Ośrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogOśrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi

Ośrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi powinien oferować komfortowe pokoje i wyżywienie oraz znajdować się blisko plaży. Kierunek nadmorski jest częstym wyborem względem rodzinnych wakacji, gdyż są to rejony odpowiednie dla osób w każdym wieku. Przy takich podróżach istotny jest także wybór właściwej miejscowości, która będzie stosunkowo spokojna, ale i zagwarantuje wiele atrakcji. Tak jest w Świnoujściu, zatem polecamy skorzystanie z noclegów w Baltic Spa!

Spis treści
Dlaczego jest to dobre rozwiązanie dla rodzin?
Na co zwrócić uwagę wybierając takie miejsce noclegowe?
Wybór samej miejscowości
Dystans względem plaży
Wyżywienie
Przestrzeń w pokojach i otoczenie ośrodka
Wybierz Baltic Spa w Świnoujściu

Dlaczego ośrodek wypoczynkowy nad morzem jest dobrym pomysłem na wakacje dla rodzin z dziećmi?

Wybierając ośrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi, zyskujesz gwarancję udanego urlopu. Dorośli posiadający już potomstwo często decydują się na ten kierunek. Okolica jest mniej wymagająca pod względem geograficznym niż choćby góry, a najmłodsi znajdą tam wiele atrakcji. Poza odpoczynkiem na plaży istnieje też możliwość aktywnego spędzenia czasu. Sam klimat nad morzem sprzyja z kolei wzmacnianiu organizmu pod względem zdrowotnym. Dobrym wyborem będzie Morze Bałtyckie, gdyż można tu łatwo dojechać samochodem, a dzieci będą się mogły bez problemu porozumieć z innymi maluchami. Za wyborem noclegów w ośrodku wypoczynkowym przemawia z kolei standard pobytu w takim miejscu.

Poprawa zdrowia

Nadmorski klimat zdecydowanie sprzyja aspektom zdrowotnym, co doceniają ludzie w różnym wieku. Przyjeżdża tu wielu seniorów na wczasy rehabilitacyjne, lecz walory te docenią także osoby zdecydowanie młodsze. Powietrze nad Bałtykiem jest pełne cennych dla organizmu człowieka pierwiastków, w tym w szczególności jodu. Pozytywnie odczują to dorośli, ale też dzieci, które wzmocnią dzięki temu odporność. Przy pobycie w lecie oznacza to dobre przygotowanie organizmu pod kątem jesieni, gdy niższe temperatury i opady deszczu przyczyniają się do częstych chorób, w tym w szczególności przeziębienia. Ulgę odczuwają również osoby zmagające się z alergiami, gdyż pierwiastki docierające do pęcherzyków płucnych łagodzą ewentualne stany zapalne. Dochodzi zatem do zmniejszania się skutków takich reakcji alergicznych, a długofalowo do niwelowania w pewnym stopniu podatności na alergeny. Miejscowości w tym rejonie kraju podlegają zanieczyszczeniom w nieco mniejszym wymiarze, dlatego powietrze jest tutaj lepszej jakości niż w większości obszarów, zwłaszcza wokół dużych miast. Podczas takiego urlopu wszyscy domownicy spędzą zatem trochę czasu w korzystniejszych warunkach. Charakterystyczna nad morzem jest duża zmienność pogody, w tym ciśnienia czy intensywności wiatru. W praktyce sprzyja to jednak hartowaniu organizmu i przygotowywaniu go do radzenia sobie w różnych warunkach. Taki pobyt stymuluje zatem rozwój układu immunologicznego dziecka.

Wiele możliwości spędzenia wolnego czasu

Przygotowując się do wyjazdu z dziećmi, musisz rozważyć wiele kwestii. Udanie się w góry może być atrakcyjne, lecz trzeba wtedy wybierać tylko łagodne trasy, gdyż młode osoby mają swoje ograniczenia, a przy tym szybko się zniechęcają. Lepiej zaczekać z tym zatem do okresu, w którym potomkowie wchodzą już w wiek nastoletni, gdy bardziej docenią spektakularne widoki i będzie można się z nimi udać w więcej miejsc. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że z dziećmi najlepiej udać się jednak nad morze. Sam fakt zobaczenia bezkresnej powierzchni wody jest ogromnym przeżyciem. Nie mniejszą atrakcją dla najmłodszych jest plaża, a więc aktywności, które można na niej podjąć i sama zabawa piaskiem. Na wybrzeżu dostępnych jest dużo terenów leśnych, umożliwiających rodzinne wycieczki rowerowe czy piesze po dość płaskim i mniej wymagającym terenie. Oczywiście wolne chwile można również spędzić w punktach rozrywkowych, które powstają w tutejszych kurortach, a także zwiedzając znajdujące się tutaj obiekty typowo turystyczne. Istnieje zatem wiele sposobów na spędzenie czasu, nawet przy długim pobycie.

Okulary na plaży

Dlaczego warto postawić na ośrodek wypoczynkowy dla rodzin z dziećmi nad polskim morzem?

Planując rodzinne wakacje z dziećmi, na pewno warto rozważyć pobyt w ośrodku wypoczynkowym nad polskim morzem. Możesz wtedy wybrać dogodny sposób podróży samochodem, który zwykle najlepiej sprawdza się w kontekście przemieszczania się z młodymi osobami. Unikniesz zamieszania związanego z formalnościami wynikającymi z podróży zagranicznych. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, iż dzieci będą się czuły swobodniej w znajomym środowisku, gdy mogą bez problemu porozumieć się ze wszystkimi w ojczystym języku. Dość stonowany klimat nad Bałtykiem również jest w tym przypadku atutem. W sezonie letnim nie brakuje tu słonecznych dni, ale pogoda bywa zmienna. Wbrew pozorom to bardzo korzystne, gdy planujesz wyjazd z małymi dziećmi. Temperatury nie będą aż tak wysokie jak w krajach południowych, zatem dziecko i sami rodzice mogą skorzystać z uroków słońca, lecz bez ryzyka jakiś powikłań związanych z jego nadmiarem, a upały nie staną się po paru dniach męczące.

Noclegi o odpowiednim standardzie

Ośrodki wypoczynkowe charakteryzują się w większości bardzo dobrym standardem, zdecydowanie wyższym niż w przypadku dużego grona pensjonatów czy kwater nad morzem. Właściciele tych drugich rzadko stawiają na nowoczesne udogodnienia. W kontekście ośrodków wypoczynkowych, takich jak Baltic Spa, wygląda to zupełnie inaczej. To nowoczesne obiekty, które oferują przestronne pomieszczenia, a także szereg udogodnień, w tym wyżywienie czy dostęp do basenu oraz stref Spa i Wellness. Na pewno docenisz taki komfort w trakcie pobytu.

Czym się kierować przy wyborze ośrodka wypoczynkowego nad morzem dla rodzin z dziećmi?

Poszukując ośrodka wypoczynkowego nad morzem dla rodzin z dziećmi, w pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić nad wyborem odpowiedniej miejscowości. Nadmorskie kurorty mają różną charakterystykę – niektóre są dość głośne i zorientowane raczej na klientów w wieku dorosłym. Podróżując z młodymi osobami, chcesz, żeby miały one dostęp do atrakcji dostosowanych do ich wieku, a atmosfera w samej okolicy powinna być jednak bardziej stonowana. Oczywiście kluczowym aspektem jest odległość dzieląca miejsce noclegowe od samej plaży. Przeglądając oferty poszczególnych ośrodków, zwróć uwagę na aspekty dotyczące wyżywienia oraz przestronność samych pokoi.

Charakterystyka samej miejscowości

Nad morze przybywają różni turyści. Ten kierunek przyciąga grupy przyjaciół i znajomych, którzy są nastawieni na zabawę. W części kurortów przeważają zatem kluby i bary, a atmosfera jest dość huczna i bywa tam głośno do późnych godzin nocnych. Dla niektórych są to idealne miejsca, lecz raczej niekoniecznie dla rodzin z dziećmi. W takim przypadku potrzebujesz raczej miejscowości nieco spokojniejszych, gdzie zaznasz atrakcji związanych z nadmorskim kurortem, lecz wieczorem uświadczysz już ciszy, a dzieci nie będą miały problemów z zaśnięciem. Niektóre lokalizacje są także przykładem skrajnie odmiennego stylu, gdyż są to tereny mało zabudowane, a pensjonaty znajdują się zwykle w sporej odległości od morza. Tam atmosfera będzie rzeczywiście spokojna, choć z drugiej strony rodzice muszą zwykle mocno zaangażować się w wymyślanie sposobów na spędzenie wolnego czasu. Idealnym rozwiązaniem jest wybór miejscowości, w której znajdziesz kompromis między powszechnym dostępem do różnych atrakcji oraz aurą sprzyjającą odpoczynkowi. Dobrze jeżeli w wybranej lokalizacji znajdują się punkty rozrywkowe oraz atrakcje turystyczne, które można odwiedzić w ramach urozmaicenia pobytu czy w przypadku gorszych warunków pogodowych.

Mama i córka spacerujące po plaży

Odległość od plaży

Oczywiście wyjazd nad morze kojarzy się przede wszystkim z czasem spędzonym na plaży. To w końcu największa z atrakcji i każdy członek rodziny znajdzie dla siebie zajęcie. Dorośli chętnie poczytają ulubioną książkę czy oddadzą się opalaniu, a dzieci mogą popływać pod okiem opiekunów lub bawić się na piasku. Warto zadbać o efektywne wykorzystanie dostępnego czasu, wybierając miejsce noclegowe blisko zejścia na plażę. Unikniesz w ten sposób konieczności wcześniejszego wstawania, a najmłodsi nie będą narzekali na konieczność dojazdu czy długiego spaceru nad wodę. Dodatkowo możesz na bieżąco reagować na ewentualne zmiany pogody, wyczekując na pojawienie się słońca czy opuszczając plażę w razie zachmurzenia lub opadów deszczu. Niewielki dystans między ośrodkiem i plażą powinien być zatem ważnym kryterium przy podejmowaniu decyzji, gdyż znacznie ułatwi to kwestie organizacyjne podczas wyjazdu.

Opcje żywieniowe

Wyjeżdżając na urlop na pewno chcesz odpocząć od gotowania, zwłaszcza dla kilku osób. Optymalnym rozwiązaniem będzie zatem wybór ośrodka, który oferuje wyżywienie. Często jest to niemożliwe w przypadku pensjonatów, gdzie goście otrzymują do dyspozycji wspólną kuchnię, lecz muszą sami przygotowywać sobie posiłki. W wielu hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych standardem jest uwzględnianie w cenie pobytu śniadania. To dogodny sposób na rozpoczęcie dnia. Jeszcze lepszym wariantem są posiłki poranne oraz wieczorne. Możesz wtedy spokojnie wstać, ale też nie martwić się wychodzeniem do restauracji wieczorem czy kupowaniem jakiś produktów w sklepie i własnoręcznym przyrządzaniem ostatniego posiłku w ciągu doby. Po dniu pełnym atrakcji, wszyscy członkowie rodziny na pewno będą już nieco zmęczeni. Kolacja w samym ośrodku jest wtedy optymalnym rozwiązaniem – następnie można pójść jeszcze na wieczorny spacer lub wrócić już do pokoju i odprężyć się spędzając wspólnie czas. W wielu obiektach noclegowych istnieje także możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia, wraz z obiadem. Taka opcja sprawdza się zwykle przy okazji pobytów poza sezonem – latem turyści wolą mieć zapewnione posiłki śniadaniowe i kolacyjne, a po południu korzystają z usług lokalnych restauracji.

Przestronne pokoje i otoczenie ośrodka

Poszukując noclegu nad morzem zapewne przynajmniej raz, a możliwe że i wielokrotnie, natrafiłeś na ofertę ośrodka reklamującego się jako nowoczesny, podczas gdy po głębszym zapoznaniu się z ogłoszeniem, okazywał się to być pensjonat, który najlepsze lata ma już za sobą. Zwróć zatem uwagę, żeby był to ośrodek wypoczynkowy o naprawdę dobrym standardzie i z przestronnymi pokojami. Zagwarantuje to odpowiedni komfort i swobodę podczas pobytu. Pamiętaj o tym, że nad morzem zdarza się nagłe załamanie pogody. Może się okazać, że z rodziną zdecydujesz się na spędzenie popołudnia w obiekcie. W takiej sytuacji obszerny apartament będzie miejscem, gdzie dzieci będą miały przestrzeń na zabawę, a dorośli będą mogli odpocząć i się zrelaksować. Warto zapoznać się także z otoczeniem budynku. Na pewno niedaleko powinny być sklepy czy restauracje oraz ewentualne miejsca, gdzie możecie spędzić czas, gdy nie zdecydujecie się pójść na plażę. W przypadku Baltic Spa w Świnoujściu, tuż obok ośrodka znajduje się promenada i zaplecze usługowe oraz gastronomiczne. Do tego niedaleko ulokowany jest choćby Park Zdrojowy, boiska sportowe czy park linowy, a spacerem dotrzesz do zabytków takich jak Fort Zachodni czy Fort Anioła.

Chcesz znaleźć idealny ośrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi? Zdecyduj się na Baltic Spa w Świnoujściu!

Baltic Spa to optymalny wybór, jeśli chodzi o ośrodek wypoczynkowy nad morzem dla rodzin z dziećmi. Świnoujście to kurort, w którym doskonale odnajdują się osoby w różnym wieku. Nie brakuje tu atrakcji typowych dla miejscowości na wybrzeżu, ale samo miasto jest jednak dość spokojne, nawet w sezonie letnim. Nic nie zakłóci zatem wypoczynku, także z małymi dziećmi. Znajduje się tu również jedna z najczystszych plaży, doskonale dostosowana do potrzeb najmłodszych. W samej okolicy nie brakuje też infrastruktury rozrywkowej oraz atrakcji turystycznych do zwiedzania. W Baltic Spa oferujemy noclegi w komfortowych apartamentach, wraz z częściowym lub pełnym wyżywieniem. Razem z najbliższymi na pewno będziesz zatem zadowolony z takiego pobytu.

Mężczyzna w kocu na plaży

Atuty Świnoujścia

Świnoujście jest bardzo cenionym miejscem jeśli chodzi o polskie wybrzeże. Miasto jest dość duże, więc nie brakuje tu odpowiedniej infrastruktury i punktów usługowych. Dzielnica nadmorska znajduje się z kolei tuż przy plaży, na którą prowadzą wygodne zejścia. Sama plaża jest szeroka i bardzo czysta, a w sezonie letnim można korzystać z kąpieli pod okiem ratowników. Stopień zadbania plaży i panujące tam bezpieczeństwo, zdecydowanie sprzyja przebywaniu tam dzieci. Między innymi z tego względu do miejscowości przybywa wiele rodzin. W razie potrzeby dostępne jest rozbudowane zaplecze obiektów rozrywkowych i punkty turystyczne do zwiedzania, w tym zabytkowe forty, latarnia morska czy choćby Podziemne Miasto, a więc miejsca, które zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Jednocześnie mimo wielu atrakcji Świnoujście charakteryzuje się spokojną atmosferą, co sprzyja wypoczynkowi. Wokół znajdują się też lasy z trasami do turystyki pieszej oraz rowerowej, więc możesz zaplanować także dni spędzone w sposób bardzo aktywny.

Oferta Baltic Spa

Baltic Spa to nowoczesny ośrodek wypoczynkowy w Świnoujściu, ulokowany zaledwie 100 metrów od zejścia na plażę. Obok znajduje się promenada, a przy niej wiele sklepów, restauracji oraz kawiarni. To bardzo dogodne położenie, gdyż wraz z rodziną możesz szybko dotrzeć nad morze, a po południu wrócić na chwilę do pokoju, żeby odetchnąć przed pójściem na obiad. Do dyspozycji gości mamy aż 45 przestronnych apartamentów – rodzinom polecamy szczególnie warianty 2-pokojowe oraz Superior. Są one dobrze wyposażone i posiadają balkony, gdzie możecie spędzić kolejne wolne chwile na świeżym powietrzu czy integrować się z innymi odwiedzającymi. W cenie noclegu zagwarantowane jest śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego bufetu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i dzieci będą mogły same skomponować swój posiłek. Nie musisz się zatem obawiać, że najmłodsi będą narzekać na to, iż muszą coś jeść, gdyż mają swobodny wybór. Umożliwiamy też skorzystanie z wariantu pełnego wyżywienia i dokupienie posiłku obiadowego. Ośrodek posiada strefę Spa i Wellness, gdzie możesz skorzystać choćby z szerokiej gamy relaksujących masaży. Od września do czerwca, a więc poza sezonem letnim, w cenie noclegu goście mają zapewniony dostęp do basenu i jacuzzi.

Wiele rodzin z dziećmi decyduje się na wyjazd nad morze. Dobrym pomysłem będzie wtedy nocleg w ośrodku wypoczynkowym, gdzie panować będą dobre warunki, a pokoje będą przestronne. Pamiętaj o tym, żeby wybrać miejsce blisko plaży, co pozwoli uniknąć konieczności dojeżdżania tam samochodem czy długich spacerów, które mogą się nie spodobać najmłodszym. Najlepszym wyborem jest miejscowość gwarantująca wiele atrakcji, ale przy tym spokojną atmosferę. Takie jest Świnoujście, zatem zapraszamy do skorzystania z oferty Baltic Spa!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz