Majówka w Świnoujściu. Czas na wypoczynek!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogMajówka w Świnoujściu. Czas na wypoczynek!

Majówka w Świnoujściu to sposób na odpoczynek od pracy i codziennych obowiązków. W tym terminie temperatura sprzyja już wyjazdom, na które decyduje się wiele par czy całych rodzin z dziećmi. Warto pamiętać wtedy o kierunku nadmorskim, który jest atrakcyjny nie tylko w okresie letnim. Wiosną można tutaj aktywnie spędzić czas, a także odpocząć i skorzystać z lokalnych atrakcji. W pierwszych dniach maja organizowane są także dodatkowe wydarzenia. Zachęcamy do zatrzymania się wtedy w Baltic Spa!

Spis treści
Dlaczego warto się na to zdecydować?
Sposobność do odpoczynku od obowiązków
Korzystne warunki nad morzem
Liczne atrakcje w mieście
Możliwość podjęcia aktywności sportowych
Jak zaplanować pobyt?
Noclegi w Baltic Spa

Dlaczego warto zdecydować się na majówkę w Świnoujściu?

Istnieją różne pomysły na spędzenie paru dni wolnego, lecz majówka w Świnoujściu z pewnością będzie trafnym wyborem. To dobre rozwiązanie zarówno dla pojedynczych podróżnych, par, jak i całych rodzin. W kontekście okresów świątecznych, terminy majowe zdecydowanie sprzyjają planom wyjazdowym. Temperatura jest już wtedy korzystna, a klimat nadmorski umożliwia oderwanie się choć na chwilę od zanieczyszczonych rejonów kraju i pomaga w regeneracji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z uroków plaży i okolicznych szlaków pieszych oraz rowerowych. W samym Świnoujściu znajduje się wiele atrakcji turystycznych, a podczas majówki odbywają się także dodatkowe wydarzenia rozrywkowe.

Doskonała okazja na kilkudniowy wypoczynek

Układ dni wolnych od pracy na początku maja, sprzyja zorganizowaniu krótkiego wyjazdu, choć czasem wymaga to również skorzystania z części przysługującego u pracodawcy urlopu. Poza okresem w którym decydujesz się na dłuższy, kilkunastodniowy urlop, ten właśnie termin będzie najkorzystniejszy względem aranżacji wyjazdu. W trakcie przerw z okazji Wielkanocy czy Świąt Bożego Narodzenia większość Polaków decyduje się pozostać w domach, by spędzić ten czas z rodziną. Okazje do zaaranżowania sobie takiego wypoczynku pojawiają się właśnie w piątym miesiącu roku i czasem w listopadzie, przy korzystnym układzie w kontekście obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. W maju panują jednak korzystniejsze warunki pogodowe, więc wiele osób decyduje się wtedy na spędzenie czasu poza domem. W tym okresie odpoczynek jest szczególnie wskazany, gdyż pierwsze miesiące roku są często bardzo intensywne, podobnie jak początek lata, gdy wielu pracodawców nakłada dużo obowiązków przed czasem w którym większość pracowników korzysta z urlopów. Nawet krótki wyjazd nad morze, może być zatem dobrym pomysłem, zwłaszcza w takie miejsce jak Świnoujście, gdzie poza piękną plażą nie brakuje także atrakcji turystycznych czy innych miejsc, w które można się udać w razie nieco gorszej pogody.

Słońce nad morskimi falami

Sprzyjający klimat

Wyjazdy nad morze często kojarzą się z okresem wakacyjnym, lecz w inne pory roku też jest to bardzo ciekawy kierunek. Jednym z jego atutów jest niezwykle sprzyjający klimat, objawiający się przede wszystkim zdrowym powietrzem, pełnym cennych pierwiastków. Jednocześnie przy wybrzeżu samo powietrze jest także czystsze niż w miastach w bardziej centralnych rejonach kraju. Nawet parudniowy wyjazd może być zatem okazją do zregenerowania sił i poprawienia swojego samopoczucia. Pobyt w takich warunkach będzie sprzyjał zarówno odpoczynkowi fizycznemu, jak i przede wszystkim psychicznemu. To dobry czas, żeby zapomnieć choć na chwilę o obowiązkach i codziennych problemach, a nic nie sprzyja temu bardziej niż spacer brzegiem plaży, przy kojącym dźwięku morskich fal. Osoby, które liczą na większą regenerację mogą również skorzystać z zabiegów leczniczych. Świnoujście ma charakter uzdrowiska, więc jest tu dostępna szeroka gama takich usług. Dodatkowo w dobrych ośrodkach wypoczynkowych, takich jak Baltic Spa, możesz zdecydować się także na relaks w znajdujących się przy nich strefach Spa i Wellness.

Wiele atrakcji na miejscu

O tej porze roku dużo zależy od pogody, natomiast w mieście dostępne są liczne atrakcje, które umożliwiają zorganizowanie sobie wolnego czasu bez względu na okoliczności. Sama plaża należy do jednych z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim. W tych dniach zapełnia się ona spacerującymi turystami, a przy wyższych temperaturach z powodzeniem możesz spędzić nawet trochę więcej czasu, wypoczywając na piasku. W kontekście majówki często zdarza się bowiem, iż na bezchmurnym niebie pojawia się słońce, co daje namiastkę tego co przynosi okres wakacyjny. Ewentualne zachmurzenie czy niewielkie opady raczej nie stanowią problemu i mogą być okazją do zwiedzenia okolicznych zabytków. Szczególną popularnością odznaczają się dawny ratusz, latarnia morska, Podziemne miasto czy forty (Anioła, Wschodni i Zachodni). Dużym zainteresowaniem cieszą się także imprezy sportowe oraz kulturalne, które odbywają w tych terminach. W majówkę do Świnoujścia przybywa wiele małżeństw z dziećmi, więc w ostatnich latach niemal tradycją stały się wydarzenia oraz atrakcje dla dzieci. Zwykle są to zabawy oraz konkursy czy animacje dla najmłodszych. Na początku maja nie brakuje też występów kabaretowych oraz licznych koncertów – znaczna część z nich odbywa się w tutejszym Amfiteatrze lub Muszli koncertowej, a więc miejscach do których dotrzesz z Baltic Spa zaledwie krótkim spacerkiem. Harmonogram poszczególnych imprez klaruje się w pierwszych miesiącach roku, więc przed przyjazdem warto sprawdzić jakie wydarzenia będą się odbywały w danym roku, gdyż może to być okazja do zobaczenia na żywo dużych gwiazd.

Szansa na aktywny wypoczynek

Świnoujście jest znakomitym miejscem dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, podparty licznymi spacerami czy uprawianiem sportów. Wiosną takie aktywności są bardzo pożądane, gdyż robi się już cieplej i przyjemniej. Na co dzień wiele osób nie ma jednak na to czasu lub odpowiednich warunków, które tutaj są natomiast doskonałe. Podobnie jak w przypadku innych miejscowości nadmorskich, każdy odwiedzający zawsze chętnie udaje się na przechadzkę po plaży. W tym czasie z reguły jest już na tyle ciepło, że spokojnie można iść linią brzegową, mocząc przy okazji stopy w morskiej wodzie. To jednak nie jedyna atrakcja dla osób, które lubią być w ruchu. Tutejsza przyroda zachęca do spokojnego przechadzania się lasem, natomiast można zdecydować się na wybór któregoś ze szlaków przeznaczonych do turystyki pieszej. Są one zróżnicowane i pozwalają przy okazji zagłębić się w historię tej okolicy. Na takie wycieczki można się wybrać choćby fragmentem szlaku św. Jakuba, czerwonym szlakiem pieszym E-9 czy ścieżką dydaktyczną „Szlak Fortyfikacyjny”. Znaczna część turystów decyduje się w związku z tym na dynamiczne marsze z wykorzystaniem kijków do nordic walkingu. Te okolice są także wspaniałe pod kątem turystyki rowerowej, gdyż w granicach samego Świnoujścia znajduje się przeszło sto kilometrów dostosowanych do tego tras. Poza poruszaniem się między najciekawszymi obszarami miasta, do dyspozycji rowerzystów są ciekawe trasy przez las czy nawet szlaki prowadzące do niemieckich miejscowości, położonych za znajdującą się w pobliżu granicą.

Para spacerująca brzegiem morza

O czym należy pamiętać, szykując się na majówkę w Świnoujściu?

Podobnie jak w przypadku każdego wyjazdu, tak i spędzenie majówki w Świnoujściu trzeba odpowiednio zaplanować. Po okresie letnim, to właśnie początek maja jest terminem, który przyciąga największą liczbę turystów. Niektórzy przyjeżdżają tylko na parę dni, natomiast część osób decyduje się na wzięcie urlopu w pracy i wydłużenie pobytu. Z uwagi na duże obłożenie tutejszych ośrodków, z pewnością warto jednak dokonywać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym. Rozsądny będzie też wybór nie tylko komfortowego noclegu, ale także ośrodka wypoczynkowego, który oferuje udogodnienia związane z wyżywieniem czy możliwością skorzystania z basenu lub Spa. Znacząco podnosi to jakość pobytu i będzie dobrą alternatywą na poczet ewentualnego załamania pogody.

Dobór terminu

Ustawowo wolne od pracy są 1 i 3 maja, natomiast wiele osób korzysta także z urlopu między tymi datami, dzięki czemu bez względu na układ tygodnia, można sobie stworzyć kilka dni na odpoczynek. W roku 2020 większość pracujących nie musi nawet korzystać z takiej opcji, gdyż 2 maja wypada w sobotę, więc osoby, które nie pracują w soboty i niedziele, mają do dyspozycji po prostu przedłużony weekend. W takiej sytuacji wyjazd można rozpocząć w piątek rano lub nawet w czwartek po pracy, co da w praktyce przynajmniej dwa pełne dni na pobyt w Świnoujściu. Przy okazji majówki niektórzy decydują się także na wykorzystane większej liczby dni z przysługującego im urlopu. W takiej sytuacji możesz wybrać się nad morze choćby na tydzień, co daje możliwość większego wypoczynku. Warto odpowiednio zaplanować wtedy taki pobyt, ponieważ nawet przy dobrej pogodzie, trudno oczekiwać, by w tym okresie udało się kilka dni z rzędu spędzić na plaży. Przy dłuższym wyjeździe o tej porze roku możesz pozwiedzać okoliczne atrakcje, skorzystać z zabiegów leczniczych lub relaksacyjnych w okolicy czy też zdecydować się na jednodniowe wycieczki za granicę, do Niemiec lub promem do Szwecji. Przy standardowych, parudniowych odwiedzinach, najlepiej skupić się na bliższych atrakcjach i korzystać z uroków miasta oraz plaży.

Rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem

Jeżeli chcesz odwiedzić Świnoujście w majówkę, to musisz brać pod uwagę to, iż poza okresem letnim, jest to termin w którym do miejscowości przybywa najwięcej turystów. W tych dniach nad morze przyjeżdżają zarówno pojedyncze osoby, jak i całe grupy, więc obłożenie bazy noclegowej jest naprawdę duże. W praktyce należy zatem zadbać o dokonanie rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż w przeciwnym razie pokoje i apartamenty w dobrych ośrodkach wypoczynkowych będą już z pewnością zajęte. Rozsądnie jest zainteresować się tym już pod koniec roku lub w styczniu. Dzięki temu spokojnie i z wyprzedzeniem zapewnisz sobie komfortowy nocleg w ośrodku o dobrym standardzie. W ostatnim okresie przed majówką często brakuje już jakichkolwiek miejsc noclegowych lub pozostaje jedynie wybór niezbyt wygodnego pokoju w pensjonacie, który został wybudowany przez wieloma laty i od tego czasu niewiele się zmienił. W tym terminie promenada tętni życiem, a w wielu restauracjach trzeba nawet czekać na zwolnienie się miejsca, więc w majówkę Świnoujście prezentuje się niemal tak jak w ścisłym sezonie.

Wybór ośrodka z udogodnieniami

Udając się na kilkudniowy wyjazd z pewnością warto postawić na komfort i wybrać ośrodek wypoczynkowy z pokojami o wysokim standardzie. Ważnym aspektem jest także wyżywienie, gdyż podczas tych paru dni turyści nie chcą tracić czasu i zajmować się przygotowywaniem posiłków. Dla większości odwiedzających osób podstawą jest to, że obiekt w którym nocują powinien gwarantować śniadanie, natomiast mile widziane jest także serwowanie kolacji, gdyż po intensywnym dniu wielu odwiedzających chce w spokoju zjeść ostatni posiłek dnia już w miejscu noclegu. Kwestia obiadu jest już natomiast uzależniona od podejścia danej osoby. Niektórzy wolą zjeść ten posiłek w restauracji czy barze w Świnoujściu, natomiast część osób preferuje przy takich wyjazdach opcję pełnego wyżywienia. To ostatnie rozwiązanie może być o tyle korzystne, że w maju mimo wszystko nie wszystkie punkty gastronomiczne muszą być już otwarte, gdyż niektórzy właściciele ograniczają się do działania tylko w sezonie letnim, gdy codziennie mogą już liczyć na duże obroty. Bardzo dużym udogodnieniem będzie również dostęp do basenu oraz strefy relaksacyjnej w samym ośrodku wypoczynkowym. Choć w przypadku majówki często można trafić na doskonałą pogodę, to mimo wszystko wciąż jest to pora wiosenna, która charakteryzuje się dużą zmiennością. Jeżeli przytrafią się większe opady lub znaczne zachmurzenie, które przełoży się na niższe temperatury, to możliwość skorzystania z takich atrakcji będzie dobrą alternatywą.

Pelikany na molo

Chcesz spędzić majówkę w Świnoujściu? Zapraszamy do skorzystania z oferty Baltic Spa!

Osoby zainteresowane majówką w Świnoujściu, serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa. Oferujemy przestronne apartamenty, które doskonale sprawdzają się dla osób, które liczą na duży komfort w trakcie odwiedzin w Świnoujściu. Pokoje są starannie wykończone i zapewniają wszelkie potrzebne wyposażenie, łącznie z telewizorem, lodówką, czajnikiem czy suszarką do włosów. Na terenie ośrodka goście mogą też oczywiście korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Co ważne wszystkie apartamenty posiadają także balkony, dzięki czemu możesz w pełni nacieszyć się morskim powietrzem, zarówno wieczorem, jak i podczas picia porannej kawy. Dysponujemy apartamentami o różnej powierzchni, które mogą pomieścić od jednej do nawet pięciu osób.

Korzystając z naszych usług w cenie noclegu masz zapewnione aż dwa posiłki – śniadanie oraz kolację. Są one podawane w formie bufetu, zatem możesz samemu skomponować swój posiłek, wybierając sposób zdrowych i świeżych składników. To duże ułatwienie dla osób, które stosują określone diety lub rodziców z dziećmi, gdyż maluchy potrafią być wybredne. W ten sposób można dobrać posiłki tak, żeby każdy sięgnął po to co lubi, bez konieczności rezygnacji z codziennych przyzwyczajeń. Osoby zainteresowane pełnym wyżywieniem zachęcamy również do dodatkowego wykupienia obiadu, dzięki czemu możesz mieć zapewniony wartościowy posiłek także w porze popołudniowej. W przypadku gorszej pogody lub chęci lepszego zregenerowania się podczas wyjazdu, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zabiegów w ramach strefy Spa i Wellness. Oferujemy między innymi gamę różnorodnych masaży. W okresie poza sezonem letnim, co dotyczy także maja, nasi klienci mogą też bezpłatnie korzystać z basenu oraz jacuzzi, znajdujących się w budynku położonym zaledwie 30 metrów od obiektu Baltic Spa. Za dodatkową opłatą możesz również udać się do sauny.

Jeżeli planujesz spędzić majówkę w Świnoujściu, to zachęcamy do zatrzymania się w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa. W tych dniach miasto tętni życiem, przyciągając turystów lokalnymi atrakcjami oraz specjalnie organizowanymi w tym czasie wydarzeniami. To także dobry sposób żeby odetchnąć od codzienności, korzystając z uroków wiosny nad morzem. Wybierając nasz ośrodek możesz natomiast liczyć na komfortowe apartamenty, dobrej jakości wyżywienie oraz skorzystanie z basenu czy strefy Wellness i Spa!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz