Amfiteatr w Świnoujściu. Czego o nim nie wiesz?

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogAmfiteatr w Świnoujściu. Czego o nim nie wiesz?

Amfiteatr w Świnoujściu jest jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych, nie tylko w samym mieście, ale i na całym Pomorzu Zachodnim. Mogą się tam odbywać różnego rodzaju wydarzenia, które przyciągają wielu odwiedzających. Same atuty tego rejonu wybrzeża również sprawiają, iż turyści przyjeżdżają chętnie do krainy 44 wysp, łącząc uczestnictwo w takich imprezach z wypoczynkiem nad morzem. Jeżeli także przybywasz do kurortu w tym celu, to zachęcamy do skorzystania z oferty Baltic Spa!

Spis treści
Co warto wiedzieć o tym miejscu?
Jakie wydarzenia się tam odbywają?
Oferta noclegów w Baltic Spa
Apartamenty o wysokim standardzie
Wyżywienie
Strefa relaksu

Co warto wiedzieć o amfiteatrze w Świnoujściu?

Amfiteatr w Świnoujściu jest wyjątkowym obiektem, który posiada kilkudziesięcioletnią historię, a jego scena gościła wiele znamienitych osobowości. Dzięki odpowiednim działaniom, budynek ma obecnie bardzo nowoczesny charakter, a jego patronem stał się wybitny polski piosenkarz i kompozytor – Marek Grechuta. Jednocześnie sama lokalizacja sprawia, że okolica dodaje temu miejscu uroku, a turyści mogą bez problemu dotrzeć na konkretne wydarzenia. Atrakcyjność odbywających się tu wydarzeń przyczynia się do tego, iż odwiedzający przybywają tutaj w różnych okolicznościach, od krótkich odwiedzin, po dłuższe pobyty.

Historia obiektu

Początki obiektu sięgają lat 70. ubiegłego wieku, gdy ówczesne władze uznały, iż miastu potrzebne jest takie miejsce, gdzie mogłyby się odbywać wydarzenia kulturalne. Obiekt powstał zatem w 1974 roku i już wtedy cechowała go prawdziwie wyjątkowa atmosfera. Ostatnie lata przyniosły jednak poważne zmiany, gdyż w roku 2014 zakończono prace nad zadaszeniem trybun, które mogą pomieścić kilka tysięcy osób. Tym samym poprawiono funkcjonalność tego budynku, znacząco podnosząc także komfort gromadzącej się tam publiczności oraz występujących artystów. Odpowiednie prace modernizacyjne pozwoliły jednocześnie na zachowanie doskonałej akustyki, dzięki czemu na scenie mogą występować zarówno muzycy, jak i satyrycy czy aktorzy. Niedaleko wejścia do budynku, przy skrzyżowaniu ulicy Fryderyka Chopina oraz ulicy Gabriela Narutowicza, znajduje się także tabliczka upamiętniająca Annę Beatę Chodorowską. Była to autorka opowiadań i wierszy, która uznawana jest za jedną z inicjatorek Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej, który od wielu lat obejmuje także występy na scenie amfiteatru.

Wybitny patron

W czterdziestą rocznicę powstania amfiteatru, uroczyście nadano mu także imię Marka Grechuty. Uroczystość z tej okazji odbyła się 8 sierpnia 2014 roku i uczestniczyła w niej była żona piosenkarza – Danuta Grechuta. Podkreślono wtedy, że jest to pierwszy taki obiekt w Polsce, któremu patronuje ten artysta, uważany za jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej piosenki. Był to nowatorski twórca, który potrafił łączyć autorskie utwory i poezję śpiewaną z elementami rocka czy jazz-rocka, dzięki czemu doskonale trafiał do odbiorców różnego pokolenia. Instytucji nadano imię Grechuty, gdyż ten rozpoczynał swoją wielką karierę właśnie na scenie w Świnoujściu, w 1968 roku zdobywając główną nagrodę Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej (FAMA).

Gdzie się znajduje?

Obiekt znajduje się przy ulicy Fryderyka Chopina, w niedalekiej odległości od promenady oraz typowo turystycznego rejonu Świnoujścia, co sprzyja odwiedzającym to miejsce osobom. Jednocześnie scena jest położona w niezwykle urokliwym miejscu, w otoczeniu drzew. Tym samym same wydarzenia mają zapewnioną doskonałą akustykę oraz spokojny przebieg, a w pobliżu nie brakuje obiektów hotelowych czy restauracyjnych oraz zejścia na jedną z najpiękniejszych plaż na całym wybrzeżu. Taka lokalizacja sprawia, że znajduje się on w bardzo dogodnej odległości dla osób, które zdecydują się na nocleg w Baltic Spa. Nasz obiekt wypoczynkowy położony jest zaledwie kilometr od tego miejsca, zatem można się tam dostać choćby kilkunastominutowym, przyjemnym spacerem.

Kobieta w kapeluszu na plaży

W jakich okolicznościach warto odwiedzić amfiteatr w Świnoujściu?

Wydarzenia odbywające się w amfiteatrze w Świnoujściu opierają się często na występach dużych gwiazd, które przyciągają osoby z całego kraju. Niektórzy przyjeżdżają zatem specjalnie pod kątem danego koncertu czy imprezy, ale sporo osób korzysta również z takich atrakcji, gdy przygotowują się do dłuższego urlopu nad morzem. Tym samym tego typu wyjazdy mogą mieć bardzo różny charakter, który dostosowywany jest też często do długości samej imprezy. Niektóre wydarzenia odbywają się jednego dnia, ale w kurorcie organizowane są również dłuższe festiwale. Z tego względu do miasta możesz przybyć zarówno na intensywny weekend, jak i wielodniowy pobyt.

Krótki pobyt

Jeżeli konkretne wydarzenia nie są częścią większego festiwalu, to przeważnie odbywają się w weekend, więc jest to okazja do spędzenia w Świnoujściu paru dni. Nie zawsze masz możliwość uzyskania urlopu akurat w takim terminie, lecz nie wyklucza to wzięcia udziału w takich imprezach. Krótki, weekendowy pobyt też może być pełen atrakcji, a przy tym będzie stanowił chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków. W takich sytuacjach szczególnie polecamy skorzystanie z oferty Baltic Spa, gdyż ośrodek znajduje się bardzo blisko amfiteatru. Nie musisz się zatem obawiać, że przy ewentualnych opóźnieniach w podróży, nie zdążysz dotrzeć na czas rozpoczęcia się wydarzenia. Po jego zakończeniu szybko wrócisz również do ośrodka, by wyspać się przed porannym powrotem.

Dłuższy urlop nad morzem

Uczestnictwo w koncercie odbywającym się w lokalnym amfiteatrze, możesz przy okazji połączyć z dłuższymi wczasami. Będzie to także wskazane przy dłuższych festiwalach, które trwają kilka lub kilkanaście dni. Świnoujście to obecnie jeden z bardziej atrakcyjnych rejonów na całym polskim wybrzeżu, więc wielu turystów przybywa tutaj nawet na kilkutygodniowy urlop. W przypadku takich osób także opłaca się spojrzeć na harmonogram imprez odbywających się w tym czasie na takim obiekcie, gdyż będzie to z pewnością doskonałe przeżycie, jak i sposób na urozmaicenie całego urlopu. W razie takich pobytów powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na odległość bazy noclegowej, ale również na standard samego ośrodka, który będzie niezwykle istotny z perspektywy komfortu pobytu. Dobrym pomysłem będzie zatem wybranie apartamentów w nowoczesnym ośrodku wypoczynkowym, takim jak Baltic Spa.

Jakie wydarzenia można odnaleźć w programie amfiteatru w Świnoujściu?

Świnoujście staje się nie tylko jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc nad Bałtykiem, ale też stolicą tutejszych wydarzeń kulturalnych. Część z nich odbywa się w amfiteatrze, gdzie program jest bardzo różnorodny. Szczególnie w okresie wakacyjnym nad morzem odbywa się wiele występów artystycznych, które chętnie oglądają zarówno tutejsi mieszkańcy, jak i turyści. Amfiteatr jest nowoczesnym oraz dobrze przemyślanym obiektem, który może pomieścić dużą widownię, więc właśnie w tym miejscu odbywa się wiele imprez. Część z nich ma charakter jednorazowy, natomiast inne odbywają się cyklicznie lub w ramach festiwali. Jakie wydarzenia można tutaj zobaczyć?

Koncerty muzyczne

Nadmorski klimat sprzyja doskonałej zabawie w rytm muzyki, więc oczywiście nie może tu zabraknąć koncertów. Miasto stało się kierunkiem obieranym obecnie przez wielu popularnych artystów, zaintrygowanych pięknym obiektem oraz tłumami widzów. W ostatnich latach na scenie pojawiały się choćby takie gwiazdy jak Justyna Steczkowska, Zenon Martyniuk, zespół Enej czy Ich Troje. W tym miejscu odbywają się również wybrane elementy z programu corocznego festiwalu FAMA, a w ciągu ostatnich paru lat także organizowanych tutaj koncertów w ramach Grechuta Festival. Po tym jak nad trybunami postawiono dach, obiekt został również poddany stosownym pracom modernizacyjnym, dzięki którym podtrzymano doskonałe warunki akustyczne. Z tego względu podczas koncertów w amfiteatrze, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na muzykę na żywo w najlepszej jakości, a co za tym idzie niezapomniane przeżycia związane z takimi występami popularnych artystów i zespołów.

Występy kabaretowe

Atmosfera w miejscowościach nad morzem jest niemal zawsze radosna, gdyż większość turystów przybywa tutaj żeby odpocząć oraz się zrelaksować. Z tego względu w amfiteatrze organizowane są również występy kabaretów i to tych z najwyższej, krajowej półki. Stałym bywalcem Świnoujścia stał się choćby niezwykle popularny Kabaret Skeczów Męczących, który gości na tutejszej scenie od wielu lat. Część występów kabaretowych odbywa się pojedynczo, w ramach wakacyjnych tras po nadbałtyckich kurortach, na które decydują się poszczególne grupy. W ciągu ostatnich paru lat w Świnoujściu odbyły się także cztery edycje Bałtyckiej Nocy Kabaretowej. Podczas takiego kabaretonu rozrywkę zapewnia kilka formacji, które z tej okazji prezentują też swoje premierowe skecze. Tego typu wydarzenia rozrywkowe są nieodłącznym elementem urlopu nad morzem, zapewniając dobrą zabawę zarówno starszym, jak i młodszym turystom.

Spektakle i inne wydarzenia

Wystawny charakter amfiteatru w Świnoujściu sprawia, że jest to doskonałe miejsce również do wielu innych wydarzeń, w tym między innymi bardziej uroczystych gal. Z tego względu w tym właśnie miejscu przeważnie odbywają się końcowe gale czy koncerty finałowe festiwali, które są organizowane w tym mieście. Po pracach remontowych, po których obiekt został zadaszony, scena stała się także doskonałym miejscem dla aktorów, którzy rzadko mają okazję występować przed taką dużą publicznością na żywo. W związku z tym wystawiane są tutaj także ciekawe spektakle, będące unikalnymi i wyjątkowymi wydarzeniami.

Widownia na koncercie

Odwiedzasz amfiteatr w Świnoujściu? Zdecyduj się na noclegi w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa!

Jeżeli planujesz pobyt w mieście ze względu na wydarzenia w amfiteatrze w Świnoujściu, to powinieneś zwrócić uwagę między innymi na wybór noclegu blisko tego obiektu. Dzięki temu nie musisz się obawiać o dojazd na miejsce, a po zakończeniu imprezy bez problemu wrócisz do ośrodka, nawet mimo późnej pory. Poza tym ważne są jednak warunki panujące w ośrodku oraz udogodnienia, jakie będą się wiązały z noclegiem w danym miejscu. Będzie to szczególnie istotne przy dłuższym pobycie, ale i weekend w mieście będzie przyjemniejszy, gdy postawisz na ośrodek o wysokim standardzie. Tak będzie w przypadku Baltic Spa, który znajduje się blisko amfiteatru, a do tego oferuje komfortowe apartamenty, wyżywienie oraz możliwość zrelaksowania się w strefie odnowy biologicznej.

Apartamenty nad morzem

Nad Bałtykiem spotkasz znajdziesz wiele miejsc noclegowych, które zachęcają niską ceną, lecz w praktyce pokoje okazują się być mało komfortowe, a same pensjonaty są często położone na obrzeżach miejscowości. Dobrym wyborem dla osób ceniących wygodę, jest ośrodek wypoczynkowy, które będzie oferował noclegi w przestronnych apartamentach. Poza większą przestrzenią, możesz wtedy liczyć na wysoki standard wykończenia wnętrza oraz wszelkie potrzebne wyposażenie. W Baltic Spa oddajemy do dyspozycji gości aż 45 apartamentów różnej wielkości, które mogą pomieścić od dwóch do nawet pięciu osób. Z tego względu na komfortowy nocleg mogą u nas liczyć zarówno osoby podróżujące samotnie czy w parach, jak i większe grupy przyjaciół oraz rodziny. Nasze apartamenty posiadają także balkony, a w samych pokojach znajdują się gustowne meble, telewizory, lodówki oraz bezprzewodowe czajniki elektryczne. Goście mogą również odebrać na recepcji suszarkę do włosów czy żelazko, a na terenie całego ośrodka mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. W budynku znajduje się winda, która ułatwia dotarcie do poszczególnych lokali, natomiast turyści przybywający do miasta samochodem, mogą także wykupić miejsca postojowe oraz garażowe.

Wyżywienie

Przybywając nad morze, większość turystów poszukuje noclegów z wyżywieniem, które stanowi spore ułatwienie podczas wczasów. W Baltic Spa w cenie noclegu masz zapewnione dwa posiłki, a więc śniadanie oraz kolację w formie bufetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz liczyć na pełen komfort pobytu, bez względu na to czy przyjedziesz do Świnoujścia na dłużej, czy jest to tylko krótka wizyta związana z konkretnym wydarzeniem. W obu przypadkach nie musisz się obawiać o to by samemu przygotować sobie posiłki na początek i koniec dnia lub poszukiwać czegoś na mieście. Będzie to wygodne nawet jeśli planujesz pobyt tylko na czas jednodniowego wydarzenia, gdyż następnego dnia po koncercie, zjesz spokojnie śniadanie i możesz się szykować do powrotu do swojego miasta. Nasi klienci za dodatkową opłatą mogą także skorzystać z obiadów lub zdecydować się na to, by ten posiłek zjeść w którejś z lokalnych restauracji.

W naszym ośrodku zapewniamy zdrowe i świeże posiłki o stałych porach dnia. Wygodna forma bufetu szwedzkiego pozwala na skomponowanie zawartości talerza według własnych uznań. W ten sposób unikniesz konieczności jedzenia czegoś na co nie masz akurat ochoty – stanowi to także duże ułatwienie w przypadku osób na diecie czy dzieci, które z pewnością znajdą w tym przypadku coś dla siebie. Na etapie rezerwacji możesz również poruszyć temat specjalnych potrzeb żywieniowych, które mogą się wiązać chociażby z uczuleniami czy nietolerancją danych składników, które to uwagi zostaną przekazane zespołowi kucharzy.

Siedzenia w amfiteatrze

Spa i wellness spa i wellness

Obecnie standardem dobrych ośrodków wypoczynkowych stało się również udostępnianie klientom strefy spa i wellness. Turyści mogą się w ten sposób odprężyć, korzystając z wodnych atrakcji lub zabiegów relaksacyjnych. Nie inaczej jest również w przypadku naszego ośrodka, gdyż klienci Baltic Spa mogą skorzystać z oferty usług spa i wellness, obejmującej różne masaże oraz inne zabiegi zdrowotne i regeneracyjne. W okresie od września do czerwca klienci naszego ośrodka mogą również bezpłatnie korzystać z basenu oraz jacuzzi, znajdujących się w pobliskim budynku.

Świnoujście przyciąga odwiedzających nie tylko doskonałymi warunkami oraz sprzyjającym klimatem do nadmorskiego wypoczynku, ale także ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. Wiele z nich odbywa się w tutejszym amfiteatrze, który posiada bogatą historię, a po pracach remontowych z ostatnich lat, nabrał także nowoczesnego charakteru. Szukając noclegu oczekujesz wtedy ośrodka wypoczynkowego o wysokim standardzie, który będzie się znajdował niedaleko tego obiektu. Takim właśnie miejscem jest Baltic Spa, więc zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz