Wakacje nad Morzem Bałtyckim – jak się przygotować?

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogWakacje nad Morzem Bałtyckim - jak się przygotować?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim to niezastąpiony sposób na spędzenie letniego urlopu – od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Choć Polacy chętnie wyprawiają się także na zagraniczne plaże, Bałtyk stanowi swoistą przystań dla seniorów, grup młodych ludzi oraz rodzin z małymi dziećmi. Poznaj powody, dla których warto odwiedzić nadmorskie miejscowości i porównaj najciekawsze oferty zakwaterowania!

Spis treści:
Zalety wypoczynku
Wyjazd z dzieckiem
Tani pobyt
Gdzie szukać ofert?
Oferta Baltic Spa

Zalety wakacji spędzanych nad polskim morzem

Wakacje nad polskim morzem wiążą się z wieloma plusami, które doceniają zarówno stali bywalcy nadmorskich kurortów, jak i urlopowicze, którzy z bałtycką plażą spotykają się po raz pierwszy. Jedną z niewątpliwych zalet wyjazdu na północ Polski jest brak konieczności spędzania ogromnej ilości czasu w autokarze czy odbywania stresującego lotu samolotem, jak ma to miejsce przy wyborze zagranicznej lokalizacji wczasowej. Nawet z najdalszych terenów naszego kraju dostaniemy się nad Bałtyk w mniej niż 10 godzin. Wszystko dzięki rozbudowanej sieci autostrad, dzięki którym jesteśmy w stanie komfortowo dostać się w dowolne miejsce kraju.

Podane widełki czasowe są oczywiście wartością przybliżoną. Ostateczny czas dotarcia na miejsce w głównej mierze zależy bowiem od liczby postojów, jakie postanowimy sobie zorganizować. Mowa tu o przystankach dla rozprostowania nóg przez kierowcę czy też na coś gorącego do picia lub jedzenia. O ile grupa młodych ludzi podróżująca autem będzie się zatrzymywała podczas takiej trasy możliwie jak najrzadziej, o tyle rodzina z małymi dziećmi z pewnością potrzebować będzie więcej czasu na zaplanowane przerwy.

Maluchy szybko się męczą długimi podróżami, dlatego częste postoje są niezbędne, aby utrzymać dzieci w dobrym humorze i dotrzeć na miejsce w swobodnej atmosferze. Ze względu na obecność najmłodszych członków rodziny wyjazd nad polskie morze to dobra alternatywa dla dalekich zagranicznych wojaży. Perspektywa spędzenia z marudnymi maluchami kilkunastu godzin w tłocznym autokarze mogłaby skutecznie popsuć wakacyjny nastrój zarówno samym dzieciom, rodzicom, jak i pozostałym pasażerom.

Mewy na morskich falach

Gratka dla seniorów

Możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie podróży nieoceniona jest także dla wybierających się nad polskie morze seniorów. Konieczność częstego korzystania z toalety, problemy z krążeniem czy bóle stawów to codzienność wielu emerytów i rencistów. Z tego powodu znacznie bardziej komfortowo poczują się oni w dostosowanej do ich potrzeb trasie wiodącej nad Bałtyk, aniżeli w wypchanym po brzegi, niewygodnym autobusie czy też na pokładzie samolotu, gdzie będą narażeni na wpływy zmiennego ciśnienia.

Kwestie transportu to niejedyna zaleta płynąca z decyzji udania się nad Bałtyk. Należy pamiętać, że akwen ten charakteryzuje się bardzo wysokim stężeniem jodu w powietrzu. Oznacza to, że wybierając się nad bałtyckie plaże eksponujemy się na niezwykle pozytywny wpływ tego leczniczego pierwiastka. Jod odpowiedzialny jest za prawidłową pracę gruczołu tarczycy, którego zadaniem jest regulacja hormonalna całego organizmu. Niedobory w przyjmowaniu jodu mogą prowadzić do niebezpiecznych powikłań związanych z poszczególnymi etapami prawidłowego rozwoju u dzieci. Odpowiednie ilości jodu w organizmie malucha warunkują także niezakłócony proces jego wzrostu.

Wycieczki nad polskie morze rekomendowane są także kobietom w ciąży, karmiącym matkom oraz dzieciom w różnym wieku. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania dziennego na jod u wszystkich wymienionych wcześniej grup. Choć burze, chłodny wiatr i deszcz nie są przez nas mile widziane podczas bałtyckich urlopów, warto pamiętać, że to właśnie sztormowa pogoda gwarantuje nam największe stężenie drogocennego jodu w powietrzu. Do atmosfery dostaje się on bezpośrednio z tzw. aerozolu solankowego, czyli mgiełki powstającą w momencie, gdy morskie fale rozbijają się o brzegi. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że powietrze jest tym zdrowsze i bardziej wypełnione cząsteczkami jodu, im bliżej linii brzegowej jesteśmy. W głębi lądu dobroczynne właściwości ulegają znacznemu osłabieniu. Wyliczono, że największe korzyści z terapii jodem uzyskać można w odległości 300 metrów od powierzchni pierwszych fal. W tej sytuacji sam pobyt w nadmorskim kurorcie nie wystarczy, aby w pełni skorzystać z właściwości tego pierwiastka. W tym celu musimy udać się na jedną z nadmorskich plaż.

Planujesz wakacje nad morzem z dzieckiem? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, aby przetrwać rodzinny wyjazd nad Bałtyk!

Wakacje nad morzem z dzieckiem to niezwykle satysfakcjonujące wyzwanie dla rodziców – jak zorganizować wczasy tak, aby spełniały wszystkie oczekiwania tych niezwykle surowych w ocenie, najmłodszych członków rodziny? Przede wszystkim należy pamiętać, że wyjazd z dziećmi wymaga o wiele więcej przygotowań niż wycieczka organizowana w gronie przyjaciół bądź romantyczny wypad tylko we dwoje. Podróżowanie ze znajomymi bądź drugą połówką – szczególnie w przypadku osób młodych – nie musi zakładać nocowania w wyjątkowo luksusowych warunkach. Grupka przyjaciół może doskonale się bawić przy zakwaterowaniu w niedrogim bungalowie, natomiast pary niejednokrotnie decydują się na oszczędności płynące z rezerwacji tanich pokoi prywatnych. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na szaleństwa i atrakcje związane z samym pobytem na wybrzeżu.

Kwestia ta zupełnie inaczej wygląda w sytuacji, gdy do czynienia mamy z rodziną podróżującą z małymi dziećmi. W tym wypadku komfort zarezerwowanego noclegu ma ogromne znaczenie dla panującej podczas wycieczki atmosfery. Zadbajmy o to, aby maluchy miały wygodne miejsca do spania i mogły skorzystać z łazienki o wysokim standardzie. Nie bez znaczenia pozostaje także lokalizacja naszego ośrodka wypoczynkowego czy hotelu – warto, aby znajdował się możliwie blisko plaży. Unikniemy wówczas sytuacji, w której nasze maluchy zmęczą się wycieczką, zanim jeszcze po raz pierwszy zobaczą morze na własne oczy.

Atrakcje i rozrywki

Organizując nadmorskie wczasy, na które zamierzamy zabrać ze sobą dzieci, warto pamiętać także o zapewnieniu najmłodszym uczestnikom wycieczki możliwie jak największej liczby rozrywek. Dzieci muszą skupić swoją uwagę na interesujących obiektach i aktywnościach – w przeciwnym wypadku atencji szukać będą u spragnionych odpoczynku rodziców. Sposobów na organizację czasu wolnego dzieciom jest naprawdę dużo, przy czym wiele zależy od wieku naszych maluchów. Najmłodszym z pewnością spodoba się perspektywa zabaw na plaży, zaopatrzcie się więc w komplety plastikowych wiaderek, foremek i grabek, aby wspólnie tworzyć na piasku fantazyjne budowle. Nieco starsze skarby z pewnością nie pogardzą grą w piłkę plażową bądź miniturniejem w badmintona. Na wszelki wypadek warto zabrać za sobą także kredki, flamastry, pliki czystych kartek oraz malowanki – stanowią one awaryjne rozwiązanie na wypadek gorszej pogody bądź wieczornej dziecięcej nudy. Nie zaszkodzi także wyposażyć się w ulubione książeczki dziecka, które będzie mogło samodzielnie czytać bądź poznawać ich treść dzięki rodzicom.

Co z najmłodszymi dziećmi?

Jeśli podróżujemy z niemowlętami, pamiętajmy, aby sprawdzić, czy wybrany przez nas hotel lub ośrodek wypoczynkowy dysponuje przestrzeniami dostosowanymi do wygodnej nawigacji dziecięcym wózkiem. Przestronne korytarze i szeroka winda to warunki niezbędne, aby wakacje z maluchami udały się bez przykrych niespodzianek i rozczarowań. Uważnie przyglądnijmy się także opcjom zakwaterowania – już na etapie rezerwacji należy zaznaczyć, że oczekujemy pokoju z możliwością dostawienia dziecięcego łóżeczka bądź apartamentu z wydzieloną przestrzenią sypialną dedykowaną dzieciom.

Podczas wakacji nad morzem z dziećmi warto zadbać także o ofertę noclegu z wyżywieniem – unikniemy wówczas mozolnego szukania odpowiedniej restauracji zgodnej z potrzebami żywieniowymi naszych dzieci. Większość hoteli i renomowanych ośrodków wypoczynkowych korzysta bowiem z usług dietetyka, który pomoże w opracowaniu diety specjalnie dopasowanej do potrzeb naszych maluchów.

Nie bez znaczenia pozostają atrakcje w postaci przynależącego do obiektu hotelowego krytego basenu bądź znajdujące się nieopodal rozrywki w postaci spływów kajakowych, konnych przejażdżek czy choćby często spotykanych na polskich plażach nadmuchiwanych, gumowych konstrukcji, na których tak ochoczo bawią się dzieci. Nieco starsze pociechy z kolei z pewnością zwrócą uwagę na fakt, czy w miejscu noclegowym zapewnione jest możliwie szybkie połączenie z Internetem.

Chłopiec biegający po piasku

Tanie wakacje nad morzem – czy to możliwe? Sprawdź, po czym poznać korzystne oferty hoteli i ośrodków wypoczynkowych!

Tanich ofert na spędzenie wakacji nad Morzem Bałtyckim nie brakuje. Niestety, niska cena bardzo często idzie w parze z niezadowalającą jakością reprezentowanych usług oraz nieodpowiednim standardem. Tak zazwyczaj wygląda to w przypadku ofert o podejrzanie niskich cenach, które walczą o naszą uwagę w Internecie. Jeśli zależy nam na komfortowych warunkach noclegowych, upewnijmy się, co tak naprawdę zawiera w sobie pozornie atrakcyjna oferta tanich noclegów. Może się zdarzyć, że właśnie trafiliśmy na życiową okazję i zarezerwujemy wygodny pobyt w prawdziwie kuszącej cenie. Częściej jednak okazuje się, że większość szczegółów takiej okazji poznamy dopiero po przybyciu na miejsce. Pobyt w miejscu noclegowym, które zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań, może nam błyskawicznie popsuć radość z całego wyjazdu. Z tego powodu należy szczególną wagę przyłożyć do dokładnej weryfikacji każdej oferty tanich wakacji nad Bałtykiem.

Bywa, że niskie koszty pobytu wiążą się np. z brakiem prywatnej łazienki. Goście wybranego obiektu wypoczynkowego są wówczas zmuszeni do korzystania z węzła sanitarnego dostępnego dla wszystkich wczasowiczów zamieszkujących wybrane piętro. Bywa również, że niezwykle tanie oferty wakacji wiążą się z koniecznością zamieszkiwania w kilkuosobowym pokoju z nieznajomymi. To żaden komfort zakwaterowania, szczególnie, jeśli towarzyszą nam dzieci. W takiej sytuacji dopłacenie za wyższy standard oddzielnego pokoju nie jest najgorszym rozwiązaniem, prawda?

Pośród tych nieco bardziej kosztownych ofert nadmorskich wczasów również znaleźć można niezwykłe promocje. Hotele i obiekty wypoczynkowe zlokalizowane nad Bałtykiem prześcigają się w zapewnieniu swoim gościom jak najatrakcyjniejszych warunków pobytu. Z racji niezwykle konkurencyjnego rynku kuszą także cenami, dlatego w Internecie nie brakuje szans na rezerwację naprawdę niedrogiego pobytu w luksusowej lokalizacji. Szczególne upusty cenowe zaobserwować można w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda warunkuje znaczny spadek zainteresowania Bałtykiem jako destynacją idealną na spędzenie czasu wolnego. Jeśli więc Twoje wakacje nie muszą wcale odbywać się latem – sprawdź oferty specjalne nadmorskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych!

Oferty pobytu z noclegiem i wyżywieniem

Wakacje nad morzem należy dokładnie przemyśleć jeszcze zanim zarezerwujemy bądź zapłacimy za wybraną ofertę. Jak wynika z poprzednich akapitów, niezwykle istotne jest to, aby porównać cenę za nocleg z jakością usług oferowaną w danym hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Inna kwestia to dostosowania obiektu docelowego do potrzeb i wymagań najmłodszych członków rodziny. Najlepiej więc, aby obiekt był możliwie blisko plaży, posiadał dostęp do atrakcji takich, jak kryty basen oraz zatrudniał dietetyka, który pomoże nam zaprojektować menu dostosowane specjalnie do potrzeb żywieniowych dziecka.

Opcja rezerwacji noclegu z wyżywieniem to szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy nie przewidujemy za wiele czasu na wypady do znajdujących się w danym kurorcie jadłodajni i restauracji. To także szansa na pełnowartościowy i zróżnicowany jadłospis dla wszystkich osób, które na co dzień potrzebują specjalistycznej diety. Mowa tu między innymi o wegetarianach, weganach, osobach uczulonych na gluten, wykazujących nietolerancję na laktozę bądź stosujących przepisy żywieniowe zasugerowane przez lekarza w celach poprawy zdrowia. Codzienne poszukiwanie lokalu, który byłby w stanie z miejsca zaoferować menu spełniające tego typu wymagania mogłoby być nieco kłopotliwe. Z tego powodu większość renomowanych ośrodków wypoczynkowych i hoteli zatrudnia dietetyka, który na wstępie bardzo dokładnie konsultuje potrzeby żywieniowe gości, aby następnie przygotować odpowiednie propozycje posiłków.

Wakacje nad morzem z wyżywieniem to komfortowa opcja wypoczynku, podczas którego nie musimy martwić się o żaden większy aspekt dotyczący organizacji wyjazdu. No, może poza godzinami rozpoczęcia wspólnych posiłków – warto dokładnie upewnić się o jakich porach – i gdzie – serwowane jest nasze danie. Większość ośrodków ma w ofercie wyżywienie w postaci szwedzkiego bufetu na śniadanie i kolację, przy czym zawsze możemy liczyć na przynajmniej jeden ciepły posiłek. Poza opcją realizacji wykupionego wyżywienia ośrodki i hotele bardzo często prowadzą także bary i restauracje umożliwiające zakup potraw bądź napojów pomiędzy głównymi posiłkami.

Naleśniki z miodem i owocami

Apartamenty blisko plaży w Baltic Spa – oferta dla dwojga i dla całej rodziny

Jeśli szukasz miejsca idealnego na wakacje nad morzem, sprawdź ofertę renomowanego ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa w Świnoujściu. To nowoczesny obiekt znajdujący się zaledwie 100 metrów od wejścia na jedną z najpiękniejszych plaż w naszym kraju. O jej czystości i świetnie zagospodarowanym terenie wybrzeża świadczy choćby nadane po raz kolejny odznaczenie “Błękitnej Flagi”.

Baltic Spa dysponuje aż 45 luksusowymi apartamentami, które gotowe są pomieścić zarówno znajdujące się na wczasach pary, wybierające się nad morze grupy znajomych czy też kilkuosobową rodzinę z dziećmi. Każdy apartament wyposażony został w balkon z kompletem ratanowych mebli, telewizję w technologii HD, lodówkę oraz bezprzewodowy czajnik. Nie zabrakło także dostępu do Internetu.

Obiekt wypoczynkowy Baltic Spa zapewnia możliwość wykupienia wyżywienia. W jego skład wchodzi śniadanie i kolacja podawane w charakterze szwedzkiego stołu, przy czym goście mogą także zamówić dodatkowo serwowany obiad w cenie 20 złotych za osobę.

Cena pobytu w Baltic Spa zawiera komfortowy nocleg w jednym z kilkudziesięciu apartamentów, świeże ręczniki i pościel, codzienne sprzątanie wynajętego pokoju oraz opieka całodobowej recepcji. W okresie od września do czerwca goście obiektu mają także możliwość korzystania z krytego basenu oraz jacuzzi zlokalizowanych w oddalonym zaledwie o 30 metrów Apartamentowcu Nautilius.

A to nie koniec atrakcji! Wszyscy wczasowicze w Baltic Spa mają niezapomnianą okazję do tego, aby skorzystać z atrakcyjnej oferty zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Mowa tu o strefie Spa & Wellness, gdzie możliwe jest zrealizowanie jednego z całej gamy masaży klasycznych – masażu kręgosłupa, twarzy czy głowy. Nie brakuje także ofert masażu limfatycznego, refleksyjnego oraz sportowego, który przeznaczony jest przede wszystkim dla osób o zwiększonej aktywności fizycznej.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz