Trasy rowerowe w Świnoujściu

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogTrasy rowerowe w Świnoujściu

Trasy rowerowe w Świnoujściu to miejsca, które udało się stworzyć dzięki dofinansowaniu z UE i wysiłkom ze strony tamtejszych samorządów. Znacząco rozwinęły one turystykę rowerową regionu. Całość obejmuje ponad sto kilometrów tras o właściwym oznakowaniu. Co więcej na miejscu można korzystać z wielu wypożyczalni, dzięki czemu na wakacje nie trzeba zabierać ze sobą własnych rowerów. Pozwala to na bardzo łatwo połączenie wypoczynku wakacyjnego w Świnoujściu z jazdą na jednośladzie.

Spis treści:
Miejscowe atrakcje
Przemierzać świat na rowerze
Do Międzyzdrojów na jednośladzie
Polska i niemiecka część wyspy Uznam
Wybierz Baltic Spa

Jakie atrakcje i trasy rowerowe czekają w Świnoujściu na miłośników aktywnego wypoczynku?

Świnoujście to nadmorska miejscowość o bardzo wielu różnych obliczach, które z powodzeniem można podziwiać, przemierzając okoliczne trasy rowerowe. Mogą one być szczególnie ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że można ich szlakiem zwiedzić kilkadziesiąt wysp, na których położone jest miasto. Trzy największe to Uznam, Wolin i Karsibór. Stanowią one filary jedynego miasta w Polsce o takim właśnie położeniu. Jeśli chcesz odkryć najciekawsze atrakcje zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych, zostań z nami.

Uznam, Wolin i Karsibór

Część miasta, która jest położona na wyspie Uznam, stanowi centrum turystyczno-uzdrowiskowe. To właśnie tutaj umiejscowiona jest najszersza z bałtyckich plaż, promenada oraz zagłębie miejskiej rozrywki. To, co znajduje się na wyspie Wolin, to przede wszystkim obiekty przemysłowe. Z kolei Karsibór stanowi prawdziwą ostoję spokoju, pełną zieleni i różnych walorów przyrodniczych.

Rekreacja

Świnoujście przyciąga do siebie turystów szczególnie przez wzgląd na niezmiernie piękną plażę –najszerszą nad morzem Bałtyckim, mającą ponad 100 metrów pasu czystego, wręcz białego piasku. W tym miejscu właśnie Bałtyk jest najcieplejszy, zachęcając do licznych wodnych aktywności. Jednak Świnoujście to również szereg obiektów SPA, w których można nie tylko wypocząć, ale również szczególnie o siebie zadbać. Kiedy już Ci się znudzi wypoczywanie lub jeśli jesteś miłośnikami aktywnego spędzania czasu, do Twojej dyspozycji pozostają jeszcze ścieżki rowerowe. W okolicy znajduję się więcej niż 100 kilometrów tego typu tras, a ich przemierzenie stanowi nie lada wyzwanie. Po przejażdżce masz możliwość skorzystania z innych atrakcji, takich jak uprawianie różnych sportów wodnych czy piłka plażowa. W ostateczności możesz się także zdecydować na bieganie brzegiem morza. Dla wielu osób jest to bardzo przyjemne doświadczenie, kiedy biegnąc piaszczystym brzegiem, czują chłodne morskie fale opływające ich stopy. Spróbuj przekonać się i Ty, że wypoczynek nad polskim morzem nie musi się sprowadzać do leżakowania plaży, choć i to ma swoje liczne zalety!

Rower na tle zachodu słońca nad morzem

Zalety aktywnego wypoczynku na rowerze

Bardzo dobrze rozbudowane szlaki rowerowe, które obejmują swoim zasięgiem polską oraz niemiecką część wysp Świnoujścia, zachęcają do odbywania długich wycieczek. Wokół licznych szlaków rozlokowane są różnego rodzaju ciekawe obiekty i miejscowości. Jazda jest zatem bardzo dogodnym sposobem zwiedzania miasta i okolic, niosącym dodatkowo liczne korzyści zdrowotne. Co więcej, nie musisz przywozić ze sobą własnego jednośladu. Na terenie Świnoujścia znajduje się bowiem bardzo wiele prężnie działających wypożyczalni. Niektóre firmy oferują nawet dowóz rowerów bezpośrednio pod wybrany adres. Możesz także skorzystać z jednego spośród 40 samoobsługowych punktów wynajmowania rowerów. Wszystko to sprawia, że jednoślad jest naprawdę łatwo dostępny. Dzięki temu nawet podczas urlopu możesz zadbać o formę i dobre samopoczucie. Regularne treningi mogą Ci przynieść wiele korzyści, wśród których warto wymienić m.in.:

  • znaczne zmniejszenie ryzyka występowania chorób układu krążenia;
  • modelowanie sylwetki poprzez pobudzanie do pracy mięśni dwugłowych i czworogłowych pośladków i ud, a w jeździe pod górę również mięśni poprzecznych brzucha, rąk i klatki piersiowej;
  • zwiększenie pojemności płuc;
  • redukcja poziomu złego cholesterolu;
  • obniżenie poziomu cukru we krwi;
  • pomaga zapobiegać osteoporozie i problemom z kondycją naszych stawów;
  • możliwość odpoczynku psychicznego – obcowanie z naturą pomaga nam się wyciszyć i zrelaksować, co więcej organizm przyzwyczaja się do wysiłku, dzięki czemu łatwiej jest mu znieść różne trudne sytuacje;
  • ponadto kilka tygodni regularnych treningów na rowerze pomaga zredukować cellulit.

Jeśli dodatkowo jazdę można połączyć ze zwiedzaniem pięknych okoliczności przyrody i ciekawych obiektów architektonicznych czy muzealnych, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że warto poznać świnoujskie szlaki dla rowerzystów. Jeśli jesteście zainteresowani, poznajcie najciekawsze z nich!

Trasa rowerowa Świnoujście – Międzyzdroje i jej najciekawsze odcinki

Trasa międzynarodowego szlaku rowerowego przebiegającego w pobliżu Bałtyku łączy Świnoujście z innymi nadmorskimi kurortami, w tym z Dziwnowem i Międzyzdrojami. Uroku dodają jej odcinki położone na zalesionym terenie, a jej przebycie ułatwia fakt, że pozwala ona ominąć wszelkie potencjalnie niebezpieczne miejsca. Początek szlaku jest umiejscowiony na granicy, przy polsko-niemieckiej promenadzie i obfituje w szereg opisanych poniżej atrakcji.

Dzielnica Nadmorska

Znajduje się tu wiele zabytkowych obiektów architektonicznych o zdobnych elewacjach, kolumienkach, wieżyczkach. Dobrym miejscem na pierwszy przystanek mogą też być budki z lodami utrzymane w eklektycznym stylu, typowym dla obiektów uzdrowiskowych.

Stawa Młyny

Stawa Młyny to jeden z symboli Świnoujścia z charakterystycznym znakiem w kształcie wiatraka, namalowanym kiedyś na falochronie zachodnim, który wychodzi w morze.

Fort Zachodni

Fort Zachodni został postawiony w latach 1843-1863. Jego pierwotna nazwa to Werk IV. Przez lata był on przebudowywany, remontowany i odnawiany, przez co z małej reduty uzyskano fort, otoczony wodą i wałami ziemi.

Fort Anioła

Został zbudowany w latach 1854-1858 i pierwotnie funkcjonował jako Werk III. Jego konstrukcja była bardzo zbliżona do Zamku św. Anioła w Rzymie, który stanowił wzorzec dla projektu budowy warowni. Aktualnie mieści się tam wiele eksponatów odnoszących się do jego historii, a także kawiarnia i różnego rodzaju wystawy.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy jest jednym z najbardziej oryginalnych parków uzdrowiskowych na terenie całej Europy. Rosną w nim liczne gatunki roślin, spośród których wiele ze względu na swoją unikalność znajduje się pod ochroną.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Stanowi najstarszy miejski budynek wzniesiony w 1806 roku. Aktualnie mieści się w nim muzeum. Posiada liczne zbiory, które opisują dzieje rybołówstwa. Wśród wystawionych tam eksponatów znajdują się m.in. dawne przyrządy służące do nawigacji. W muzeum organizowane są również tematyczne wystawy okolicznościowe.

Fort Gerharda

Jeden z najistotniejszych zabytków fortyfikacyjnych na trasie, który wzniesiono w roku 1863. Służył on do obrony wejścia do portu i prowadzenia walki z morskimi okrętami. Obecnie mieści się w nim Muzeum Obrony Wybrzeża.

Latarnia morska

Latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższą latarnią nad Bałtykiem, wzniesioną w 1857 roku. Ma ona 64,8 m wysokości, a żeby wspiąć się na jej taras widokowy, trzeba pokonać aż 308 schodków.

Falochron wschodni

Został wzniesiony w roku 1823. Ma długość ponad 1400 metrów. Tym samym stanowi praktycznie najdłuższy falochron tego rodzaju na terenie Europy.

Dzwon

Dzwon to bunkier wykonany z betonu, który ma wysokość około 20 metrów. Kiedyś wykorzystywała go centrala artyleryjska, aktualnie natomiast stanowi wieżę obserwacyjną, z której korzysta Nadleśnictwo Międzyzdroje.

Do tego wszystkiego trzeba jeszcze doliczyć szereg wspaniałych nadmorskich widoków, które można bez trudu podziwiać z wysokości siodełka.

Para na rowerach na plaży

Poznawaj polską i niemiecką część wyspy Uznam na trasie rowerowej ze Świnoujście do Ahlbeck

Trasy rowerowe na terenie Świnoujścia prowadzą nie tylko przez położone w okolicy polskie miejscowości nadmorskie. Bliskość niemieckiej granicy sprawia, że bez trudu możesz wyruszyć stąd do niemieckiego miasta Ahlbeck. Jest to dzielnica gminy Heringsdorf położona na wyspie Uznam. Zamieszkuje ją zaledwie nieco ponad 3 tysiące osób, z których większość utrzymuje się z turystyki i prowadzenia nadmorskich uzdrowisk. Długość tego szlaku wynosi około 25 kilometrów, co przekłada się około 2 godziny jazdy w średnim tempie. Jego nawierzchnia to w zdecydowanej większości kostka brukowa i asfalt, przez co trasa jest bardzo przyjemna i łatwa do pokonania. Co więcej, można ją przejechać na typowo miejskim rowerze.

Przebieg szlaku

Początek trasy znajduje się w okolicy przejścia granicznego Świnoujście – Garz. Przed przejściem należy skręcić w ulicę Krzywą i jadąc nią do samego końca, kolejno skręcić w prawo i wjechać na teren Niemiec. Dojeżdżając do miasteczka o nazwie Kamminke, trzeba skręcić w ulicę, która prowadzi wprost do portu. Tam masz szansę na podziwianie naprawdę pięknych widoków i odpoczynek w restauracjach rozmieszczonych na falochronie. Później należy ruszyć w stronę Garz, a jadąc bez pośpiechu, warto obserwować rozciągające się wokół krajobrazy. Gdy już Ci się uda dojechać do Garz, kieruj się dalej w kierunku Korswandt. Dopiero tutaj zjedź z wygodnej ścieżki i poczuj zew przygody na leśnych dróżkach wiodących przez piękny bukowy las. Przejeżdżając przez las, na jego obrzeżach miniesz piękne pole golfowe. Dalej jedź już w kierunku Ahlbeck. Mijając jezioro Wolgast, skręć w lewo, a następnie w pierwszą z leśnych dróg w prawo. Pokonując ostatnie leśne podjazdy, dotrzesz do celu! Tam czeka na Ciebie moc atrakcji, w tym między innymi darmowa przechadzka po pięknym drewnianym molo, możliwość podziwiania wspaniałych piaskowych rzeźb czy też zwiedzanie miejscowego teatru. Gdy już Ci się uda pozwiedzać i nacieszyć się tamtejszymi krajobrazami, pora na powrót do Świnoujścia.

Szukasz noclegu, który pozwoli Ci wypocząć po szaleństwie na trasach rowerowych Świnoujścia? Zapraszamy do Baltic Spa

Baltic Spa to bardzo nowoczesny ośrodek wypoczynkowy umiejscowiony nad morzem w Świnoujściu. Posiada aż 45 komfortowych apartamentów, w których będziesz mógł w pełni zregenerować siły nawet po pokonaniu najdłuższej trasy rowerowej. Obiekt leży przy nowej promenadzie, w odległości zaledwie 100 metrów od pobliskiego wejścia na plażę. Warto tutaj zaznaczyć, że plaża w Świnoujściu to najszersza i jedna z najpiękniejszych polskich plaż, którą wielokrotnie honorowano wyróżnieniem Błękitna Flaga, czyli symbolem czystości i właściwie zaprojektowanej infrastruktury otoczenia. Wyróżnienie to jest bardzo prestiżowe, gdyż przyznaje się je jedynie najlepszym kąpieliskom na całym świecie, uwzględniając nawet Hawaje, Karaiby i Brazylię.

Rowery na plaży

Co oferujemy?

Wynajęcie pokoju na terenie ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa w Świnoujściu jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy planują swój urlop nad Bałtykiem. Pomijając wspaniałą lokalizację, która sprawia, że od pięknej słonecznej i piaszczystej plaży dzielą Cię zaledwie dwie minuty spaceru, nasz obiekt posiada ogromne zaplecze zabiegowe i bardzo wysoki standard wykończenia wszystkich wnętrz. Do dyspozycji gości pozostawiamy między innymi telewizory w najnowszej technologii, szybki Internet i przestronne balkony, pozwalające na wdychanie morskiej bryzy i delektowanie się pięknym nadmorskim krajobrazem.

Ponadto decydując się na urlop w Baltic Spa, zyskujesz możliwość wspaniale spędzonego czasu, niezależnie od tego, jaką porę roku wybierzesz. Latem bardzo szybko i łatwo możesz stąd dotrzeć na plażę, zimą natomiast możesz większość czasu spędzić wewnątrz, regenerując zarówno siły psychiczne, jak i psychiczne. Pozwoli Ci na to ogrom zabiegów relaksujących dających możliwość ucieczki od codziennych trosk i problemów. Wszyscy nasi goście mogą również bez ograniczeń korzystać z basenu i jacuzzi.

Baltic Spa to miejsce, które stanowi również doskonały punkt wypadowy do odbywania licznych rowerowych wycieczek. Co więcej, można się w nim skutecznie zrelaksować i poddać działaniu różnego rodzaju zabiegów, co może być dla Ciebie zbawienne, szczególnie po długiej przejażdżce. Tego rodzaju wycieczka w trakcie urlopu w gronie najbliższych pozwoli Ci się zrelaksować i spędzić trochę czasu naprawdę razem. Będziesz mógł w ten sposób wreszcie odnowić więzi z bliskimi, o czym łatwo zapomnieć w codziennym, zabieganym życiu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wypoczynkową. Przez wzgląd na ograniczoną liczbę miejsc i dużą popularność ośrodka zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji terminu pobytu. Dzięki temu wybrany apartament będzie na Ciebie czekał, a Ty nie będziesz musiał się w ostatnim momencie martwić o to, gdzie i jak wybrać się na wypoczynek.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz