Restauracja nad morzem czy wyżywienie w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu?

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogRestauracja nad morzem czy wyżywienie w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu?

Restauracje nad morzem cieszą się dużą popularnością pośród klientów ośrodków wypoczynkowych zarówno w Świnoujściu, jak i na całym wybrzeżu Bałtyku. Wybierają się do nich zarówno goście, którzy mogą skorzystać z opcji wykupienia dodatkowego wyżywienia w miejscu noclegu, jak i ci, którzy takiej możliwości nie mają. Sprawdzamy, czego można oczekiwać w miejscach oferujących pobyt z wyżywieniem, a jakie potrawy i dania podają nadmorskie lokale gastronomiczne.

Spis treści:
Najciekawsze oferty i propozycje
Wygląd czy smak?
Rozwiązanie dla dzieci
Ułatwienie dla starszych
Urlop poza sezonem
Szeroki wybór
W ośrodku czy na mieście?
Opcje dla osób na różnego typu dietach
Oferta wyżywienia w Baltic Spa

Kuchnia w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu czy restauracja z widokiem na morze?

Kiedy wybieramy się na pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu i rozważamy, czy warto zdecydować się na opcję noclegu z wyżywieniem, czy lepiej zaplanować posiłki w pobliskich restauracjach z widokiem na morze, warto się dokładniej przyjrzeć obu dostępnym ofertom. Może się bowiem zdarzyć, że wybrany przez nas ośrodek nie oferuje wyżywienia w ogóle lub zapewnia g jedynie bufety śniadaniowe i kolacyjne. W takiej sytuacji klienci i tak będą zapewne musieli skorzystać z oferty pobliskich lokali gastronomicznych. Niektórzy z gości z różnych powodów z góry rezygnują z usług proponowanych przez kuchnię w miejscu, w którym nocują. Jak więc znaleźć idealne rozwiązanie?

Wygląd czy smak?

Przede wszystkim nie wolno nam zapominać o tym, że oprawa to nie wszystko. Niekiedy przepiękny wystrój połączony z idealną lokalizacją pozwalającą podczas posiłku cieszyć się widokiem fal rozbijających się o piaszczysty brzeg nie jest wcale wyznacznikiem jakości serwowanych w danym miejscu potraw. W lokalach, w których uwaga skupiona jest na estetycznym odbiorze zarówno lokalu, jak i potraw, smak nie zawsze stawia się na pierwszym miejscu.

Czy oznacza to, że powinniśmy unikać eleganckich i stylowo prezentujących się miejsc? Oczywiście, że nie! Należy jednak zachować świadomość, że wygląd może mylić, a najsmaczniejsze potrawy często znajdziemy w niewyróżniających się nadmiernie knajpkach i barach, a także w salach restauracyjnych ośrodków wypoczynkowych. Niesława tych ostatnich, oparta często na stereotypach powstałych jeszcze w okresie PRL, dziś zdecydowanie przechodzi do lamusa. Każdy, kto skorzystał z usług gastronomicznych dobrego hotelu czy innego miejsca oferującego noclegi i wyżywienie, zdaje sobie sprawę z faktu, że serwowane tu dania niejednokrotnie konkurować mogłyby z tymi, których można skosztować w najlepszych nadmorskich restauracjach. Również wystrój sal restauracyjnych i jadalni zmienił się w ostatnim czasie nie do poznania: coraz częściej znajdziemy tu stylowo nakryte stoliki, dekoracyjne obrazy w dobrym guście i ciekawe dodatki, które rozjaśniają i zmieniają nastrój niegdyś przygnębiających, szarych pomieszczeń. Choć nie w każdym miejscu będziemy mieli widok na morze, wiele z nich może poszczycić się naprawdę elegancką aranżacją, a przy tym wyjątkowo smaczną, domową kuchnią. Sprawdźmy, kiedy podczas pobytu nad morzem warto wybrać właśnie to rozwiązanie!

Bufet w ośrodku wypoczynkowym

Pomysł dla rodzin z dziećmi

Opcja korzystania z wyżywienia w ośrodku wypoczynkowym jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, które w śniadaniowym bufecie z pewnością znajdą coś dla siebie. Rodzice dzięki temu uzyskają nieco swobody wynikającej z braku konieczności planowania zakupów na śniadanie na kolejny dzień, a maluchy będą się cieszyły, że same mogą podjąć decyzję, co zjedzą akurat tego dnia rano. Jest to także wygodne rozwiązanie, jeżeli któreś z naszych dzieci lub my sami cierpimy z powodu określonych alergii czy nietolerancji pokarmowych lub po prostu nie włączamy niektórych potraw do naszego menu. Do tej kwestii odniesiemy się jednak nieco szerzej w dalszej części artykułu.

Ułatwienie dla osób starszych oraz dla niepełnosprawnych

Możliwość spożywania wszystkich posiłków na miejscu jest również idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, które z powodu różnych dolegliwości często niechętnie przemieszczają się po mieście w poszukiwaniu sklepów spożywczych czy otwartych lokali gastronomicznych, a także dla osób niepełnosprawnych. Goście, którym zależy przede wszystkim na wygodnym, a jednocześnie terapeutycznym pobycie nad morzem, powinni zapoznać się bliżej z ofertą Baltic Spa. Miejsce to może bowiem zaproponować im zarówno zdrowotne i relaksacyjne zabiegi, masaże czy upiększające maseczki, jak i wygodę korzystania z w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku, jak również możliwość korzystania z komfortowego zejścia na plażę, będącego jednocześnie podjazdem dla wózków inwalidzkich, które z pewnością docenią goście cierpiący z powodu trudności z poruszaniem się. Podczas pobytu w Baltic Spa można więc nacieszyć się zdrową morską bryzą, zawierającą zbawienny między innymi dla tarczycy jod, jak również pooddychać świeżym morskim powietrzem wolnym od smogu i zanieczyszczeń/ Tuż po relaksie na plaży możemy tu wybrać się do znajdującej się w budynku restauracji, w której możemy skorzystać zarówno z oferty śniadaniowej, jak i obiadowej oraz kolacyjnej.

Urlop poza sezonem

Pełne wyżywienie w miejscu noclegu to również idealny pomysł wówczas, gdy do nadmorskiej miejscowości wybieramy późną jesienią, zimą czy wczesną wiosną. Wówczas wiele z sezonowych lokali gastronomicznych, działających właściwie wyłącznie w okresie od maja do września jest zamknięta, przez co odnalezienie miejsca serwującego dania, które sprostają naszym wymaganiom może być naprawdę trudne. Ponadto najbliższe otwarte lokale mogą znajdować się w znacznej odległości od tej części miasta, w której spędzamy noce, przez co codziennie tracić będziemy kilkadziesiąt minut na przemieszczanie się do restauracji i powrót z niej, podczas gdy moglibyśmy w tym czasie korzystać na przykład z szerokiej oferty wellness & spa. Jak tego uniknąć i zaoszczędzić mnóstwo czasu? Wystarczy wybrać opcję pełnego wyżywienia w ośrodku wypoczynkowym.

Nie tylko ryby i fast-food!

Ta część łączy się bez wątpienia ze wspomnianą już przez nas kwestią alergii i wykluczania ze swojej diety niektórych potraw, niemniej jednak warto opisać ją osobno. Nie da się ukryć – większość restauracji nad polskim morzem serwuje przede wszystkim ryby. Ryby smażone, ryby wędzone, ryby marynowane, ryby-tusze, ryby-filety, paluszki rybne, zupy rybne i kotleciki rybne dla dzieci. Do tego importowane kalmary i niebotycznie drogie krewetki, nie zawsze dobrze przyrządzone małże i mule oraz inne owoce morza. Alternatywnie od czasu do czasu spotkamy miejsca serwujące kuchnię udającą włoską, czyli tanią pizzę na grubym cieście, oraz nieunikniony fast-food – burgery, kebaby i gyrosy z frytkami. Jak w tym wszystkim odnajdą się wegetarianie, weganie czy po prostu osoby nieprzepadające za owocami morza i jedzeniem średniej jakości w diecie? Niestety nadmorski rynek gastronomiczny nie zawsze odzwierciedla potrzeby mniejszości. Znacznie łatwiej będzie nam dobrać coś z bufetu szwedzkiego w miejscu, w którym nocujemy.

Ostateczny werdykt?

Zanim podejmiemy więc ostateczną decyzję i zarezerwujemy pobyt, warto się zastanowić nad wyżywieniem. Być może śniadania i kolacje będzie nam wygodniej jeść w tym samym budynku, w którym nocujemy, a na obiad chcielibyśmy wybrać się do kilku okolicznych knajpek i sprawdzić, co mają one do zaoferowania? A może wolimy skorzystać z opcji śniadania i obiadu w ośrodku, a na kulinarne zwiedzanie chcielibyśmy się wybierać wieczorami, aby do kolacji móc skosztować na przykład lokalnych napojów alkoholowych? Zawsze możemy też dopytać o możliwość wykupienia wyżywienia dopiero po przyjeździe. Warto się też dowiedzieć, w jakiej formie serwowane są wszystkie posiłki i czy jeżeli nie jest to forma bufetu szwedzkiego, to czy istnieją na przykład dwa lub trzy alternatywne zestawy. Niektóre z miejsc oferują też swoim gościom możliwość dopasowania diety do naszych wymagań, lecz nie jest to niestety jeszcze zbyt popularną praktyką.

Kucharze na zapleczu lokalu

Nocleg w Świnoujściu a dieta (nie tylko) bezglutenowa – czy znajdziemy restauracje nad Morzem Bałtyckim, które oferują posiłki dla alergików?

W poprzedniej części niniejszego artykułu pokrótce zasygnalizowaliśmy problem, z jakim spotykają się między innymi alergicy rezerwujący noclegi nad morzem (nie tylko w Świnoujściu). Mowa o trudności w znalezieniu restauracji serwującej na przykład dania bezglutenowe. Podobny problem dotyka gości, którzy z różnych powodów uwzględniać muszą w swojej diecie konkretne ograniczenia – czy to ze względu na przekonania, czy na uczulenia, czy na zalecenia lekarskie. Jak sobie radzić, gdy nasza dieta jest nieco niestandardowa? Czy lepszym pomysłem będzie codzienne poszukiwanie kolejnego lokalu na mieście, czy może warto zdecydować się na wyżywienie w ośrodku?

Wbrew pozorom ta druga opcja będzie dla nas znacznie wygodniejsza. Niezależnie od tego, czy z diety wykluczamy mięso, czy może idziemy o krok dalej i nie spożywamy także produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak jajka i nabiał, czy może nasze decyzje podyktowane są przymusem i ze względu na nietolerancje pokarmowe musimy rezygnować na przykład z mleka, glutenu czy orzechów – zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć właściwe potrawy w menu na przykład Baltic Spa. Świetną opcją dla alergików jest komponowanie posiłków z elementów bufetu szwedzkiego.

Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku osób, które muszą wystrzegać się na przykład zbyt słodkich lub zbyt tłustych posiłków z powodu zaleceń lekarskich. Zarówno cukrzycy, jak i osoby chore na nadciśnienie tętnicze i cierpiące z powodu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu będą mogły z bufetu szwedzkiego wybrać właśnie te elementy, które nie zniweczą efektów leczenia i których zjedzenie nie będzie się wiązało z zaprzepaszczeniem utrzymywanej przez długi czas diety.

Vege miejsca nad morzem? To możliwe!

Podczas każdej wizyty w miejscowości nadmorskiej warto jednak zawsze sprawdzić, czy akurat w okolicy nie znajduje się restauracja serwująca dietetyczne i zdrowe posiłki. Szczególnie w większych miastach na porządku dziennym są dziś już miejsca specjalizujące się w kuchni bezmięsnej, bezglutenowej, beztłuszczowej czy bezcukrowej. Nad Bałtykiem, gdzie właściwie zawsze byt danego lokalu gastronomicznego zależy od tego, czy będzie w nim ruch w sezonie letnim i czy właścicielom uda się odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby przetrwać do kolejnego lata, goście i klienci wciąż niestety jednak głosują portfelem, a będące w mniejszości grupy wegetarian czy osób cierpiących na celiakię nie mają po prostu szans na przebicie się ze swoimi potrzebami. Nie warto się jednak poddawać – być może akurat nam uda się znaleźć tę jedną, jedyną knajpkę w okolicy, która serwuje bezglutenową pizzę i wegańskie latte?

Zarówno podczas wyjazdu wakacyjnego ze znajomymi lub z dziećmi, jak i podczas romantycznego wypadu nad morze na kilka lub więcej dni możemy jednak zawsze skorzystać z usług gastronomicznych w wielu ośrodkach wypoczynkowych. W ofertach dobrych miejsc proponujących swoim gościom noclegi z wyżywieniem coraz częściej znajdują się dziś bowiem propozycje także dla mniejszości takich jak wegetarianie, weganie czy osoby cierpiące z powodu nietolerancji pokarmowych lub chorób wymagających odpowiedniej diety. Przykładem może tu być ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa w Świnoujściu, który czynny jest niezależnie od sezonu i przez cały rok dba o potrzeby swoich gości. Decydując się na skorzystanie z oferty wyżywienia na miejscu, goście otrzymują możliwość wyboru pomiędzy trzema posiłkami. W zależności od potrzeby możemy wykupić tu śniadania i kolacje w formie bufetu oraz serwowane obiady. Nie musimy więc decydować się na pełen pakiet wyżywienia, lecz idealnie dopasować właściwe rozwiązanie do naszych planów wakacyjnych i wybrać na przykład tylko jedno lub dwa z posiłków, trzeci przeznaczając na kulinarne odkrywanie miasta. Dla każdego z gości ciekawą propozycją jest możliwość zabrania ze sobą przygotowanego śniadania i zjedzenia posiłku w łóżku – oczywiście po wcześniejszym ustaleniu warunków z obsługą ośrodka czy sali restauracyjnej. Pomysł ten sprawdzi się zarówno w przypadku, gdy podróżujemy z naszą drugą połówką i chcielibyśmy sprawić jej miłą niespodziankę, jak i wtedy, gdy w podróży towarzyszą nam niezbyt chętnie wstające wcześnie rano i spożywające śniadanie tuż po przebudzeniu dzieci.

Stół nad brzegiem morza

Oferta wyżywienia ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa w Świnoujściu, czyli dobra restauracja nad morzem na wyciągnięcie ręki!

Restauracja ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa położonego nad Morzem Bałtyckim, w Świnoujściu, oferuje swoim gościom szeroki wybór posiłków niezależnie od pory dnia. Możemy korzystać tu ze śniadań oraz kolacji serwowanych w formie bogatego bufetu szwedzkiego, w którym każdy z gości z pewnością znajdzie idealne potrawy i dodatki dla siebie. Są one dostępne dla każdego gościa wynajmującego apartament na minimum 7 nocy. Dodatkowo podawane są tu codziennie wyśmienite obiady przygotowane z najwyższej jakości produktów. Obiad serwowany w sali restauracyjnej ośrodka każdy z gości może dodatkowo wykupić.

Dzięki serwowaniu posiłków w sali znajdującej się w tym samym budynku Baltic Spa ma ogromną przewagę ponad wszystkimi zlokalizowanymi w okolicy restauracjami, z których większość jest miejscami otwartymi wyłącznie sezonowo. Klienci mogą tu spożyć świeżo przygotowany posiłek nawet w kilkanaście minut po wyjściu ze strefy spa czy wellness. Dzięki udogodnieniom dla osób niepełnosprawnych również osoby cierpiące z powodu trudności z poruszaniem się mogą z łatwością skorzystać z usług gastronomicznych oferowanych w sali jadalnej, aby zaraz po posiłku udać się na przykład na plażę i nacieszyć świeżym, nasyconym zbawiennym dla zdrowia jodem lub popodziwiać piękny widok fal rozbijających się o brzeg. Smaczne i zdrowe śniadania, obiady i kolacje serwowane każdego dnia przez ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa w Świnoujściu są odpowiedzią na potrzeby każdego z gości przyjeżdżających nad morze zarówno w sezonie letnim, jak i jesienią, zimą czy wczesną wiosną!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz