Weekend majowy w Świnoujściu

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogWeekend majowy w Świnoujściu

Weekend majowy w Świnoujściu będzie doskonałym pomysłem dla osób, które chcą wykorzystać te dni wolne do odpoczynku od codzienności. Nawet krótki pobyt nad morzem może podziałać korzystnie na zdrowie i pomóc w nabraniu sił. Taki wyjazd można wykorzystać do zrelaksowania się, ale także aktywnego spędzenia czasu. Ważny jest przy tym wybór odpowiedniego ośrodka, który zagwarantuje doskonałe warunki do wypoczynku. Odnajdziesz je korzystając z oferty Baltic Spa!

Spis treści
Kto może się wybrać na taki odpoczynek?
Jak wykorzystać taki pobyt?
Dobry ośrodek na długi weekend

Dla kogo weekend majowy w Świnoujściu będzie dobrym rozwiązaniem?

Z okazji do spędzenia weekendu majowego w Świnoujściu może skorzystać dużo osób. W praktyce w trakcie roku niewiele jest terminów umożliwiających komfortowy wyjazd, nawet kilkudniowy. W maju pogoda jest już zwykle dość dobra, więc warto zdecydować się na kierunek nadmorski. Będzie to dobre rozwiązanie choćby dla singli, którzy intensywnie pracują i chcą odpocząć trochę od obowiązków. Takie osoby mogą poszukać nad morzem spokoju lub skupić się na nawiązaniu nowych znajomości. Często na wspólny urlop decydują się całe grupy przyjaciół. Taki wyjazd na pewno jest też okazją do zorganizowania romantycznego weekendu z ukochaną osobą. W kontekście rodzin może to być natomiast doskonała szansa, żeby rodzice spędzili trochę cennego czasu z dziećmi. Poza wakacyjnym urlopem, dorośli rzadko mają bowiem sposobność do tego, żeby wyjechać gdzieś z maluchami.

Pracujący single i grupy przyjaciół

Aktualnie rynek pracy jest na tyle dynamiczny, że wiele osób skupia się na rozwijaniu kariery zawodowej, a dopiero potem myśli o założeniu rodziny. Zwykle wiąże się to z licznymi obowiązkami. Przy tak dużym natłoku zadań, chwile w których można nieco odetchnąć, są niezwykle cenne. Takim okresem jest właśnie majówka. Wyjazd nad morze będzie wtedy bardzo dobrym pomysłem dla singli oraz grup przyjaciół. To chwila w której możesz odpocząć nieco od codzienności i skorzystać z korzystnego, nadmorskiego klimatu. Jeszcze bardziej docenią to osoby pracujące w dużych, mocno zanieczyszczonych miastach, a do tego spędzające długie godziny przed monitorami komputerów. Jednocześnie w Świnoujściu możesz zarówno odnaleźć spokój i pobyć nieco w samotności, jak i poznać nowe osoby, które także przyjeżdżają do miasta same lub w gronie znajomych. Jeżeli myślisz o tym, żeby wyjechać w pojedynkę lub z przyjaciółmi w weekend rozpoczynający maj, to ten kurort będzie doskonałym wyborem. Z pewnością odpowiednio zregenerujesz się po intensywnych, pierwszych miesiącach roku i nabierzesz siły na tygodnie przed latem, gdy w większości firm również pracuje się jeszcze ciężej i więcej. Połowa roku to zatem dobry czas na regenerację, gdy większość osób oczekuje dopiero na dłuższy urlop w najcieplejszych miesiącach.

Porośnięta wydma

Pary

Wszelkie dłuższe weekendy są na pewno doskonałą szansą na romantyczne wyjazdy, które w innych terminach są niemożliwe z uwagi na natłok obowiązków. Pod tym względem można rozważyć różne kierunki, lecz morze będzie bardzo korzystnym wyborem. Okoliczności związane ze spacerami po plaży, zwłaszcza przy zachodzie słońca, zdecydowanie sprzyjają zakochanym. W całym mieście panuje spokojna atmosfera, od razu kojarząca się z wypoczynkiem. W Świnoujściu poza samym morzem, można też wykorzystać okoliczne trasy względem jakiś aktywności sportowych. Zajęcie odnajdą tutaj zatem również pary, które prowadzą zdrowy tryb życia i lubią wspólne ćwiczenia. Dodatkowo w mieście znajdują się liczne punkty, które oferują różnego rodzaju zabiegi relaksacyjne, co także może urozmaicić taki wypad we dwoje. Oczywiście najlepiej, jeżeli takie usługi będą dostępne przy samym miejscu noclegowym.

Rodziny z dziećmi

Majówka to okres, w którym w turystycznych miejscach można odnaleźć wiele rodzin z dziećmi. Dzieje się tak nie przez przypadek, gdyż jest to jeden z niewielu terminów, gdy wszyscy domownicy mogą sobie pozwolić na taki wyjazd. Większy urlop planowany jest najczęściej na okres wakacyjny, natomiast poza tym, w trakcie roku parę dni wolnego można zwykle wygospodarować właśnie w maju i ewentualnie w listopadzie. To zatem dobry moment na wspólny wypad, który zacieśni rodzinne więzi i da wszystkim czas na regenerację. Młodsi odpoczną wtedy od szkoły, a dorośli od pracy i codziennych obowiązków. W kontekście takich wyjazdów z dziećmi, standardowo najlepsze będzie właśnie morze. Dla najmłodszych jest to niesamowite przeżycie, a na miejscu można znaleźć wszystko, co będzie potrzebne podczas takiego weekendu. Oprócz atrakcji związanych z samą plażą, cała rodzina może się wybrać na wycieczkę rowerową czy zwiedzić lokalne atrakcje. Tych z kolei nie brakuje w Świnoujściu, a większość tutejszych zabytków ma nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Warto przy tym zaznaczyć, że samo miasto też chętnie gości w tym okresie całe rodziny, organizując specjalne festyny czy warsztaty dla młodych osób. Jest to zatem bezpieczne rozwiązanie, gdyż rodzice mogą się odprężyć, a dla dzieci z pewnością nie zabraknie atrakcji. Jest to pewniejszy wariant niż góry, w których zwykle trzeba się ograniczać do krótkich wycieczek, z uwagi na mniejsze możliwości oraz szybkie zniechęcenie ze strony najmłodszych.

Co można robić podczas weekendu majowego w Świnoujściu?

Atrakcyjność tego kierunku wynika w dużej mierze z faktu, że istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie wolnych chwil podczas weekendu majowego w Świnoujściu. W przypadku ładnej pogody odwiedzający chętnie korzystają z uroków tutejszej plaży. Ta odznacza się naprawdę wysoką jakością, więc na pewno będą to udane chwile. W okolicy nie brakuje też szlaków, które są doskonałe dla entuzjastów pieszych oraz rowerowych wycieczek. W razie gorszych warunków, także pozostaje dużo możliwości. Można skupić się wtedy na zwiedzaniu tutejszych zabytków. W czasie majówki standardowo w mieście odbywają się też specjalne wydarzenia, w tym choćby występy muzyczne czy kabaretowe. Osoby, które chcą się zregenerować, mogą natomiast postawić na masaże lub inne zabiegi relaksacyjne.

Korzystanie z plaży

Oczywiście wyjazdy nad morze kojarzą się przede wszystkim z frajdą, jaką dają chwile spędzone na plaży. Początek maja to jeszcze okres wiosenny, gdy robi się coraz cieplej, choć temperatury rzadko będą tak wysokie, żeby długo leżeć na piasku. Nawet przy nieco gorszej pogodzie można jednak odbyć przyjemne spacery przy linii brzegowej. Jeżeli trafi się z kolei wyjątkowo słoneczny okres, to być może uda się nawet poleżeć trochę na plaży i opalić. Bez względu na okoliczności, nad wodę zdecydowanie warto zejść, zwłaszcza, że plaża w Świnoujściu należy do najpiękniejszych nad Bałtykiem. Sam szum morza sprzyja odprężeniu, a pełne cennego jodu powietrze, dobrze oddziałuje na drogi oddechowe i ogólne samopoczucie. Jednocześnie nadmorski klimat na wiosnę, bardzo sprzyja wzmocnieniu odporności.

Mama i dzieci na plaży

Aktywny wypoczynek

Poza spacerami po plaży, warto rozważyć inne formy aktywności, które są także dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Chodzi tu nie tylko o dbanie o kondycję fizyczną, ale przede wszystkim rozładowanie energii i rozluźnienie się. W Świnoujściu można zobaczyć wiele osób, które wybierają się na marsze nordic walkingu. Są one domeną kuracjuszy, lecz nie tylko – obecnie korzysta z nich naprawdę sporo ludzi. Możesz się też udać na standardowe wycieczki piesze tutejszymi lasami. W okolicy są także kilometry doskonałych tras rowerowych, prowadzących również do miejscowości za niemiecką granicą. Zależnie od potrzeb możesz wybrać dystans przeznaczony dla zaprawionych rowerzystów, jak i spokojniejsze szlaki, które dobrze sprawdzą się w kontekście rodzinnej, popołudniowej wyprawy.

Zwiedzanie i korzystanie z lokalnych atrakcji

Podczas takiego pobytu możesz skorzystać z okazji do pozwiedzania tutejszych zabytków. Będzie to szczególnie dobre wyjście dla rodzin z dziećmi, gdy trzeba zapewnić atrakcje dla najmłodszych. Mogą jednak na to postawić także inni odwiedzający, zwłaszcza w razie nieco gorszej pogody. Do zobaczenia są na pewno latarnia morska, tutejsze forty czy słynna Stawa Młyny. Bardzo ciekawą atrakcją jest również Podziemne Miasto, które zaintryguje zwiedzających w każdym wieku, przy okazji dostarczając sporo ważnych informacji historycznych. Jednocześnie na brak wydarzeń nie można narzekać w turystycznych rejonach samego miasta, w okolicach dzielnicy nadmorskiej. W tym obszarze w każdą majówkę organizowanych jest dużo imprez kulturalnych. Część z nich jest ukierunkowana typowo na najmłodszych i są to różne warsztaty, pokazy czy konkursy. Nie brakuje też jednak czegoś dla dorosłych, a mowa tu przede wszystkim o koncertach i występach satyrycznych, które odbywają się w tych dniach między innymi w Amfiteatrze czy Muszli koncertowej. Część z nich ma charakter czysto rozrywkowy, ale niektóre nawiązują również do treści patriotycznych, jakże istotnych w te wyjątkowe dla wszystkich Polaków dni świąteczne.

Zabiegi relaksacyjne

Sporo osób wyjeżdżających na majówkę chce się skupić przede wszystkim na wypoczynku i regeneracji. Tym mogą sprzyjać zabiegi relaksacyjne, w tym masaże, ale także skorzystanie z basenu czy sauny. Z uwagi na cenne surowce, Świnoujście zaczęło z czasem uchodzić za uzdrowisko. Poza sanatoriami, poskutkowało to jednak budową wielu obiektów oferujących usługi Spa. Takie zaplecze posiadają też najlepsze ośrodki wypoczynkowe, co będzie jeszcze bardziej komfortowe. Zabiegi przydadzą się przy gorszej pogodzie, ale nie tylko. Możesz z nich skorzystać choćby późnym popołudniem, po intensywnie spędzonej pierwszej połowie dnia. Pomogą one w jeszcze większym odprężeniu się i powrocie do codzienności z nowymi siłami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka na czas weekendu majowego w Świnoujściu?

Z myślą o weekendzie majowym w Świnoujściu, warto wybrać renomowany ośrodek wypoczynkowy. Najlepiej postawić na taki z apartamentami, dzięki czemu pokoje będą przestronne i starannie wykończone. Dużym atutem będą oferowane przez takie miejsce usługi w zakresie Spa i Wellness. Pozwala to na pełen relaks i jest dobrym wyjściem na wypadek ewentualnego załamania pogody. Na pewno lepiej wybrać również ośrodek, który zapewnia wyżywienie, żeby odciążyć się w tym czasie od obowiązków związanych z gotowaniem. Takie warunki spełnia Baltic Spa, więc jeśli poszukujesz miejsca do spędzenia majówki w Świnoujściu, to nasz ośrodek będzie optymalnym wyborem.

Komfortowe warunki

Nie jest specjalną tajemnicą, że nad morzem można wybrać noclegi w bardzo zróżnicowanych warunkach. Część ofert jest niezwykle atrakcyjna cenowo, lecz są to małe kwatery w podniszczonych budynkach. W przypadku kilkudniowego pobytu w Świnoujściu, powinieneś wybrać coś gwarantującego pełen komfort. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą zatem apartamenty w ośrodku wypoczynkowym. Taki wariant oznacza wysoki standard wykończenia i dogodne wyposażenie w samym pokoju, a jednocześnie zdecydowanie większą powierzchnię. To daje swobodę względem poruszania się oraz odpoczynku w pomieszczeniach. Jeżeli poszukujesz takiego noclegu, to oczekiwania z pewnością spełni Baltic Spa. W naszym ośrodku dostępne są wygodne apartamenty i to o różnym rozmiarze. Wersje z jednym pokojem pomieszczą zatem do dwóch osób, warianty 2-pokojowe do czterech, a w przypadku opcji Superior, w apartamencie może zamieszkać do pięciu gości. Spokojnie znajdziesz zatem propozycję dopasowaną do twoich potrzeb, bez względu na to czy podróżujesz samemu, z partnerem lub partnerką, czy też w gronie rodziny bądź przyjaciół. Przy poszczególnych pokojach znajdują się także balkony, które w okresie wiosennym sprawdzają się już doskonale – pozwalają rozpocząć dzień z kubkiem kawy czy odetchnąć świeżym powietrzem podczas chwili odpoczynku pomiędzy aktywnościami. Wybierając noclegi w ośrodku wypoczynkowym masz również pewność, że pokoje są regularnie sprzątane, więc nie musisz się przejmować codziennymi obowiązkami, które czekają większość osób w domu.

Kobieta karmiąca mewy

Spa i Wellness

Wraz z podniesieniem standardu warunków noclegu, wśród osób odwiedzających nadmorskie kurorty, rosły także oczekiwania względem innych udogodnień. W efekcie przy wielu obiektach powstały strefy Spa i Wellness. Wybierając miejsce do zatrzymania się na majówkę, powinieneś postawić na ośrodek, który dysponuje takim zapleczem. Będzie to nieoceniona część regeneracji podczas tych wolnych dni oraz sposób na spędzenie czasu, jeżeli akurat dojdzie do załamania pogody. Tego nie można z kolei wykluczyć, bo choć początek maja to zwykle świetne warunki, to jest to jednak okres wiosenny, który charakteryzuje się znaczną zmiennością i nieprzewidywalnością. W naszym ośrodku oferujemy szeroką bazę zabiegową, szczególnie odnośnie gatunków masażu. Możesz wybrać warianty zorientowane na konkretne części ciała czy energiczną opcję sportową. Gwarantujemy też inne usługi, a poza sezonem letnim, a więc również w maju, nasi goście mogą korzystać bezpłatnie z basenu i jacuzzi w pobliskim budynku. Za dodatkową opłatą możliwe jest wybranie się do sauny, dostępnej w dwóch wersjach: suchej i parowej.

Kwestia wyżywienia

Udając się na kilkudniowy odpoczynek nie chcesz się przejmować przygotowywaniem posiłków. W związku z tym powinieneś wybrać ośrodek z ofertą gastronomiczną, który umożliwia też skorzystanie z różnych opcji wyżywienia. W Baltic Spa już w cenie noclegu masz zagwarantowane śniadanie i kolację w formie bufetu szwedzkiego. To bardzo dogodne rozwiązanie, gdyż nie musisz wstawać wcześniej z myślą o zorganizowaniu sobie porannego posiłku, a wieczorem możesz na spokojnie zakończyć dzień w ośrodku. Opcjonalnie do dokupienia jest posiłek obiadowy, oznaczający tym samym pełne wyżywienie. W maju Świnoujście odwiedza natomiast wielu turystów, w związku z czym większość punktów gastronomicznych powinna być już otwarta. Pozostając przy niepełnym wariancie żywieniowym, popołudniowe danie możesz zatem zjeść w którejś z lokalnych restauracji.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Świnoujścia w weekend majowy, gdyż w mieście czuć wtedy wyjątkową atmosferę, zbliżoną do tego co dzieje się tutaj w ścisłym sezonie. Możesz wtedy przejść się plażą, udać na wycieczkę po okolicy czy skorzystać z organizowanych w tym terminie imprez kulturalnych. Przy takim pobycie ważne jest wybranie ośrodka wypoczynkowego o dobrym standardzie. Dzięki temu odpoczynek na pewno będzie udany i komfortowy. Z tego względu zapraszamy do skorzystania z oferty apartamentów w Baltic Spa!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz