Noclegi w Świnoujściu – jak wybrać ośrodek wczasowy nad Bałtykiem?

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogNoclegi w Świnoujściu - jak wybrać ośrodek wczasowy nad Bałtykiem?

Noclegi w Świnoujściu są niezwykle popularne ze względu na lokalizację miasta, które cieszy się renomą jednej z chętniej odwiedzanych nadmorskiej miejscowości. Spędzenie kilku nocy nad samym Bałtykiem to idealny przepis na udane wakacje! Poza ogromnym wyborem miejsc noclegowych czeka tu na nas także niezwykle bogata oferta strefy Wellness, gdzie znajdziemy baseny, regenerujące spa i zapewniające relaks sauny. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć w Świnoujściu!

Spis treści:
Historia miasta
Ciekawostki o 44 wyspach
Popularność uzdrowiska
Jak znaleźć miejsce do spania?
Nocowanie nad Bałtykiem
Atrakcje miasta
Wypoczynek z dziećmi
Sportowe aktywności
Gdzie szukać wolnych pokoi?
Strefa spa
Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa

Zanim pojawiły się oferty noclegów nad morzem, czyli kilka słów o historii Świnoujścia

Choć trudno to sobie obecnie wyobrazić, Świnoujście nie zawsze pełniło rolę okazałego turystycznego kurortu pełnego niezwykłych atrakcji dla przyjezdnych i ofert noclegowych. Prawa miejskie uzyskało w 1765 roku, a prawie sześćdziesiąt lat później oficjalnie zyskało miano kurortu. Rola uzdrowiska przypadła miastu w chwili, gdy ogłoszono odkrycie źródeł solanki i borowiny, czyli drogocennego torfu i życiodajnej, pełnej minerałów wody. Sielankę zakłóciły jednak działania wojenne, gdyż przez okres kilkunastu lat po zakończeniu II wojny światowej uzdrowisko zajęte zostało przez żołnierzy radzieckich, którzy stacjonowali tam aż do roku 1957. Słynny port miejski stał się wówczas bazą dla rosyjskich okrętów wojennych.

Sytuacja zmieniła się dopiero wraz z upadkiem komunizmu w Polsce, gdy założone w 1959 roku Państwowe Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Świnoujście zmieniło się w spółkę akcyjną i przywróciło miastu status uzdrowiska.

Dzięki niezwykłej lokalizacji tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, obecności licznych parków krajobrazowych, bezpośredniej bliskości rezerwatów przyrody oraz niezwykle cennych złóż borowiny, Świnoujście to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich kurortów nadmorskich.

Dowiedz się więcej o Krainie 44 Wysp!

Nocleg na terenie Krainy 44 Wysp to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w sytuacji, gdy mówimy o poszukiwaniu lokum na polskim wybrzeżu. Warto wiedzieć, że ten nadmorski kurort usytuowany jest na powierzchni 44 form wyspowych. To jedyne polskie miasto cechujące się tak interesująca rzeźbą terenu. Właśnie z tego powodu miasto bardzo często określane jest mianem Krainy 44 Wysp. Ścisłe centrum miejscowości tworzone jest przez teren wyspy Uznam. To właśnie tutaj znaleźć można luksusowe hotele, tłumnie odwiedzane uzdrowiska, urokliwie urządzone pensjonaty czy też gotowe przyjąć licznych gości ośrodki wypoczynkowe. Pomiędzy nimi nie brakuje także turystycznych atrakcji oraz budynków o przeznaczeniu administracyjnym. Wyspa Uznam pochwalić się może także obecnością jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce, która rokrocznie uzyskuje międzynarodowe odznaczenie Błękitnej Flagi za czystość i zagospodarowanie. To właśnie krystalicznie przejrzysta woda w tutejszym kąpielisku oraz rozmiary tej części wybrzeża sprawiają, że wczasowicze równie ochoczo rezerwują pobyt w pokojach i apartamentach zlokalizowanych w tej części miata.

Wolin

Wolin jest kolejną wyspą, na której zlokalizowane jest Świnoujście. Wolin mierzy aż dwieście sześćdziesiąt pięć kilometrów kwadratowych powierzchni, co czyni go największą wyspą na terenie naszego kraju. To właśnie tutaj znajdziemy miejski port. Nie brakuje także strzeżonych kąpielisk oraz licznych, malowniczych tras przeznaczonych do pokonywania pieszo czy też na własnych lub wypożyczonych rowerach.

Karsibór

Podium największych formacji wyspowych w Polsce zamyka Karsibór, która uznawana jest za najmniej gwarną wyspę tworzącą tereny Świnoujścia. Na jej terenie znajdziemy zabudowania zupełnie kontrastowe w porównaniu z rekreacyjną infrastrukturą Uznam czy Wolina. Spacerując ścieżkami wiodącymi przez Karsibór, miniemy bowiem klimatyczne, XIX-wieczne budynki oraz tchnące inną epoką, stare chaty kryte strzechą. Wszystko to spowite jest dodatkowo niezwykle malowniczymi okolicznościami przyrody. Ze względu na występującą tu obfitość drzew, krzewów i kwiatów Karsibór często nazywany jest Zieloną Wyspą. Podobno pod rosnącymi tu dębami śniadania jadał Gustaw II Adolf, żyjący w XVII wieku król Szwecji. Miejsce to szczególnie ochoczo odwiedzane jest przez zapalonych wędkarzy, którzy mają tu przestrzeń oraz ciszę niezbędną dla udanych połowów. Karsibór to także swoista mekka wszelkich amatorów sportów wodnych.

Pokój z widokiem na morze

Złoża borowiny i źródła leczniczych wód, czyli kilka słów o zdrowotnym aspekcie rezerwowania noclegu w Świnoujściu

Wczasowicze decydujący się na rezerwację noclegu w Świnoujściu kierują się nie tylko bogatą ofertą rekreacyjną, jaką szczyci się miejscowość. Bardzo wielu turystów wybiera się do tego kurortu w celach ściśle prozdrowotnych. Miasto jest bowiem słynnym uzdrowiskiem, wybieranym przez kuracjuszy ze względu na bardzo bogate złoża borowiny oraz liczne źródła mineralnych wód leczniczych.

Czym jest słynąca ze swoich unikatowych i dobroczynnych właściwości borowina? To nic innego, jak rodzaj torfu naturalnie występującego głównie u ujść rzek i nad brzegiem mórz. Ze względu na bogatą zawartość cennych kwasów humusowych, fulwowych oraz huminowych, a także obecność garbników, pektyn i baterii zdrowotnych pierwiastków w postaci potasu, żelaza, krzemu, wapnia i magnezu, borowina stanowi surowiec często stosowany w laboratoriach. Wyrabia się z niej wiele rodzajów leków i kosmetyków. W polskich uzdrowiskach wykorzystuje się ją w niemal niezmienionej postaci do wykonywania kąpieli borowinowych mających udokumentowaną skuteczność w zwalczaniu chorób ginekologicznych, reumatyzmu czy innych schorzeń obejmujących stawy. Nie bez powodu borowina uznana została za jeden z najcenniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas sama Matka Natura. Zabiegom z wykorzystaniem borowiny poddają się także osoby dotknięte bólami kręgosłupa, schorzeniami pochodzenia neurologicznego oraz chorobami atakującymi układ sercowo-naczyniowy. Ponadto masaże i okłady z udziałem tego surowca stosuje się także w celach pielęgnacyjnych – świetnie wpływają bowiem na cerę, czyniąc ją czystą, gładką i jędrną. Przybywając do Świnoujścia i decydując się na nocleg w jednym z tutejszych ośrodków wypoczynkowych trudno uniknąć okazji do skorzystania z bogatej oferty zabiegów wykorzystujących ten cenny surowiec. Do najpopularniejszych z nich należy wspomniana już kąpiel borowinowa, której przygotowanie polega na zmieszaniu torfu z ciepłą wodą. Tak przygotowana kąpiel łagodnie pobudza proces krążenia i sprawia, że organizm łatwiej przyswaja składniki aktywne tego niezwykłego surowca. Osoby poddające się zabiegowi chwalą go za uczucie rozluźnienia i relaksacji, jakie borowina przynosi napiętym na skutek codziennych stresów mięśniom.

Wody mineralne i zdrowotne

Świnoujście słynie także z licznych źródeł mineralnych i zdrowotnych wód. Znajdziemy tu między innymi solanki chlorkowo-sodowe, jodkowe czy żelaziste. Ich dobroczynny wpływ na organizm również jest nieoceniony – podawane w formie wody pitnej lub aplikowane bezpośrednio na skórę za pośrednictwem kąpieli mają korzystny wpływ na pracę serca, i regulują krążenie krwi, czym znacząco poprawiają poziom jędrności skóry. Dodatkowo słyną z dobroczynnego wpływu na naturalną odporność organizmu, hartując go i chroniąc przed szkodliwym wpływem mikrobów.

Wypoczynek na plaży

Jak znaleźć nocleg w Świnoujściu? Poznaj różnice pomiędzy pokojem do wynajęcia, apartamentem i ośrodkiem wypoczynkowym!

Wybór rodzaju noclegu w Świnoujściu w głównej mierze zależy od wymagań, oczekiwań, planów na zagospodarowanie czasu wolnego oraz zasobności portfela osoby planującej urlop czy weekend nad morzem. Jeśli preferujemy aktywne zwiedzanie, dzień chcemy spędzać w całości na zewnątrz, mamy przy sobie rower bądź towarzysza w postaci ukochanego zwierzaka i nie zależy nam na specjalnych luksusach, jako forma pobytu nad morzem z pewnością sprawdzą się pokoje do wynajęcia czy też tzw. kwatery nad morzem, które należą do prywatnych właścicieli. Oferty w niezwykle atrakcyjnym przedziale cenowym znaleźć można na większości portali z wyszukiwarką noclegów. Nie nastawiajmy się wówczas na liczne udogodnienia i wysoki standard. Nadmorskie pokoje w niskich cenach mają za zadanie spełnić właściwie jedną rolę – zapewnić nam miejsce do spania.

Jeśli jednak planujemy wygodne wakacje z drugą połówką bądź też rodzinne opalanie się na bałtyckich plażach, lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie apartamentu lub pokoju w hotelu, które zapewnią nam wysoki komfort pobytu. Podobny poziom spotkamy ośrodkach wczasowych o dobrej renomie. Nocleg w miejscu o wyższym standardzie docenimy szczególnie poza sezonem. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy panują niskie temperatury i szaleje nadmorski wiatr. W takich chwilach warto zadbać o gwarancję wyżywienia i dodatkowe atrakcje, gdyż poza okresem letnim turyści znacznie więcej czasu spędzają w miejscu zakwaterowania. Jeśli zdecydujemy się na luksusowy pobyt, możemy wybierać spośród wielu sposobów na umilenie sobie czasu wolnego. Mowa tu między innymi o relaksujących zabiegach spa, nielimitowanym dostępie do jaccuzzi czy też strefie wellness. Tego rodzaju usługi oferowane są na przykład w nowoczesnym ośrodku Baltic Spa w Świnoujściu, usytuowanym w odległości jedynie 100 metrów od jednej z najpiękniejszych polskich plaż.

Jak wybrać dobry ośrodek wypoczynkowy oferujący wczasy blisko morza?

Jeśli wiemy już, że interesuje nas jedynie nocleg w Świnoujściu, w ośrodku wypoczynkowym z prawdziwego zdarzenia, warto rozważyć i porównać bogatą ofertę obiektów usytuowanych tuż przy bałtyckich plażach. Zanim wybierzemy konkretny hotel, należy dokładnie przestudiować, czy jego oferta spełnia wszystkie nasze wymagania. Bardzo istotną kwestią jest np. przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli obecność wygodnej windy. Inna kwestia to bogactwo oferowanych atrakcji, dzięki którym można w wartościowy sposób zaplanować swój czas wolny. Miejscem, które idealnie łączy oba te kryteria jest obiekt Baltic Spa w Świnoujściu. Ten nowoczesny ośrodek wypoczynkowy znajduje się przy nowej promenadzie, w odległości zaledwie 100 metrów od wejścia na przepiękną plażę uhonorowaną międzynarodowym wyróżnieniem Błękitna Flaga, które świadczy o gwarancji czystości i rozsądnego gospodarowania. Poza udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, ośrodek zapewnia także niezwykły wybór atrakcji i aktywności, które urozmaicą czas wolny osobom w każdym wieku!

Para na plaży w Świnoujściu

Recepcja Baltic SPA oferuje szereg materiałów pomocnych przy organizacji następujących atrakcji:

  • golf – pomoc w zaplanowaniu wycieczki do niemieckiego miasta Korswandt oddalonego zaledwie 6 kilometrów od ośrodka, gdzie znaleźć można profesjonalne pole golfowe wyposażone w 18 dołków par 71;
  • wycieczki rowerowe – przedstawiamy wycieczki rowerowe po atrakcyjnych nadmorskich trasach dostosowanych do kolarzy w każdym wieku i o każdym poziomie zaawansowania. Pamiętaj, aby nie martwić się, jeśli nie zabrałeś swojego jednośladu ze sobą – umożliwiamy również wynajęcie roweru za niewielką opłatą;
  • wyprawy kajakowe – potrzebujesz aktywnie spędzić czas wolny? Odczuwasz brak adrenaliny? Wybierz się na zorganizowany spływ kajakowy, czyli niezwykłe doświadczenie łączące wysiłek fizyczny, pracę w grupie i wypoczynek na wolnym powietrzu;
  • przejażdżki konne – lekcje jazdy konnej mają zbawienny wpływ na psychikę – łagodzą napięcia i stresy, pozwalają przełamać bariery i lęki, a dodatkowo zapewniają świetną rozrywkę na wolnym powietrzu. Jeśli więc masz trochę czasu wolnego i chętnie pooglądałbyś świat z nieco innej perspektywy, zapraszamy na konne przejażdżki dostosowane do każdego poziomu zaawansowania czy wieku;
  • rejs jachtem – okazja na odbycie pełnego wrażeń rejsu po Morzu Bałtyckim oraz Zalewie Szczecińskim. Gotowy na doświadczenie bezmiaru wody i palącego słońca? Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę luksusowym jachtem;
  • loty turystyczne – loty organizowane z lotniska w niemieckim Herringsdorf oddalonym zaledwie 9 kilometrów od Świnoujścia to gwarancja komfortowego i błyskawicznego środka lokomocji, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i energię niezbędną do korzystania ze wszystkich atrakcji promowanych przez obiekt Baltic Spa;
  • jednodniowe wycieczki – całodniowe, naładowane atrakcjami wypady do najciekawszych europejskich stolic, jak Berlin, gdzie zobaczyć można słynną Bramę Brandenburską, pomnik Muru Berlińskiego czy słynną Filharmonię Berlińską. Nie brakuje także oferty jednodniowego zwiedzania Kopenhagi, gdzie warto zobaczyć Ogrody Tivoli, niezwykłe widoki i panoramy, jakie można zaobserwować z wieży widokowej Kościoła. Zbawiciela czy też historyczne tereny spacerowe w postaci deptaku Nyhavn;
  • wizyta w Peenemünde, czyli niemieckiej gminie usytuowanej w północno-zachodnim obszarze wyspy Uznam tuż nad cieśniną Piana. Jest to miejsce niezwykle interesujące ze względu na swoją historię – w czasie II wojny światowej mieścił się tu bowiem ośrodek badań nad nowymi rodzajami broni. Znajdziemy tam także muzeum rakiet wojskowych typu V1-V3 oraz Muzeum Fenomenów Fizyki, czyli historyczno-techniczną placówkę, w której odbywają się specjalne lekcje dla szkół, podczas których wyjaśniane są najróżniejsze fenomeny związane z działaniem fizyki;
  • zwiedzanie radzieckiej łodzi podwodnej – niezwykła atrakcja dla najmłodszych!

Szukasz noclegu nad morzem? Poznaj największe atrakcje Świnoujścia!

Nocleg w Świnoujściu nie może obyć się bez porządnej dawki zwiedzania! Miasto oferuje bowiem ogromną liczbę godnych uwagi atrakcji, które przyciągają tu osoby w każdym wieku. Dla entuzjastów historycznej architektury nie zabraknie obiektów pochodzących z dziewiętnastego wieku, jak słynne forty: Anioła, Gerharda oraz Zachodni. Zwiedzić można także słynną latarnię morską, która mierzy imponujące 68 metrów wysokości i stanowi jednocześnie najwyższą tego typu budowlę w Polsce i jedną z najbardziej okazałych latarni morskich na świecie. Choć strażnica nosi liczne ślady uszkodzeń, przetrwała wszelkie działania militarne czasu II wojny światowej. Do użytku oddana została tuż po zakończeniu generalnego remontu przeprowadzonego w latach 1998-2000. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających, stanowiąc jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

Stawa Młyny

Osoby zainteresowane zwiedzaniem dziewiętnastowiecznych obiektów należących do kompleksu Fort Świnoujście znajdą w ich murach muzea tematyczne poświęcone historii miejskiej twierdzy i chroniące liczne pamiątki związane z jej przeszłością. Fort Wschodni, nazywany również Fortem Gerharda od 2010 roku pełni zaszczytną funkcję głównej siedziby Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie znajduje się imponująca kolekcja przedmiotów historycznie związanych z czasami wojny. W obiekcie istnieje możliwość zwiedzenia fortu pod opieką umundurowanego pruskiego żołdaka, zorganizowania militarnej imprezy firmowej czy uczestnictwa w cyklicznych i okazjonalnych pokazach historycznych.

Fort Zachodni

Natomiast Fort Zachodni oferuje okazję do dokładnego obejrzenia eksponatów w postaci różnego rodzaju broni, mundurów żołnierskich oraz militariów z najróżniejszych okresów historycznych. Nie brakuje także okazji do zwiedzenia większości zachowanych zabudowań obronnych. Poza funkcją muzealną Fort Zachodni zapewnia także ogromną przestrzeń kulturalną, w obrębie której organizowane są liczne wystawy tematyczne i spektakle teatralne. A gdy po wernisażu wciąż mamy chęć na spotkanie ze sztuką, warto odwiedzić Fort Anioła, w którym organizowane są koncerty, wieczorki poetyckie czy też emocjonujące prezentacje walk rycerskich.

Pobyt na urlopie  to także niezapomniana okazja, aby odwiedzić niezwykły rezerwat przyrody – Karsiborskie Paprocie. Jest to florystyczna placówka, której głównym zamysłem jest pielęgnacja i ochrona roślin ze szczególnym uwzględnieniem paproci z gatunku długosz królewski oraz pnącz wiciokrzewu pomorskiego. Rezerwat zajmuje się także zapewnieniem protekcji licznym gatunkom zagrożonej fauny, która zamieszkuje okoliczne tereny.

Niezapomniane widoki zapewni nam także wizyta w parku krajobrazowym wyspy Uznam, gdzie nie zabraknie panoramy na plaże, kąpieliska i wioski, które od 170 lat stanowią jedno z najważniejszych miejsc wypoczynkowych Polski i Niemiec. Cieszyć się tu możemy odprężeniem i spokojem płynącym ze spacerowania w otoczeniu różnorodnej, nienaruszonej roślinności, bezpośrednią bliskością morskiego brzegu i świeżym, pełnym leczniczych właściwości powietrzem.

Miejsce idealne dla rodziny z dziećmi

Jeśli szykujesz się na wczasy nad morzem z dziećmi, koniecznie rozważ kwestię zarezerwowania noclegu w Świnoujściu. Dlaczego? Jednym z głównych powodów, dla których rodziny z dziećmi tak chętnie decydują się na wakacje w kurorcie, jest obecność jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce, która ma do zaoferowania niezwykle czystą wodę oraz doskonale strzeżone kąpielisko o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. To część wybrzeża ulokowana na terenie Wyspy Uznam, która co roku odznaczona zostaje wspomnianym już symbolem Błękitnej Flagi za wspaniałe utrzymanie infrastrukturalne. Wczasy spędzone na plaży z czystym piaskiem i krystaliczną, ciepłą wodą dostarczą wspaniałych wspomnień całej rodzinie! W momencie, gdy to całodzienne plażowanie jest naszym przepisem na nadmorskie wakacje, warto pamiętać o zabraniu ze sobą kilku niezbędnych rzeczy, które umilą nam czas opalania i pluskania się w Bałtyku. Mowa przede wszystkim o napojach, a już szczególnie – niegazowanej wodzie. Do koszyka czy plecaka warto dorzucić także różnego rodzaju przekąski. Dzieci znane są z nieustających zachcianek, a już szczególnie w sytuacji, gdy nad morzem bawi się dużo więcej brzdąców. Widok lodów czy orzeszków w rękach innego malucha zwykle natychmiast powoduje u pociechy ochotę na zjedzenie podobnego przysmaku. Przygotowując się odpowiednio wcześniej, unikamy sytuacji, w której trzeba będzie niezwłocznie udać się do najbliższego sklepu czy też stoiska gastronomicznego. Dobrym pomysłem na letnie upały są świeże owoce oraz pokrojone na mniejsze porcje, lekkie kanapeczki.

Jakie miejsca w Świnoujściu warto odwiedzić z dziećmi?

Wakacje nad Bałtykiem to niezapomniana okazja do odbycia kilku pełnych wrażeń spacerów w malowniczych okolicznościach przyrody. Kraina 44 Wysp oferuje bowiem niezliczoną liczbę lasów, parków i rezerwatów, po których poruszać się można pieszo lub po świetnie utrzymanych ścieżkach rowerowych. Warto zabrać ze sobą prowiant i zrobić kilka przerw na łyk wody i smakołyk – do tego celu na szlakach znaleźć można specjalnie przygotowane, dające błogi cień wiaty. Dzieci ucieszy także perspektywa spędzenia czasu na jednym z wielu świetnie urządzonych placów zabaw. To tu maluchy będą miały szansę zjeżdżać z wysokich zjeżdżalni, wspinać się na specjalnych ściankach i bawić się z rodzeństwem na huśtawkach. Nie zabraknie także atrakcji w postaci ogromnego drewnianego statku piratów czy makiety dinozaura, na którą warto się wspiąć i przyjrzeć najbliższej okolicy. Najciekawsze place zabaw znaleźć można w Parku Chopina oraz Parku Zdrojowym. Na ich terenie dzieci mogą także bawić się kredą i malować po przygotowanych dla nich zabawkach. Jeśli szukamy czegoś bliżej centrum, warto zajrzeć na placu zabaw wybudowany przy ulicy Malczewskiego. Powstałe tam osiedle mieszkaniowe ma do zaoferowania plac pełen atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Maluchy znajdą tam wesołą ciuchcię z wagonikami, huśtawki i siatki służące do wspinaczki, a dorośli mogą spróbować swoich sił na plenerowej siłowni.

Matka z córką w Bałtyku

Z jakich aktywności sportowych warto skorzystać, kiedy mamy zarezerwowany nocleg w Świnoujściu?

Ofertę noclegu przy plaży w Świnoujściu wybierają najczęściej osoby, które planują leniwe wakacje obejmujące przede wszystkim całodzienne plażowanie i pluskanie się w wodach Bałtyku. Należy jednak pamiętać o tym, że ośrodek wypoczynkowy zlokalizowany przy samej plaży stanowi również wspaniałą bazę wypadową dla osób mających ochotę na spacery na łonie przyrody czy też aktywne zwiedzanie. Jeszcze innym sposobem na maksymalne wykorzystanie czasu wolnego jest próba nauczenia się jednego z wodnych sportów. Mowa tu między innymi o kite- czy windsurfingu, na które zapisać się mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Trudno o lepsze miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z łapaniem fal! Naukę możemy rozpocząć od najbardziej zrozumiałych podstaw, lub – jeżeli posiadamy już jakieś umiejętności – na poziomie średnio zaawansowanym. Wiele osób nie wyobraża sobie udanych wakacji bez tego typu ekstremalnych przeżyć. Jeśli jednak wolimy nieco spokojniejsze sposoby spędzania czasu wolnego, warto pokusić się o opcję wypożyczenia roweru wodnego, odbycia kilkugodzinnego rejsu statkiem bądź zapisania się na pełen wrażeń spływ kajakiem. Bałtyk nie jest bowiem jedyną przestrzenią wodną otwartą dla turystów – równie ochoczo turyści wybierają się nad brzeg rzeki Świny.

Świetne szlaki rowerowe

Wspominaliśmy już o urokliwych ścieżkach spacerowych, jakie znaleźć można na terenie kurortu. Nie wszyscy wiedzą jednak, że poza pieszymi trasami znaleźć tu można także doskonale utrzymane szlaki rowerowe. Nie zabrałeś na wakacje własnego jednośladu? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że zgłosisz się do popularnych w mieście wypożyczalni, aby wyposażyć rodzinę w wygodne rowery gotowe pokonać wielokilometrowe trasy! Podziwianie uroków kurortu z perspektywy siodełka pozwala połączyć aktywny wypoczynek i relaksujący wpływ morskiego powietrza. Zafunduj sobie i bliskim choć jedną tego typu wycieczkę, a z pewnością jeszcze długo będziecie ją wspominać. Do dyspozycji rowerzystów miasto przygotowało ponad 120 kilometrów ścieżek wiodących zarówno przez malownicze parki, jak i miejskie atrakcje w postaci portu i dzielnicy nadmorskiej.

Świnoujście stanowi także swoistą mekkę dla entuzjastów nordic walkingu. W niemieckiej części wyspy Uznam znaleźć można nawet szlaki przygotowane specjalnie dla amatorów tej niezwykle popularnej obecnie dyscypliny. Jeden z nich wiedzie prosto na piaszczyste wybrzeże. Jeśli lepiej się czujemy, spacerując w grupie, warto dołączyć do funkcjonującego w Świnoujściu klubu wielbicieli nordic walkingu, który organizuje wycieczki wiodące zarówno przez polską, jak i niemiecką część miejscowości. Zyskujemy wówczas gwarancję spaceru malowniczą, dobrze poprowadzoną trasą oraz rewelacyjnych widoków!

Kraina 44 Wysp stanowi też doskonałą bazę dla amatorów wędkarstwa. W obecnych na jej terenach wodach znaleźć można różnorodne gatunki ryb. Mowa tutaj zarówno o rybach słodkowowdnych, jak i tych zasiedlających morza oraz sklasyfikowanych jako wędrowne. Wytrwali wędkarze łowią tutaj sandacze, węgorze, płotki, okonie, liny czy leszcze. Największą szansę powodzenia przynosi pobyt na stanicach wędkarskich zlokalizowanych na Karsiborze. Latem, u szczytu sezonu, można także odbyć kilkugodzinny rejs po Zatoce Pomorskiej celem odbycia połowów na pełnej wodzie.

Gdzie szukać wolnych pokoi i apartamentów na nocleg w Świnoujściu? Sprawdź w ośrodku Baltic Spa i zarezerwuj regenerujące wczasy dla Ciebie i całej rodziny!

Wolne pokoje i apartamenty idealne na nocleg w Świnoujściu warto rezerwować przynajmniej kilka tygodni przed planowanym urlopem. Kurort jest bowiem niezwykle popularną destynacją turystyczną i może zdarzyć się tak, że nie zdążymy zająć sobie odpowiedniego miejsca. Gdzie szukać wygodnego nocowania? W ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa!

Kim jest typowy gość obiektu? Obecna w ośrodku strefa spa i wellness przyciąga przede wszystkim zakochane pary marzące o regeneracyjnych wczasach wypełnionych spacerami po plaży i relaksującymi masażami. Wśród urlopowiczów nie brakuje także rodzin z dziećmi. Tę grupę przyciągają z kolei niezwykle przestronne apartamenty, gotowe zapewnić komfortowy wypoczynek dla całej rodziny – niezależnie od tego, czy podróżujesz z niemowlęciem, pełnymi energii kilkulatkami, czy też zapatrzoną w ekrany smartfonów młodzieżą. W każdym pokoju znaleźć można bowiem telewizory HD oraz dostęp do bezprzewodowego, szybkiego Internetu. Dla grup z dziećmi nie bez znaczenia pozostaje także bezpośrednia bliskość ogromnej, pięknej plaży, na której znaleźć można kąpielisko z krystalicznie czystą, ciepłą wodą, wprost idealną na rodzinne harce.

Sprzyjający mikroklimat

W Baltic Spa tłumnie pojawiają się także seniorzy poszukujący wytchnienia i odpoczynku oraz sprzyjającego zdrowiu, morskiego mikroklimatu. To właśnie w Baltic Spa mogą odpoczywać na tarasie przestronnego apartamentu czy też skorzystać z całej gamy regenerujących masaży stanowiących remedium na obolałe i nadwyrężone mięśnie. Warto wspomnieć także o obecności windy, dzięki której żaden senior nie musi pokonywać szeregu schodów prowadzących do zarezerwowanego miejsca noclegowego.

Do ośrodka wypoczynkowego  zaglądają także osoby, które na bałtyckie wakacje wybrały się w pojedynkę. Apartamenty i pokoje przeznaczone dla tych gości mają tak samo wysoki standard zakwaterowania, jak większe, kilkuosobowe wnętrza. Każdy wczasowicz może więc liczyć na wygodę, intymność i wysoką jakość obsługi, które gwarantują udany, relaksujący pobyt nad morzem.

ulica Stefana Żeromskiego w Świnoujściu

Nocowanie ze strefą spa przy samej plaży

Jako kurort uzdrowiskowy Świnoujście oferuje swoim gościom najróżniejsze oferty związane z wypoczynkiem w spa i strefie wellness. Są to propozycje szczególnie atrakcyjne dla osób, które nad Bałtyk wybrały się poza sezonem, kiedy pogoda uniemożliwia morskie kąpiele. Sprawdzają się również w sytuacji, kiedy przyjechaliśmy nad morze z zamiarem opalania się na plaży, ale słońce miało niestety zupełnie inne plany.

Ośrodki uzdrowiskowe z rozbudowaną strefą spa i wellness to także swoista mekka dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami, dla których kuracja stanowi możliwość wyleczenia choroby czy przynajmniej złagodzenia jej dokuczliwych skutków. W ofercie większości ośrodków znajdziemy masaże rozluźniające, które wspomagają prawidłowe krążenie, przyspieszają regenerację mięśni czy likwidują bóle napięciowe. Nie brakuje także bogatej oferty zabiegów regenerujących cerę, włosy i paznokcie. Masz problem z cerą trądzikową, wrażliwą, suchą bądź starzejącą się? Właściwa kuracja pomoże utrzymać skórę w świetnej kondycji!

Ręczniki w strefie spa

W bazie zabiegowej obiektu Baltic Spa widnieje cała gama masaży klasycznych przeprowadzanych przez wykwalifikowanych masażystów. Odwiedzający mogą skorzystać z masażu kręgosłupa, głowy i twarzy. Nie brakuje również możliwości wykonania masażu limfatycznego, refleksyjnego czy sportowego.

Dla osób zamieszkujących w miejscach szczególnie narażonych na efekty zanieczyszczonego powietrza rekomendowane są specjalne inhalacje, dzięki którym możliwe jest udrożnienie górnych dróg oddechowych. Zabiegi inhalacyjne rekomendowane są szczególnie dzieciom, które nie wykształciły jeszcze odpowiedniego poziomu ochrony na toksyny.

Baltic Spa to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących dogodnego ośrodka uzdrowiskowego z bezpośrednim dostępem do morza i największych atrakcji miasta.

Kilka słów o pokojach i apartamentach ośrodka Baltic Spa

Baltic Spa, poza atrakcyjną ofertą zabiegów rozluźniających i poprawiających ogólną kondycję organizmu, oferuje również niezwykle wygodne pokoje i apartamenty do wynajęcia. Wszystkie pomieszczenia posiadają bowiem wysoki standard wykończenia oraz wyposażenie gwarantujące niezwykle przyjemny pobyt.

Wszystkie apartamenty posiadają dostęp do balkonu, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt z morskim powietrzem bez konieczności wychodzenia z ośrodka. Entuzjastów posiłków spożywanych na otwartym powietrzu z pewnością ucieszy widok balkonowego stolika oraz kompletu krzeseł.

Komfortowo urządzone przestrzenie

Ponadto wszystkie pomieszczenia wyposażone zostały w nowoczesne telewizory HD oraz bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu. Nie brakuje także lodówki i bezprzewodowego czajnika. Na balkonach znajdują się także eleganckie, rattanowe meble. Część apartamentów – te zlokalizowane na IV piętrze ośrodka – ma widok wychodzący częściowo na Bałtyk. Wielkość pomieszczeń waha się od 23 do 70 metrów kwadratowych. Najbardziej okazałym z dostępnych do wynajęcia pokoi jest apartament Kapitański, który oferuje dwie zupełnie niezależne sypialnie, przestronny salon oraz łazienkę wyposażoną w wannę z hydromasażem.

Dla zmotoryzowanych gości ośrodka Baltic Spa mamy bardzo dobrą wiadomość – na terenie obiektu znaleźć można bowiem garaże (ilość miejsc ograniczona) oraz parking z wyznaczonymi miejscami postojowymi.

Oferta pobytu w Baltic Spa obejmuje nie tylko miejsce do spania, ale także wyżywienie w postaci dwóch posiłków dziennie (śniadania i kolacje w formie bufetu), świeże ręczniki i pościel, codzienne sprzątanie apartamentów oraz całodobowy dostęp do recepcji. Przewidziane są również specjalne ceny promocyjne dla stałych bywalców oraz bezpłatny pobyt dla dziecka do szóstego roku życia. Zapoznaj się z cennikiem ośrodka uzdrowiskowego Baltic Spa usytuowanego w odległości 100 metrów od jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce i pozwól sobie na wyjątkowe, bałtyckie wakacje!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz