Atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogAtrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach są doskonałą okazją do rodzinnego spędzenia czasu. W pobliżu miasteczka nie brakuje aktywności, z których mogą skorzystać duzi i mali w przerwie od plażowania. To zarówno aktywne formy wypoczynku, jak i relaksujące zajęcia, które łączą w sobie rozrywkę i poszerzanie wiedzy. Podpowiadamy, dokąd zabrać dzieci w Świnoujściu, aby zapobiegać nudzie i stworzyć miłe wspomnienia z wyjazdu.

Spis treści:
Co wybrać?
Szlakiem wojny
Lunaparki i kopalnie bursztynu
Podziemne Miasto
Morska przygoda
Dinozaury, wikingowie i miniatury
Kitesurfing
Przejażdżka rowerowa
Plażowa piłka nożna

Jakie atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach odwiedzić?

Atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach trudno zobaczyć w jeden dzień, dlatego polecamy skorzystać z rodzinnych apartamentów w naszym ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa, gdzie oferujemy atrakcyjne ceny, kompleksową ofertę gastronomiczną oraz relaksacyjną strefę Spa & Wellness. Wolny czas będzie można dzięki temu wykorzystać na zwiedzanie zabytków, odwiedziny w parku rozrywki, kopanie skarbów, czy wycieczkę po podziemnym mieście. Wiele przygód czeka także na morzu oraz w pobliżu miasteczka – niedaleko Świnoujścia znajduje się Bałtycki Park Dinozaurów, Centrum Słowian i Wikingów oraz Park Miniatur i Kolejek. Zobacz, co czeka na Was po przyjeździe w każde z tych miejsc.

Dorośli i dzieci szlakiem wojny

Obowiązkowym elementem w planie wyjazdu powinna być wycieczka po zabytkach wchodzących w skład twierdzy Świnoujście. W czasie wojny na terenie miasta wzniesiono liczne schrony i fortyfikacje, które dzisiaj udostępnione są dla turystów. Maluchy i ich rodzice będą mogli na własne oczy zobaczyć monumentalne budynki, a także muzealne wystawy z bronią i amunicją z czasów wojny. Atrakcje są otwarte dla odwiedzających przez cały rok, dlatego okazja do ich zobaczenia pojawia się bez względu na planowany termin wyjazdu.

Lunaparki i kopalnia bursztynu

W czasie wolnym warto odwiedzić także wesołe miasteczka i mini parki rozrywki. Tych nad morzem jest mnóstwo, a dzieci mogą skorzystać w nich z bezpiecznych kolejek, autodromów, loterii i automatów do gier. Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami rozstawione są stoiska z popcornem, watą cukrową i przekąskami, dzięki czemu nikt nie będzie narzekać na nudę. Alternatywą dla wesołego miasteczka może być wizyta w kopalni bursztynu. Ta znajduje się przy Forcie Anioła, gdzie oprócz poszukiwania skarbów można skorzystać z opcji zwiedzania.

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin

Jedną z ciekawszych atrakcji na mapie Świnoujścia jest Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. Dorośli i dzieci doświadczą tam spaceru chłodnymi korytarzami, które prowadzą do dawnych schronów wykorzystywanych podczas II wojny światowej. Tunele znajdują się głęboko pod wydmami, co tworzy niepowtarzalną atmosferę w czasie zwiedzania. Obiekt ogląda się z przewodnikiem, który tłumaczy historię miejsca i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.

Park rozrywki nad morzem

Morska przygoda dla całej rodziny

Zwiedzanie atrakcji znajdujących się w mieście może przybrać nietypową formę. Rodzinom polecamy zarezerwować rejs turystyczny, w którego czasie można podpłynąć pod najciekawsze lokalizacje w mieście. Atrakcja spodoba się małym miłośnikom morskich przygód, którzy w razie poszukiwania większych wrażeń będą mogli wspólnie z rodzicami udać się na rejs promem po otwartym morzu. Wszystko to możliwe jest dzięki położeniu Świnoujścia na kilkudziesięciu wyspach oraz przy porcie morskim.

Dinozaury, wikingowie i miniatury

Sporo wrażeń czeka na turystów także poza miastem. W okolicy Świnoujścia zlokalizowany jest między innymi Bałtycki Park Dinozaurów, do którego warto udać się z małymi dziećmi. Ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu będą odwiedziny w Centrum Słowian i Wikingów lub w Parku Miniatur i Kolejek. Zwiedzanie okolicy jest przede wszystkim opcją dla zmotoryzowanych gości. W większości przypadków dojazd do poszczególnych atrakcji możliwy jest wyłącznie samochodem.

Sportowe atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Świnoujściu i okolicach obejmują także sportowe aktywności. Warto z nich skorzystać szczególnie latem, gdy pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Oto kilka propozycji, które spodobają się zarówno młodszy, jak i starszym dzieciom.

Szybki kurs kitesurfingu

Przed przyjazdem do Świnoujścia można zapisać dziecko na półkolonię, podczas której nauczy się ono podstaw kitesurfingu. Zajęcia organizowane są na świnoujskiej plaży i mogą wziąć w nich udział nawet maluchy w wieku 5 lat. Nauka kitesurfingu odbywa się w wybranych dniach i trwa dwie godziny – w cenie kursu jest niezbędny sprzęt sportowy i asekuracyjny. Skorzystanie z tej opcji jest świetną okazją do połączenia wyjazdu nad morze z rozwijaniem nowych umiejętności.

Rodzinna przejażdżka rowerowa

Wspólnie z rodziną można zaplanować także wycieczkę rowerową. Sprzyjają ku temu warunki panujące w Świnoujściu, ponieważ znajduje się tu niezbędna infrastruktura i sprzęt. Na terenie miasta działają liczne wypożyczalnie jednośladów, dlatego nie trzeba ich zabierać z domu. Bezpieczne ścieżki rowerowe prowadzą po malowniczych terenach i pozwalają zapoznać się z urokami miasteczka na sportowo. Przejażdżka rowerowa może prowadzić m.in. na Falochron Zachodni lub do Parku Zdrojowego, gdzie na dzieci czekają place zabaw i niezapomniane widoki.

Wspinaczka w parku linowym

Mamy także propozycję dla fanów ekstremalnych przygód. Podczas wakacji można spróbować swoich sił w jednym z kilku parków linowych położonych w Świnoujściu i okolicach. Spacer nad przepaścią i pomiędzy przeszkodami jest doskonałą okazją do trenowania koordynacji ruchowej oraz przezwyciężania strachu u dzieci. Wszystko odbywa się pod okiem profesjonalnego instruktora, dlatego rodzice nie muszą obawiać się o zdrowie swoich pociech.

Mini turniej plażowej piłki nożnej

Przebywając nad morzem, nie można sobie odmówić uczestnictwa w turnieju piłki plażowej. Jeśli na plaży nie jest akurat organizowane żadne wydarzenie dla dzieci, to zawody można zorganizować samodzielnie. Wystarczy piłka, wyznaczenie bramek i podział członków rodziny na poszczególne drużyny, żeby doświadczyć gry niczym zawodowi gracze beach soccera. Aby podkręcić temperaturę zabawy, można ustanowić nagrodę, o którą zawalczą zawodnicy – słodkie gofry albo zimne lody będą świetną motywacją do jak najlepszej gry.

Rodzinne apartamenty w Baltic Spa

Planując harmonogram wyjazdu, weź pod uwagę rezerwację pobytu w ośrodku położonym blisko plaży i ciekawych atrakcji. Nasz ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa ma dla Ciebie przestronne apartamenty, w których wygodnie przenocujesz wspólnie z rodziną. Oprócz łóżek, dostępu do internetu, łazienki i balkonu, czekają na Ciebie udogodnienia ze strefy spa oraz oferta wyżywienia. Napisz, zadzwoń lub wejdź w zakładkę kontakt na naszej stronie internetowej, aby poznać szczegóły dotyczące pobytu.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz