Sylwester nad morzem? Spędź tę wyjątkową noc razem z Baltic Spa w Świnoujściu!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogSylwester nad morzem? Spędź tę wyjątkową noc razem z Baltic Spa w Świnoujściu!

Sylwester nad morzem to idealne rozwiązanie zarówno dla miłośników hucznych bali i zabaw, jak i dla tych, którzy dzięki wyjazdowi chcieliby uniknąć brania udziału w corocznym przyjęciu i marzą o nieco bardziej kameralnym powitaniu Nowego Roku. Jednym z miejsc, w którym możemy zatrzymać się na nocleg w okresie obejmującym przełom lat 2018/2019, jest Świnoujście – jedno z miast uzdrowiskowych województwa zachodniopomorskiego. Jaką propozycję przygotowały władze miasta dla osób chcących spędzić tu tę wyjątkową noc i co warto zobaczyć tu przy okazji noworocznej wizyty? Sprawdźmy, dlaczego akurat Świnoujście jest idealnym miejscem na przywitanie Nowego Roku!

Spis treści:
Zaplanuj zwiedzanie Świnoujścia
Huczna zabawa czy spokojne powitanie Nowego Roku?
Zabawa na plaży – powitaj Nowy Rok dosłownie nad brzegiem morza!
Noworoczny relaks, czyli oferta zabiegów w Baltic Spa

Dlaczego na Sylwestra nad morzem warto wybrać się w tym roku nieco wcześniej? Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa odpowiada!

W 2018 roku Sylwester wypada w poniedziałek, dlatego też warto skorzystać z poprzedzającego go weekendu i wybrać się nad morze kilka dni wcześniej. Da nam to okazję do spędzenia weekendu w sprzyjającym naszemu zdrowiu klimacie. Musimy bowiem pamiętać, że podczas zimowych sztormów w nadmorskim powietrzu znajduje się jeszcze więcej cząsteczek pierwiastka kojarzonego właśnie z wybrzeżem, czyli jodu, który ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu, wzmacnia jego odporność i pomaga mu się pozbyć zgromadzonych w ciągu roku zanieczyszczeń.

Jednak nie tylko kwestie zdrowotne powinny przekonać nas do zaplanowania nieco wcześniejszego przyjazdu do Świnoujścia. Nie zapominajmy, że to miasto może poszczycić się dziś niemal 900-letnią historią, a co za tym idzie oferuje zwiedzającym dziesiątki zabytków i ciekawostek, które z pewnością warto zobaczyć. Od razu uspokajamy – nie proponujemy wycieczek do muzeów, gdyż miłośnicy tego typu rozrywek z pewnością sami do nich dotrą. A tym, którzy zwykle nie są przekonani do lokalnych atrakcji turystycznych, przedstawiamy najciekawsze rzeczy, które należy zobaczyć w Świnoujściu. 900-letnia historia to przecież nie tylko ukryte w szklanych gablotach eksponaty muzealne! Zobaczmy, co poza nimi może zaoferować turystom Świnoujście.

Podróż Uznamską Koleją Uzdrowiskową

Jedną z ciekawszych atrakcji, z jakimi warto zapoznać się podczas wizyty w Świnoujściu, jest bez wątpienia działająca tu Uznamska Kolej Uzdrowiskowa, zwana (od niemieckiej nazwy, brzmiącej Usedomer Bäderbahn) także koleją UBB. Za jej pomocą możemy dojechać – dzięki połączeniom kolejowym oraz autobusowym bezpośrednio ze Świnoujścia nawet do oddalonego o ponad 120 km Stralsund, rozpoznawalnego dzięki wzniesionym z czerwonej gotyckiej cegły budynkom znajdującym się w centrum miasta. To dzięki nim Stralsund oraz pobliskie miasteczko Wismar wpisane zostały zresztą na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uznamska Kolej Uzdrowiskowa (zwana niekiedy także Uznamską Koleją Nadmorską) oferuje nam jednak nie tylko dojazd do Stralsund, ale też do licznych miejscowości znajdujących się na terenie kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Dzięki niej bezpośrednio ze Świnoujścia dojedziemy do miast znajdujących się na wyspie Uznam, od których łączenia zaczęła się w ogóle pod koniec ubiegłego wieku działalność firmy Usedomer Bäderbahn. Obecnie ogromne znaczenie ma również transgraniczny element trasy, pozwalający na transport pasażerów pomiędzy stacjami Świnoujście i Ahlbeck.

W chwili obecnej Uznamska Kolej Uzdrowiskowa prowadzi pięć linii kolejowych, z których każda obejmuje inną trasę. Koszt pojedynczego biletu to – w zależności od trasy i przysługujących nam ulg – od 5 do nawet 10 euro. Niemniej jednak osoby zainteresowane zwiedzaniem miasteczek i kurortów zlokalizowanych w niedalekim sąsiedztwie Świnoujścia mogą się zaopatrzyć w obowiązujące w tak zwanej strefie taryfowej Usedom-Ticket. Bilety te ważne są przez cały dzień niezależnie od tego, ile przejazdów pociągami UBB wykonamy. Obowiązują one na trasach Züssow – Wolgast – Zinnowitz – Seebad Heringsdorf – Seebad Ahhlbeck Grenze – Świnoujście Centrum oraz Zinnowitz – Peenemünde. Bilety Usedom-Ticket są tym tańsze, im więcej osób podróżuje. W przypadku jednej osoby dorosłej koszt biletu jednodniowego wynosi około 16 euro, lecz kwota ta podwaja się do 32 euro dopiero wówczas, gdy kupujemy bilet nie dla dwóch, a nawet nie dla trzech, lecz dla czterech osób!

Jeżeli jednak zależy nam na odwiedzeniu wspomnianego wcześniej miasteczka Stralsund, musimy zaopatrzyć się w bilet jednodniowy Insel & Me(e)hr-Ticket. Pozwala on na podróżowanie koleją UBB oraz regionalnymi pociągami sieci Deutsche Bahn nie tylko w strefie taryfowej, ale też w strefie taryfowej B, obejmującej między innymi Stralsund czy Greifswald. Bilet ten nie jest znacznie droższy – w przypadku jednej osoby według cen z 2018 roku zapłacić będziemy musieli co prawda aż 5 euro więcej niż za Usedom-Ticket, jednak w przypadku, gdy podróżujemy we czworo, różnica pomiędzy tymi dwoma biletami wyniesie zaledwie 1 euro.

Molo nad Bałtykiem podczas burzowej pogody

Dla miłośników natury – Woliński Park Narodowy

Atrakcją, z którą warto zapoznać się przede wszystkim wówczas, gdy wycieczka do Świnoujścia jest dla nas jedną z niewielu okazji do wydostania się z wielkiego, szarego miasta, jest z pewnością Woliński Park Narodowy. Park ten znajduje się – jak sama nazwa wskazuje – na znacznej części największej polskiej wyspy Wolin, oddalonej od Świnoujścia o nieco ponad 20 km.

Park ten utworzony został w 1960 roku w celu ochrony takich walorów przyrody jak między innymi odcinek wybrzeża klifowego, a także zachowane w dobrym stanie lasy bukowe oraz unikalna, wyspiarska delta rzeki Świny. To na niej właśnie znajdują się 44 wyspy, na których położone jest Świnoujście. Obecnie park zajmuje ponad 10 000 ha i stanowi pierwszy w Polsce narodowy park morski. W 1996 roku w jego granicach znalazł się bowiem – poza terenem wybrzeża – także obszar obejmujący ponad 1 milę morską wód przybrzeżnych Bałtyku.

Mówiąc o zaletach Wolińskiego Parku Narodowego, należy jednak koniecznie wspomnieć o tym, co możemy tu znaleźć – a jest tego naprawdę mnóstwo. Choć park ten znany jest przede wszystkim z funkcjonującego tu ośrodka hodowli żubra, na wyspie znajdziemy także zwierzęta takie jak sarny, bieliki i jelenie. Spotkamy tu też bobry, kuny czy borsuki, a także szerokie grono gatunków ptaków wodno-błotnych. Szczęściarzom może przytrafić się nawet spotkanie z morświnem lub foką szarą.

Ważna jest także nietypowa flora Wolińskiego Parku Narodowego, pokrytego co prawda w znacznej części lasem sosnowym lub mieszanym. Znajdują się tu jednak także liczne gatunki roślin rzadziej spotykanych, a nawet tych objętych w Polsce ścisłą ochroną. Do tej pory odnotowano ich ponad 60, a do grupy tej zaliczają się paprocie z gatunku długosz królewski czy aż 9 różnych rodzajów dziko rosnących storczyków, niespotykanych niemal w innych miejscach na terenie naszego kraju.

Skorzystaj z podpowiedzi ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa

Niezależnie od tego, czy marzymy o Sylwestrze nad morzem spędzonym na hucznym balu, czy też może marzy nam się bardziej kameralne i spokojne powitanie nowego roku, z pewnością znajdziemy coś dla siebie w Świnoujściu.

Imprezy, bale i przyjęcia

Świnoujście jest miastem, w którym co roku odbywają się liczne imprezy, bale i przyjęcia sylwestrowe. Wiele z nich organizowanych jest oczywiście przez hotele i ośrodki wypoczynkowe. Wydarzenia te przeznaczone są przede wszystkim – a niekiedy wyłącznie – dla gości z określonego obiektu. Znaczna część wydarzeń w mieście o charakterze turystycznym przystosowana jest jednak właśnie do potrzeb osób odwiedzających Świnoujście w okresie świąteczno-noworocznym i niemających przyjęcia zaplanowanego w miejscu noclegowym. Nie zapominajmy też o mieszkańcach, dla których miasto co roku przygotowuje huczne wydarzenia związane z powitaniem Nowego Roku. Do tej kwestii powrócimy jednak szerzej za chwilę. A tymczasem – gdzie szukać ofert imprez noworocznych w Świnoujściu?

Najwięcej bali, hucznych przyjęć czy po prostu noworocznych zabaw odbywać się będzie w noc sylwestrową bez wątpienia w chętnie odwiedzanych barach, restauracjach i pubach. To w nich z pewnością spędzimy niezapomniany wieczór niezależnie od tego, czy podróżujemy we dwójkę, czy też może planujemy przyjazd do miasta wraz z grupą przyjaciół. Oferty co roku zaczynają pojawiać się już w październiku, a większość lokali wymaga zarezerwowania miejsca i wpłaty określonej kwoty w ramach zaliczki, dlatego nie zwlekajmy do ostatniej chwili. Już dziś zaplanujmy przyjazd na do Świnoujścia i wybierzmy jedno z miejsc oferujących imprezę sylwestrową najbliższą naszym upodobaniom muzycznym!

A co dla miłośników raczej spokojnych i kameralnych przyjęć noworocznych?

Miłośnicy kameralnych przyjęć noworocznych mogą w Świnoujściu skorzystać z kilku opcji. Pierwszą z nich jest oczywiście zaszycie się w pensjonacie, który oferuje gościom ciszę i spokój – nie gwarantując oczywiście ciszy na zewnątrz, gdyż o to wówczas niestety trudno. Idealnym wyborem będą tu miejsca proponujące gościom uroczystą kolację oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana i dyskretnej muzyce, umilającej tylko pobyt w nadmorskim ośrodku.

Wielu miłośników spokojnego powitania kolejnego roku, którzy w Świnoujściu planują znaleźć się po to, aby uniknąć kolejnego hucznego przyjęcia w szerokim gronie przyjaciół i znajomych, z pewnością rozważa także opcję powitania Nowego Roku bezpośrednio nad brzegiem morza, czyli na plaży. O ile jednak nie planujemy wybrać się na jedną z dzikich plaż, oddalonych od miasta o kilkanaście minut spacerem, również tu może nie być zbyt cicho i spokojnie. Dlaczego? Oto odpowiedź!

Rozlewanie noworocznego szampana

Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa opowiada o Miejskim Sylwestrze w Świnoujściu 2018 – po raz kolejny na plaży, tuż nad brzegiem morza!

Jeżeli oficjalne plany nie ulegną zmianom, Sylwester 2018 w Świnoujściu odbędzie się na plaży, tuż nad brzegiem morza. Można to już nazwać swego rodzaju tradycją – miejska impreza sylwestrowa odbywa się na plaży już od kilku lat, a w ostatnich dwóch latach przyciągnęła prawdziwe tłumy. Możliwość powitania Nowego Roku na świnoujskiej plaży jest bowiem gratką zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców, którzy nierzadko są już na tyle oswojeni z faktem, że mieszkają nad samym morzem, że przestało być to dla nich źródłem radości.

Tendencję tę zmieniają miejscy urzędnicy, którzy pokazują, że nawet mieszkańcy mogą świetnie bawić się na plaży, a przy tym podkreślają, że plaża nie jest miejscem wypoczynku i rekreacji wyłącznie w szczycie letniego sezonu. Również przypadające przecież w środku zimy Sylwester i Nowy Rok to idealne okazje, aby spędzić nieco czasu tuż przy brzegu morza.

Informacje o imprezie

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, impreza sylwestrowa na plaży rozpocznie się o 23:30 i potrwa – oficjalnie – do 1:00. Oficjalne rozpoczęcie o 23:30 obejmie przede wszystkim noworoczne życzenia, składane mieszkańcom i turystom przez przedstawicieli władz miejskich. Równo o północy rozpocznie się pokaz łączący w sobie sztuczne ognie, lasery i muzykę. Imprezę zakończy muzyczna zabawa przygotowana dla gości przez profesjonalnych didżejów.

Zrelaksuj się po Sylwestrze nad morzem dzięki zabiegom w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa

Wiemy już, co warto zwiedzić przed Sylwestrem nad morzem, a po noworocznej zabawie polecamy… wypoczynek w ośrodku Baltic Spa i skorzystanie z szerokiej oferty dostępnych tu zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych czy odmładzających. Niezależnie od tego, czy stary rok zakończyliśmy huczną imprezą, czy spokojnym wieczorem we dwójkę lub w gronie najbliższych przyjaciół, zabiegi te pozwolą nam się zrelaksować, poprawią nasze samopoczucie i z pewnością wpłyną na to, że nowy rok rozpoczniemy z większą dozą energii i siły do działania.

Zimowe spa

Świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób zmęczonych obowiązkami związanymi z pracą, jak i dla tych, których przytłoczyły świąteczne spotkania z rodziną i znajomymi, będą przede wszystkim oferowane przez Baltic Spa masaże. W strefie spa ośrodka możemy skorzystać z szerokiej oferty masaży klasycznych, obejmujących masaż kręgosłupa czy różnego typu masaże całego ciała. Dostępne są tu jednak także wyjątkowo relaksujące masaże twarzy i głowy, które dzięki poprawieniu ukrwienia skóry pozwalają niemal natychmiastowo poprawić stan cery i dotlenić cebulki włosów. Świetnym sposobem na pobudzenie naszego organizmu do pracy dzięki poprawieniu krążenia krwi i stymulacji układu nerwowego jest też masaż refleksyjny całego ciała lub… samych stóp. Znajdujące się w stopach łuki refleksyjne odpowiedzialne są bowiem za odpowiedni przepływ krwi w obrębie całego organizmu, dlatego odpowiednie pobudzenie ich sprawi, że całe nasze ciało poczuje się ożywione i wzmocnione.

Fajerwerki na Nowy Rok

Dzięki szerokiej ofercie spa w ośrodku Baltic Spa nasze świętowanie nadejścia nowego roku nie musi więc wcale zakończyć się wraz z wybiciem północy. Również w kolejnych dniach możemy tu cieszyć się pełnym relaksem i możliwością skorzystania z licznych zabiegów leczniczych czy kosmetycznych. Dodatkowo idealna lokalizacja ośrodka, który znajduje się tuż nad jedną z najczystszych polskich plaż, z pewnością zachęca do spacerów nad brzegiem morza, podczas których nasz organizm będzie mógł w pełni wykorzystać zawarty w bryzie morskiej jod, co również pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Dzięki spędzeniu Sylwestrowej nocy nad morzem do domu powrócimy więc nie tylko wypoczęci i bogatsi o doświadczenie powitania Nowego Roku nad samym brzegiem Bałtyku, lecz również zdrowsi, odporniejsi i gotowi do podejmowania nowych wyzwań oraz noworocznych postanowień!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz