Weekend nad morzem – najlepsze wyjazdy dla dwojga, seniorów i rodzin z dziećmi!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogWeekend nad morzem - najlepsze wyjazdy dla dwojga, seniorów i rodzin z dziećmi!

Weekend nad morzem to świetna okazja do tego, aby błyskawicznie zrelaksować się po tygodniu pełnym codziennych stresów. Poziom naszego zadowolenia z pobytu w dużej mierze zależy jednak od wybranego miejsca zakwaterowania. Od kwater do wynajęcia znacznie lepiej sprawdzą się bowiem nowoczesne hotele i ośrodki wypoczynkowe w jednej z większych nadmorskich miejscowości. Sprawdź ich oferty!

Spis treści:
Zalety wolnego czasu
Pogoda
Romantyczny wyjazd
Majówka nad Bałtykiem
Postaw na SPA
Pobyt nad Bałtykiem jesienią i zimą

Zalety weekendu spędzonego nad morzem

Weekend nad morzem to rewelacyjny sposób na spędzenie wolnych dni tuż po pełnym codziennych napięć tygodniu. Dzięki wyprawie nad Bałtyk jesteśmy w stanie choć na moment zapomnieć o szeregu nierozwiązanych spraw i czających się na każdym kroku obowiązkach. To zdecydowanie ciekawsza alternatywa niż spędzanie czasu na przeglądaniu Internetu czy całodzienne wylegiwanie się przed telewizorem. Już sama zmiana krajobrazu sprawi, że znacząco się ożywimy i poczujemy sporo energii do podejmowania interesujących aktywności. A kiedy do tego wszystkiego dojdzie jeszcze zdrowotny wpływ jodowanego, morskiego powietrza, zyskujemy gwarancję prawdziwie odprężającego weekendu!

Zorganizowanie wypadu nad Morze Bałtyckie to także niezapomniana okazja, aby zwiedzić tereny polskiego wybrzeża. Wiele osób, myśląc o wizycie w jednym z nadmorskich kurortów, nie wychodzi poza klasyczne pojmowanie czasu wolnego, a więc długie dni spędzone na słonecznej plaży. Jednakże planując wyjazd, warto pomyśleć także o alternatywnych formach korzystania z dnia. Szczególnie, jeśli mamy zamiar wybrać się nad Bałtyk w miesiącach innych niż wakacyjne.

Bałtyk poza sezonem

Jesienna bądź wiosenna wyprawa na północ kraju to szansa na zwiedzenie wielu interesujących obiektów historycznych. Poza sezonem wakacyjnym nadmorskie miejscowości zupełnie zmieniają swoje oblicze. Brak tu wówczas wszechobecnych budek z gastronomią, rozstawionych na każdym kroku kramów ze strojami kąpielowymi oraz hałaśliwych centrów rozrywki dla dzieci, gdzie łatwo natknąć się na automaty z grami, trampoliny czy symulatory wyścigów. Kiedy turystyczna otoczka znika, aby z impetem powrócić wraz z początkiem nowego sezonu, mamy okazję zagłębić się w prawdziwą atmosferę danego miasta. Możemy na przykład dostrzec urokliwe zakątki, na które w czasie lata nie zwraca się większej uwagi w zatłoczonym przez turystów centrum. Kto wie, czy spacerując, nie odkryjemy przypadkiem niezwykle klimatycznej kawiarni bądź sklepu z antykami, które do tej pory znane były jedynie miejscowym?

Niewątpliwą zaletą wypadu na weekend nad morze jest także jego zdrowotny wpływ na nasz organizm. Morskie powietrze wypełnione jest jodem – pierwiastkiem odpowiedzialnym za wiele istotnych procesów warunkujących zdrowy i zrównoważony rozwój człowieka. Pełni on rolę mikroelementu, który organizmowi dostarczać należy łącznie z pożywieniem i napojami. Przyswaja się także w procesie oddychania. Właśnie dlatego wizyty nad Bałtykiem stanowią znane źródło zdrowia i witalności – tutejsza zawartość jodu w powietrzu jest najwyższa w naszym kraju. Dzieje się tak ze względu na uwalniany do atmosfery aerozol solankowy, który powstaje w procesie rozbijania się fal o linię brzegową. Wysoka zawartość jodu w powietrzu utożsamiana jest głównie z północnymi, zimnymi morzami, gdzie często panuje sztormowa pogoda, podczas której uwalnia się najwięcej tego pierwiastka. Nasz Bałtyk to prawdziwe uzdrowisko! Szczególnie poleca się je osobom pochodzącym z terenów szczególnie zagrożonych przez smog, jak miejscowości położone w województwie śląskim, a także Kraków, Wrocław czy Warszawa. Jod wspomaga proces udrażniania dróg oddechowych, nawilża błony śluzowe gardła i wzmacnia odporność organizmu. Szczególne zapotrzebowanie na ten pierwiastek występuje u osób mających problemy zdrowotne z tarczycą, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Co robić, gdy nie dopisze nam pogoda? Poznaj propozycje na deszczowy czas wolny nad Bałtykiem!

Pogoda zalicza się do najgorszych wrogów osób spędzających wakacyjny weekend nad morzem. Niejednokrotnie zdarza się, że wybrany termin wycieczki okazuje się zaskakiwać deszczem i wiatrem, choć cały poprzedni tydzień obfitował w słońce i wysokie temperatury. Trudno zaplanować ciekawe sposoby na spędzenie czasu wolnego w momencie, gdy pogoda nie sprzyja typowym letnim aktywnościom. Mowa tu oczywiście o wylegiwaniu się na piaszczystej plaży i morskich kąpielach w rozgrzanej słońcem wodzie Bałtyku. Przy deszczu i zimnym wietrze trudno o komfortowe plażowanie, dlatego osoby wybierające się na nad morze powinny zadbać o to, aby ich nocleg zapewniał dodatkowe atrakcje na wypadek niesprzyjającej aury.

Miejsce zakwaterowania powinno gwarantować wczasowiczom możliwość komfortowego spędzenia czasu. Z tego powodu warto wybrać hotel bądź ośrodek wypoczynkowy o możliwie wysokim standardzie i ciekawych udogodnieniach dla gości.

Propozycje aktywności idealnych na deszczową porę

Mowa tu między innymi o zadaszonym balkonie bądź tarasie wychodzącym bezpośrednio na plażę. Skoro nie możemy się opalać, może przyjemność sprawi nam czytanie ulubionej książki przy akompaniamencie spadających wokół kropel deszczu? Albo gorąca, aromatyczna herbata sączona podczas gry planszowej w gronie przyjaciół i rodziny?

Jeśli zaliczasz się do śmiałków, dla których odrobina deszczu i wiatru nie ma większego znaczenia, nie rezygnuj z pieszej wycieczki! Wystarczy grubsza bluza i płaszcz przeciwdeszczowy, a do tego para solidnych butów i plecak z wodą oraz zapasem prowiantu, aby czas spędzony nad morzem zamienić w prawdziwie atrakcyjną przygodę. Zwiedzanie okolicznych terenów może owocować nietypowymi znaleziskami w postaci interesujących zabytków, muzeów i innych obiektów, o których nie mielibyśmy pojęcia, pozostając tego dnia na plaży. Jednym z niezwykle interesujących nadmorskich kurortów jest Świnoujście, gdzie znajdziemy XIX-wieczne bunkry (Fort Zachodni, Gerharda oraz Anioła), a także najwyższą w Polsce, stale czynną latarnię morską.

Stawa Młyny

Jak zaplanować romantyczny weekend we dwoje nad morzem? Skorzystaj z promocji i ofert last minute!

Romantyczny weekend nad morzem tylko we dwoje to marzenie niejednej pary. Możliwość zrelaksowania się z dala od codziennych wyzwań, mając za towarzystwo jedynie najbliższą osobę – brzmi bajecznie, prawda? Wypad nad Bałtyk we dwoje to także niezapomniana okazja do obserwowania przepięknych, nadmorskich zachodów słońca. Chyba nie ma pary, u której taki widok nie wywołałby żywszego bicia serca.

Z uwagi na popularność, jaką polskie kurorty cieszą się wśród zakochanych, nadmorskie ośrodki wypoczynkowe wręcz prześcigają się w tworzeniu ofert przygotowanych specjalnie dla par. Mowa tu o wydarzeniach kulturalnych w postaci wieczorków tanecznych czy też koncertów muzyki klasycznej. Niejednokrotnie są to atrakcje zamknięte dla osób z zewnątrz, stanowiące rozrywkę przeznaczoną jedynie dla gości danego hotelu czy ośrodka. Szczególny boom na tego typu aktywności dotyczy połowy lutego – wszystko ze względu na odbywające się wówczas walentynki.

Pamiętaj o komforcie i lokalizacji

Aby romantyczny weekend nad morzem faktycznie spełnił nasze oczekiwania, należy zadbać o to, aby odbywał się on w komfortowym miejscu noclegowym. W tym celu warto rozważyć oferty licznych hoteli i ośrodków wczasowych, które poza zapewnieniem wygodnego miejsca noclegowego niejednokrotnie dysponują także szeregiem udogodnień. Mowa tu o atrakcjach, które są w stanie znacznie podkręcić romantyczną atmosferę Waszego wyjazdu, jak wieczorna kąpiel w basenie, wspólne chwile w jacuzzi czy też relaksujący pobyt w saunie.

Dla jakości naszego wyjazdu istotna jest także lokalizacja wybranego noclegu. Najlepiej sprawdzą się obiekty usytuowane w niewielkiej odległości od plaży. Zyskujemy wtedy pewność, że wieczorne spacery nad morze nie zajmą nam wiele cennego czasu, a ich trasa nie poprowadzi przez przepełnione turystami miejskie uliczki.

W szukaniu noclegu idealnego dla pary sprawdzi się regularne przeglądanie promocji ogłaszanych na witrynach związanych z poszczególnymi ośrodkami wczasowymi oraz promowane w Internecie oferty wyjazdów last minute.

Para spacerująca brzegiem morza

Gdzie się wybrać na długi weekend majowy nad morzem?

Poza wakacjami to właśnie długi weekend majowy jest nad morzem najczęściej rezerwowanym terminem. Gdy połączymy weekend z dniami ustawowo wolnymi, a do tego wszystkiego dodamy zaplanowany odpowiednio wcześniej urlop, zyskujemy nawet do 9 dni nieprzerwanej przerwy od zawodowych obowiązków. Jak to możliwe? Do podobnej sytuacji dojdzie w 2018 roku. Przy założeniu, że zaplanujemy urlop na 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja, wolne zaczniemy już 28 kwietnia (sobota), a zakończymy dopiero wraz z nastaniem 6 maja, czyli niedzieli. Przy podobnych planach na majówkę 2018 wykorzystamy jedynie 3 dni przysługującego nam urlopu. To świetna informacja dla wszystkich, którzy mają także inne pomysły na wypoczynek w ciągu tego roku.

Od majówki oczekujemy zwykle słonecznej pogody. Nie zawsze się to jednak udaje, co nie oznacza, że w tym momencie wybranie się nad Bałtyk musi być złym pomysłem. Wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli organizuje swoim gościom moc atrakcji związanych z majową przerwą. Dzięki temu pary bądź grupy znajomych są w stanie atrakcyjnie zaplanować swój czas wolny, nie zrażając się niesprzyjającą pogodą. Wspaniałym remedium na wszelkie pogodowe niepowodzenia będzie także poddanie się licznym zabiegom w spa, dogłębnie relaksującym ciało i wyciszającym zmysły. Taka forma ucieczki od codzienności z pewnością naładuje parę pozytywną energią i sprawi, że czas spędzony na wybrzeżu stanowić będzie wypoczynkowy strzał w dziesiątkę.

Pamiętaj o rezerwacji!

Jeśli planujesz romantyczny weekend bądź rodzinną majówkę nad Bałtykiem, pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce w ośrodku wczasowym czy hotelu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, przerwa majowa to zaraz po sezonie letnim najpopularniejszy termin rezerwacji noclegów nad morzem. Z tego powodu o dostępność apartamentów najlepiej pytać już w styczniu – unikniemy wówczas zawodu związanego z informacją, że upatrzone przez nas miejsce na wypad tylko we dwoje zostało już zarezerwowane przez inną parę podróżników.

Majówkę warto spędzić w jednym ze słynnych nadmorskich kurortów. Do miast o szczególnie interesującej ofercie turystycznej, które na dodatek położone są w wyjątkowo atrakcyjnych warunkach przyrody, z pewnością zalicza się Świnoujście. Ze względu na usytuowanie nad brzegiem najszerszej plaży w Polsce, bezpośrednią bliskość Parku Krajobrazowego Wyspy Uznam oraz znajdujące się w mieście liczne obiekty o historycznym znaczeniu, Świnoujście stanowi doskonały wybór na spędzenie aktywnej i przyjemnej majówki 2018.

Potrzebujesz odpoczynku? Zaplanuj weekend w spa nad morzem! Kiedy? W czerwcu, wrześniu, październiku, listopadzie – kiedy tylko masz na to ochotę!

Zdarza się, że spontaniczna decyzja o wyjeździe nad morze na weekend uwarunkowana jest natychmiastową potrzebą odpoczynku. I to w miejscu możliwie jak najbardziej oddalonym od źródła codziennych stresów i problemów w pracy czy życiu prywatnym. Wybór nadmorskiej miejscowości to jedna z najlepszych możliwych decyzji – wystarczy wspomnieć czyste, jodowane powietrze, piesze i rowerowe trasy gotowe wypełnić większą część dnia relaksującymi aktywnościami na świeżym powietrzu czy kojący szum fal. Na atrakcyjność okolic Bałtyku wpływa także niezwykle zróżnicowana oferta atrakcji prezentowana przez renomowane hotele i ośrodki wypoczynkowe. Mowa tutaj o szeregach usług związanych z dobrym samopoczuciem odwiedzających, jak dostęp do rozbudowanych stref spa i wellness.

Bez względu na to, czy nad Bałtyk wybierasz się w czerwcu, wrześniu, listopadzie, czy nawet zimą, bogata oferta zabiegów relaksujących czeka na Ciebie w większości nowoczesnych obiektów noclegowych. Pogoda nie jest w stanie zepsuć płynących z odpoczynku i relaksu wrażeń, gdyż wszystko, czego potrzebujesz, masz na wyciągnięcie ręki w ośrodku. No i sam pomyśl – za oknem ciemno i zimno, śnieg z deszczem przejęły kontrolę nad okolicą, ostatnie, o czym myślisz, to konieczność wyjścia na dwór. W takiej sytuacji nic nie sprawia większej przyjemności niż intensywny masaż przeprowadzony przez specjalistę. Na życzenie klienta może to być także zabieg z wykorzystaniem gorącej czekolady bądź aromatycznych olejków eterycznych. A może delikatniejszy, odprężający masaż twarzy bądź zabieg regenerujący zmęczoną cerę? Nie ma problemu! Wystarczy wykupić pobyt w jednym z ośrodków wypoczynkowych mających w swojej ofercie dostęp do stref spa i wellness, aby po weekendzie poczuć się jak nowonarodzony! Jednym z takich ośrodków jest zlokalizowany w Świnoujściu, nowoczesny obiekt o nazwie Baltic Spa.

kamienie do masażu

Atrakcyjna oferta Baltic Spa w Świnoujściu!

Jeśli szukasz miejsca, które spełni wszelkie oczekiwania związane z udanym weekendem nad morzem, koniecznie zapoznaj się z ofertą Baltic Spa. Ten nowoczesny ośrodek wypoczynkowy oferuje wynajem aż 45 apartamentów o wysokim standardzie umożliwiającym komfortowy wypoczynek zarówno parom, grupom znajomych, jak i rodzinom z małymi dziećmi. Nie ma więc znaczenia, czy planujesz romantyczny czas tylko we dwoje, wypad na majówkę ze znajomymi, czy też masz ochotę spędzić rodzinny wyjazd na plaży – Baltic Spa sprosta wszelkim wymaganiom wczasowiczów.

Dostępne opcje zakwaterowania to wygodne apartamenty w wersjach jedno-, dwu- i trzy-pokojowej. Ich wielkość wynosi od 23 do 70 metrów kwadratowych, a do prawdziwych pereł ośrodka zalicza się Apartament “Kapitański”, w którym znajdziemy dwie przestronne sypialnie, wygodny salon oraz pięknie wykończoną łazienkę wyposażoną w wannę z hydromasażem. W każdej kwaterze znajdziemy także przestrzeń balkonową z krzesłami i stołem, bezprzewodowy czajnik elektryczny oraz telewizor HD. Nie brakuje także telefonu oraz dostępu do internetu.

Baltic Spa to miejsce idealne na weekend – niezależnie od tego, czy podróżujesz w sezonie letnim, czy też planujesz wycieczkę jesienią bądź zimą. Dostęp do funkcjonalnej strefy spa i wellness sprawia, że ośrodek zapewnia swoim gościom moc atrakcji przez cały rok! Bez względu na to, czy nad morze wybiera się para zakochanych, rodzina z małymi dziećmi czy też grupa seniorów – Baltic Spa stanowi wygodną przystań dla wszystkich, którzy szukają atrakcyjnego noclegu zlokalizowanego bezpośrednio przy plaży.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz