ci ulgę. Dodatkowo dla osób po urazach masaż kręgosłupa jest doskonałą formą rehabilitacji;
 • masaż twarzy – poprawi stan Twojej cery i pozwoli jej pozostać w doskonałej formie. Masowanie twarzy ma za zadanie poprawić krążenie, zmniejszyć obrzęki, pozytywnie wpływa na zabarwienie skóry, a nawet działa przeciwzmarszczkowo;
 • masaż głowy – fachowo zrobiony masaż głowy dobrze oddziałuje na krążenie, co pozwala dotlenić cebulki włosów. Pomaga również usunąć martwe komórki naskórka i tym samym umożliwić transport substancji odżywczych prosto do mieszków włosowych;
 • masaż sportowy – ten rodzaj masażu dedykowany jest osobom lubiącym intensywnie uprawiać sport. Jest wykonywany silniej i energiczniej niż masaż klasyczny;
 • masaż refleksyjny – przyjemny, refleksyjny zabieg polegający na uciskaniu tzw. łuków refleksyjnych ciała, czyli połączeń i zakończeń nerwowych. Poprawia krążenie i stymuluje układ nerwowy;
 • masaż refleksyjny stóp – skupia się na stopach, wzmacniając je, poprawiając krążenie wewnątrz nich, a także pobudzając odpowiednie punkty wpływa korzystnie na przemianę materii masowanego;
 • masaż limfatyczny – inaczej drenaż limfatyczny to uciskowy rodzaj masażu, pobudzający krążenie krwi i limfy w organizmie. Może być stosowany w różnych celach: jako sposób na pozbycie się cellulitu, remedium na ból zatok i środek łagodzący obrzęki.

W naszym ośrodku możesz skorzystać również z innych usług regeneracyjnych i zdrowotnych, np. z inhalacji, szczególnie polecanych osobom mieszkającym na terenach o zanieczyszczonym powietrzu. Inhalacje zapobiegają zapaleniu zatok, kaszlowi i katarowi. Redukują też objawy astmy, alergii i nawilżają wysuszoną błonę śluzową. W położonym w odległości 30 metrów od Baltic Spa budynku można (poza darmowym basenem i jacuzzi) skorzystać także z sauny parowej i sauny suchej. Jeżeli chcesz odpocząć po dniu pełnym wrażeń lub ukryć przed niezbyt sprzyjającą pogodą, relaks w naszym spa na pewno korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Zabiegi SPA w ośrodku wypoczynkowym

Oferta wyżywienia w Baltic Spa

Jeżeli chcesz się w pełni zrelaksować, podczas wakacji i nie musieć się niczym przejmować, to zawczasu pomyśl o jedzeniu na wakacjach. Jak już wspomnieliśmy, jeżeli wybierzesz odpoczynek w Baltic Spa nie będziesz musiał martwić się o posiłki. W naszym ośrodku oferujemy dwie opcje wyżywienia: pełne i częściowe.

Częściowe wyżywienie, składające się ze śniadania i kolacji polecamy w sezonie letnim, kiedy przyjemnie jest zjeść świeżą rybę lub inną nadmorską potrawę na mieście, o dowolnej porze dnia. Śniadania i kolacje serwujemy w formie szwedzkiego bufetu, by każdy mógł wybrać to, co najbardziej lubi. Przy opcji pełnego wyżywienia, w godzinach popołudniowych, zapewnimy Ci także ciepły obiad (na życzenie obiad możemy zapakować na wynos). Na terenie obiektu otwarty jest bar: od 10:00 do późnych godzin nocnych.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię o tym, że Świnoujście nie ma sobie równych jeżeli chodzi o liczbę atrakcji skierowanych do każdej grupy wiekowej, gdzie niezależnie od preferencji dotyczących sposobu wypoczywania każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie nam niezmiernie miło gościć Cię w ośrodku Baltic Spa i dopełnimy wszelkich starań, by uczynić Twój pobyt u nas niezapomnianym na tyle, byś chciał wracać do nas każdego roku.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz