Noclegi przy promenadzie w Świnoujściu

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogNoclegi przy promenadzie w Świnoujściu

Noclegi przy promenadzie w Świnoujściu to dobry pomysł, jeżeli chcesz się znaleźć w sercu turystycznej części tego nadmorskiego kurortu. Wiąże się to z wieloma korzyściami. Największą jest oczywiście bardzo niewielki dystans dzielący ten rejon od samej plaży i morza. Deptak jest także doskonałym miejscem do spacerów i nie musisz się obawiać o zaplecze gastronomiczne czy zakupowe. W pobliżu nie brakuje atrakcji do zwiedzania czy obiektów, które można odwiedzić w razie załamania pogody.

Spis treści
Co przemawia za taką decyzją?
Co można znaleźć w pobliżu?
Na co zwrócić uwagę poszukując takiej oferty?
Standard pobytu
Wyżywienie i inne udogodnienia

Co przemawia za wyborem noclegów przy promenadzie w Świnoujściu?

Decyzja o noclegach przy promenadzie w Świnoujściu to przede wszystkim lokalizacja bardzo blisko plaży i morza, które są w końcu głównymi punktami dla wszystkich odwiedzających. Korzyści wynikające z takiej decyzji są nie do przecenienia. Nie musisz się przejmować dojeżdżaniem na plażę, tak jak ma to miejsce w wielu miejscowościach i możesz się tam udać w zasadzie w dowolnej chwili. To także rejon miasta, który jest po prostu idealny dla turystów, z uwagi na liczbę atrakcji na miejscu i potencjał jako bazy wypadowej do zwiedzania innych miejsc. Sam deptak sprzyja przy tym spokojnym spacerom. Takie rozwiązanie docenią pary, rodziny, ale i choćby seniorzy, przybywający tutaj na wczasy zdrowotne.

Bezpośrednia bliskość plaży

Promenady nadmorskie buduje się wzdłuż plaż, a w przypadku Świnoujścia ta odległość do morza jest naprawdę niewielka. Stanowi to ogromny atut miejsc noclegowych zlokalizowanych w tym miejscu. Większość turystów przyjeżdżających na wybrzeże chce się znajdować jak najbliżej wody, gdyż stwarza to duże możliwości. Oczywiście przede wszystkim w sezonie nie trzeba wstawać wcześniej, żeby udać się na plażę i wybrać jakieś dogodne miejsce do odpoczynku. Stwarza to także większe pole manewru w przypadku ewentualnych wahań pogodowych, które w razie czego zawsze można po prostu przeczekać w swoim pokoju. Część miejscowości nad Morzem Bałtyckim cechuje jednak to, że zabudowa jest dość mocno oddalona od linii brzegowej lub ta oddzielona jest od miasta bardzo dużym pasmem lasu, co oznacza dość długie wyprawy tylko po to żeby się tam dostać, a czasem konieczność dojeżdżania samochodem w inne miejsca, bardziej sprzyjające wypoczynkowi. W Świnoujściu nie ma tego problemu, gdyż nie dość, że znajduje się tu obszerna i naprawdę piękna plaża, to z promenady można tam dotrzeć spokojnie w parę minut. Wybór noclegu w tej okolicy, jest pod tym względem niezwykle korzystny.

Statek i zachód słońca

Pobyt w ściśle turystycznej części miasta

Tego typu deptaki powstają w najbardziej turystycznych rejonach miast i nie inaczej wygląda to w tej sytuacji. Wybierając tę lokalizację decydujesz się na pobyt w Dzielnicy Nadmorskiej, która wiąże się z wszystkimi atutami jakich można oczekiwać względem pobytu nad morzem. Rozbudowana baza noclegowa i infrastruktura usługowa w tym rejonie, sprawia, iż gromadzi się tu wielu turystów. Nadaje to temu obszarowi wyjątkowego charakteru, a tutejsza atmosfera od razu kojarzy się z wypoczynkiem i wakacjami. W połączeniu z dostępem do plaży czy pobliskimi atrakcjami turystycznymi, jest to po prostu idealne miejsce względem noclegów podczas pobytu w Świnoujściu.

Doskonałe miejsce na spacery o dowolnej porze dnia

Wybierając się nad morze na pewno nastawiasz się na spędzanie jak największej ilości czasu na dworze. Tutejsze powietrze jest zdecydowanie lepszej jakości niż w większości miast w głębi kraju i posiada pierwiastki korzystnie oddziałujące na organizm, w tym zwłaszcza jod. Jedną z ulubionych aktywności wielu odwiedzających są zatem spacery. Oczywiście możesz się przechadzać brzegiem morza czy po okolicznych lasach, lecz nieskrywany urok ma sama promenada. To długi odcinek, po którym poruszają się osoby w różnym wieku – od małych dzieci pod opieką rodziców, po seniorów, którzy odpoczywają po przebytych wcześniej zabiegach zdrowotnych. Co ważne możesz się tam wybrać praktycznie o dowolnej porze dnia. Nawet gdy zrobi się już ciemno i nie można zejść już komfortowo na plażę, tutaj dalej możesz się udać na wieczorną przechadzkę. Będzie to też dobry wybór przy bardzo wietrznej pogodzie, gdy nad samą wodą wiatr może być dla ciebie nieco zbyt porywisty i intensywny. Warto zwrócić także uwagę na nową Promenadę Zdrowia, która została wykonana równolegle do historycznego odcinka i jeszcze bliżej plaży. To nowoczesny obszar, z dostępem do ławeczek czy placów zabaw.

Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Wybór noclegów w okolicy promenady docenią tak naprawdę wszyscy, którzy chcą się ulokować blisko plaży i w turystycznej części miasta. W praktyce dotyczy to zatem większości odwiedzających. Dla par jest to korzystne rozwiązanie, gdyż mogą się wybrać na romantyczne przejścia linią brzegową przy zachodzącym słońcu. Mają również do dyspozycji deptak i wszelkie udogodnienia z nim związane, a więc choćby restauracje, do których mogą się udać na wspólny posiłek. Wyjazdy we dwoje mają też często charakter weekendowy, a nie długiego pobytu – wtedy bezpośredni dostęp do wszelkich nadmorskich atrakcji, jest jeszcze bardziej istotny. Nocleg blisko plaży docenią na pewno rodziny z dziećmi. Maluchy zwykle trudno dobudzić, więc przy większym dystansie do morza, trzeba wstawać zdecydowanie wcześniej, gdyż w sezonie najlepiej udać się na plażę w godzinach porannych. Przy takiej lokalizacji nie będzie takiego problemu. Wszyscy członkowie rodziny mogą zatem spokojnie się wyspać, zjeść śniadanie w ośrodku, po czym w kilka minut dojść na nasłoneczniony już piasek. Takie ułatwienie ucieszy dzieci, ale i samych rodziców, którzy nie będą musieli słuchać narzekania ze strony najmłodszych.

Wreszcie pobyt blisko głównego deptaka Świnoujścia, na pewno jest optymalnym rozwiązaniem dla seniorów. Do miasta przybywa wiele starszych osób, nie tylko z uwagi na korzystny, nadmorski klimat, ale uzdrowiskowy charakter miejscowości, która posiada pokłady wód leczniczych i złoża borowiny, wykorzystywanej do wielu zabiegów zdrowotnych. Większość obiektów oferujących takie usługi znajduje się właśnie w tej okolicy. Seniorzy mogą zatem szybko dotrzeć na zabiegi, a po nich odpocząć w ośrodku, by późnym popołudniem wybrać się z kolei na spacery deptakiem.

Polskie wybrzeże

Co można znaleźć w pobliżu noclegów przy promenadzie w Świnoujściu?

Wybierając noclegi przy promenadzie w Świnoujściu, docenisz na pewno atuty jakie wiążą się z samym deptakiem. Można tam poczuć wyjątkową atmosferę nadmorskich miejscowości i odpocząć, przechadzając się niespiesznym tempem. W bezpośrednim sąsiedztwie nie brakuje licznych restauracji oraz sklepów. Nie musisz się zatem przejmować specjalnymi wyprawami w poszukiwaniu miejsca do zjedzenia obiadu czy kupienia podstawowych produktów spożywczych do pokoju, gdyż takie punkty znajdują się pod ręką. Bezpośrednio przy promenadzie lub w niedalekiej odległości zlokalizowane są choćby pływalnia czy park linowy, będące doskonałym rozwiązaniem na spędzenie czasu z dziećmi. Z tej okolicy bez problemu dotrzesz też do paru największych atrakcji turystycznych Świnoujścia. Możesz również odwiedzić Park Zdrojowy, a taką lokalizację docenią także entuzjaści aktywnego wypoczynku, gdyż niedaleko promenady można już wejść do lasu, pełnego ścieżek pieszych i rowerowych.

Sklepy i restauracje

Wszelkie punkty usługowe są świadome tego, iż to w tym rejonie znajduje się najwięcej turystów, więc otwierają się w tej dzielnicy. Bez problemu znajdziesz tu sklepy spożywcze, w których kupisz napoje czy podstawowe przekąski, ale w razie potrzeby również placówki branżowe i specjalistyczne. Na pewno istotna jest także rozbudowana baza gastronomiczna przy promenadzie. Są tutaj zarówno kawiarnie, lokalne bary, ale i sieciowe restauracje. Panuje tu zatem duża dowolność i możesz wybierać między kuchnią regionalną, z innych zakątków świata czy nawet mniej zdrowymi przekąskami, na które od czasu do czasu też można sobie pozwolić, zwłaszcza podczas urlopu. Takie zaplecze gastronomiczne niedaleko samej linii brzegowej jest korzystne latem, gdy możesz dłużej zostać na plaży, zajrzeć do ośrodka żeby się odświeżyć i wybrać się na obiad do którejś z tutejszych restauracji. Docenisz to jednak także przy okazji pobytu poza sezonem. W wielu miejscowościach możesz mieć wtedy problem ze znalezieniem czegoś dobrego do jedzenia, gdyż znaczna część punktów pracuje tylko w okresie letnim. Przy dużej liczbie miejsc serwujących jedzenie, a takie znajdziesz przy promenadzie, w mniej popularnych miesiącach z pewnością wciąż odnajdziesz sporo otwartych lokali.

Infrastruktura rozrywkowa i atrakcje turystyczne w pobliżu

Przy promenadzie można liczyć na wiele obiektów w których można spędzić czas, jeżeli przy dłuższym pobycie chcesz nieco odpocząć od plaży lub akurat przytrafi się gorsza pogoda. Na początku deptaka znajduje się pływania miejska, a w okolicy ulokowane są liczne place zabaw. Kawałek od tego obszaru, w dystansie, który można przebyć w kilka minut, znajdują się choćby boiska, korty tenisowe, skatepark czy wyjątkowa atrakcja, a więc park linowy. W tej części ulokowany jest także Amfiteatr Miejski, gdzie szczególnie latem odbywają się różne ciekawe wydarzenia, podobnie jak na Muszli koncertowej, znajdującej się już z kolei przy samej promenadzie. Ten obiekt ulokowany jest zresztą tuż obok naszego ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa. Zmierzając do końca deptaka można przejść na ulicę Uzdrowiskową, która doprowadzi cię z kolei w okolice jednych z głównych obiektów do zwiedzania. Znajduje się tam choćby Fort Anioła czy Fort Wschodni, a na skraju plaży również Falochron Zachodni oraz Stawa Młyny.

Park Zdrojowy i tereny zielone

Osobom odwiedzającym Baltic Spa zdecydowanie polecamy wybranie się do Parku Zdrojowego. Nasz ośrodek znajduje się w tej części promenady, z której dotrzesz tam w kilka chwil. Obszar ten odznacza się niezwykle bogatą przyrodą, a także zdobiącymi ją rzeźbami. Z kolei zmierzając na zachód dojdziesz do końca dzielnicy i początku dużych terenów leśnych. To doskonałe miejsce względem aktywnego spędzenia czasu. Znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, przeznaczonych do jeżdżenia rowerem oraz marszu. W kontekście tej drugiej aktywności, szczególną popularnością cieszą się ostatnimi czasy sesje Nordic Walkingu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając noclegi przy promenadzie w Świnoujściu?

Jeśli chcesz się zdecydować na noclegi przy promenadzie w Świnoujściu, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze warto zastanowić się w którym rejonie deptaka najlepiej się ulokować. Baltic Spa znajduje się niedaleko Muszli Koncertowej, zatem tuż przy ośrodku masz do dyspozycji zejście na plażę, ale i najatrakcyjniejsze części samej promenady. Kolejnym aspektem jest sam standard pobytu – im będzie wyższy, tym lepiej wypoczniesz, więc najlepszym wyjściem są tutaj wygodne apartamenty. Wreszcie musisz też rozważyć kwestie wyżywienia w ośrodku i tego czy oferuje on inne atrakcje, takie jak choćby basen czy zabiegi relaksacyjne.

Standard pobytu

Na pewno głównym aspektem jest standard jaki oferuje dane miejsce. Baza noclegowa nadmorskich miejscowości jest rozbudowana i podobnie wygląda to w Świnoujściu. Duże zainteresowanie tym kierunkiem sprawia, że klientów znajdują nawet starsze pensjonaty, gdzie komfort pobytu nie będzie jednak zbyt duży. Lepsze warunki można znaleźć w hotelu, a szczególnie warte uwagi są ośrodki wypoczynkowe z apartamentami. To nowoczesne obiekty oferujące przestronne pokoje o podwyższonym standardzie. Właśnie taką ofertą dysponujemy w Baltic Spa, gdzie posiadamy aż 45 apartamentów różnego typu – od pojedynczych pokojów, przez warianty z dwoma pokojami, po apartamenty Superior, także w opcji z dwoma sypialniami. Miejsce w naszym ośrodku znajdą osoby podróżujące pojedynczo lub w parach, ale i grupy znajomych czy rodziny, ponieważ największe z apartamentów mogą pomieścić aż do pięciu osób. Samo wnętrze jest utrzymane w bardzo dobrym standardzie. Poza wygodnymi meblami, goście mają do dyspozycji między innymi lodówkę, czajnik czy telewizor, a mogą też skorzystać choćby z suszarki do włosów. Wszyscy odwiedzający mogą także liczyć na balkony, które pozwalają na komfortowe spędzanie czasu na zewnątrz, nawet podczas odpoczynku w ośrodku. Na terenie budynku oferujemy dostęp do WiFi, a osoby z pokojami na wyższych piętrach nie muszą się obawiać, gdyż dojadą tam windą. Dla osób zmotoryzowanych zapewniamy płatne miejsca postojowe i garażowe.

Wydma na plaży

Kwestia wyżywienia i ewentualnych udogodnień

Po standardzie samych pokojów, drugim kluczowym czynnikiem są aspekty dotyczące wyżywienia. W większości pensjonatów zwykle można liczyć najwyżej na aneks kuchenny i to wspólny dla wszystkich gości. Podczas urlopu nie chcesz jednak raczej zajmować się gotowaniem. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem wybór oferty z wyżywieniem – latem najlepiej częściowym, a poza sezonem opłacalny może być wariant całościowy. W Baltic Spa śniadania oraz kolacje są uwzględnione w cenie noclegu. Serwujemy je w formie szwedzkiego stołu, dzięki czemu każdy może komponować swoje posiłki według własnego uznania. Nasi goście mają też możliwość dokupienia serwowanego u nas obiadu, jeśli są zainteresowani pobytem z pełnym wyżywieniem. Obecnie klienci oczekują również często innych udogodnień, najczęściej związanych z możliwością poddania się zabiegom relaksacyjnym. Taką szansę otrzymujesz w strefie Spa i Wellness naszego obiektu. Polecamy szeroką gamę różnych odmian masażu lub inne usługi, takie jak choćby inhalacje, korzystne dla osób z problemami z drogami oddechowymi. Poza ścisłym sezonem (zatem od września do czerwca), goście Baltic Spa mogą bezpłatnie korzystać z basenu i jacuzzi, ulokowanych w obiekcie tuż obok ośrodka. Za dodatkową opłatą można też skorzystać z sauny suchej oraz parowej.

W kontekście poszukiwania noclegu w Świnoujściu, obiekty znajdujące się przy promenadzie będą na pewno dobrym wyborem. Sam deptak daje wiele możliwości, podobnie jak zaplecze usługowe i turystyczne w tej części miasta. Dodatkowo wiąże się to z ogromnym atutem w postaci praktycznie bezpośredniego dostępu do tutejszej plaży. Jeśli jesteś zainteresowany takim pobytem, to postaw na komfortowe apartamenty w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa. Poza wysokim standardem pokojów, możesz liczyć na dobrej jakości wyżywienie i możliwość skorzystania z zabiegów relaksacyjnych!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz