Hotele nad Morzem Bałtyckim

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogHotele nad Morzem Bałtyckim

Hotele nad Morzem Bałtyckim spotykają się z zainteresowaniem Polaków i podróżujących z zagranicy. Warto przemyśleć wybór miejscowości pod kątem swoich potrzeb i dobrać miejsce noclegowe możliwie blisko samej linii brzegowej. Obecnie dużo osób liczy na udogodnienia w formie wyżywienia w cenie pobytu czy możliwości skorzystania z basenu i usług SPA. Godne uwagi są z pewnością ośrodki wypoczynkowe o wysokim standardzie, takie jak Baltic Spa w Świnoujściu.

Spis treści
Na co patrzeć, szukając ofert?
Charakter miejscowości
Położenie
Cena a jakość
Czy szukać miejsca z pływalnią i wyżywieniem?
Czym wyróżniają się najlepsze miejsca noclegowe?

Na co zwrócić uwagę, szukając hoteli nad Morzem Bałtyckim?

Hotele nad Morzem Bałtyckim zlokalizowane są w różnych miejscowościach. Polska linia brzegowa jest dość długa, a do tego zróżnicowana. Różny charakter mają do tego poszczególne kurorty, więc inne będą odpowiednie dla rodzin z dziećmi, a inne dla pragnących zabawy singli i grup przyjaciół. Bardzo ciekawym miejscem na mapie wybrzeża jest przy tym Świnoujście. Poza doborem konkretnego punktu dobrze jest zwrócić uwagę, jak położony jest sam ośrodek. Najlepiej wybrać taki blisko morza, a często zdarza się, iż hotele ulokowane są w głębi lądu i dość daleko od plaży. Wreszcie ważnym aspektem jest stosunek ceny do oferowanego przez dane miejsce standardu. Nad morzem często bywa to zdradliwe, gdyż niektóre obiekty zawyżają stawki ze względu na duży popyt na miejsca noclegowe.

Wybór miejscowości

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego w Polsce jest dość charakterystyczna, ponieważ jest bardzo zróżnicowana. Dotyczy to zarówno samych plaż, jak i charakteru znajdujących się przy nich miejscowości. Niektóre kurorty są w sezonie bardzo głośne, ponieważ chętnie przybywają tam single i grupy młodych przyjaciół, nastawionych na zabawę do samego rana. Niekoniecznie odpowiada to podróżującym poszukującym spokoju oraz rodzinom z małymi dziećmi. Część miejscowości jest z kolei nastawionych właśnie na spokojnych gości, lecz wtedy na miejscu próżno szukać atrakcji w przypadku gorszej pogody. Świnoujście wyróżnia się w tym kontekście na tle innych punktów na wybrzeżu. To duże miasto pełne atrakcji, przy czym ma ono charakter uzdrowiska i przyciąga wielu kuracjuszy. W praktyce zatem jest to kompromis między spokojem a kompletem udogodnień kojarzonych z nadmorskimi kurortami. Ogromnym atutem jest także szeroka i bardzo czysta plaża, ze strzeżonym kąpieliskiem.

Lokalizacja

Wybór samej miejscowości nie określa jeszcze jednoznacznie wszystkich kwestii lokalizacyjnych. Ważne jest to, gdzie dany hotel czy ośrodek jest położony na terenie samego kurortu. Warto zauważyć, że na polskim wybrzeżu jest sporo miejscowości położonych w ogóle daleko od plaży, na którą trzeba długo iść lub wręcz podjeżdżać samochodem. Najbardziej pożądane są jednak obiekty noclegowe możliwie blisko morza i przy łagodnych zejściach. Dzięki temu można dojść na plażę w parę minut, a w razie czego szybko wrócić z niej do ośrodka w ciągu dnia, gdy chce się chwilę odetchnąć od upału lub gdy nastąpi załamanie pogody.

Wyposażenie hotelu nad Morzem Bałtyckim

Relacja ceny do standardu

Nikt nie chce przepłacać, a w nadmorskich kurortach czasem można się zaskoczyć. Wszystko przez to, że każdego roku przybywa tu wielu krajowych i zagranicznych turystów, więc baza noclegowa jest wykorzystywana w dużym stopniu. Część podmiotów korzysta z tego, zawyżając stawki, podczas gdy oferują noclegi w niezbyt dobrych warunkach. W dobrym hotelu czy ośrodku wypoczynkowym będzie nieco drożej niż w tanim pensjonacie, ale w zamian za maksymalny komfort podczas pobytu, więc warto skorzystać z takich właśnie ofert, sprawdzając zawczasu, czy to, co znajduje się w ogłoszeniu, pokrywa się z rzeczywistością. Obecnie łatwo to sprawdzić, przeglądając stronę internetową danego miejsca czy weryfikując opinie gości.

Czy można znaleźć dobre hotele z basenem i all inclusive nad Morzem Bałtyckim?

Dobre hotele z basenem i all inclusive nad Morzem Bałtyckim zaczęły się pojawiać z czasem, gdy wzrosły możliwości, a przez to oczekiwania odwiedzających. Dużo osób liczy na ofertę SPA przy ośrodku, a szczególnie poza ścisłym sezonem pożądanym dodatkiem jest basen. To dobra alternatywa na gorszą pogodę i urozmaicenie pobytu. W odróżnieniu od egzotycznych kurortów turyści nad polskim morzem zwykle spędzają w ośrodkach poranki i wieczory, a w ciągu dnia wybierają się na wycieczki lub spędzają czas na plaży. Większość z nich wciąż poszukuje jednak noclegu z gwarancją wyżywienia w cenie pobytu. Latem odwiedzającym zależy szczególnie na śniadaniach i kolacjach, natomiast w innych porach roku chętnie decydują się na posiłki na cały dzień.

Atuty dostępu do basenu czy SPA

Obecność basenu jest mile widziana przez turystów, szczególnie poza ścisłym sezonem. W lipcu czy sierpniu dla większości odwiedzających nie jest to konieczny dodatek, gdyż czas spędzają głównie na plaży. Jesienią, zimą czy wiosną jest to jednak dobra oferta, gdyż Bałtyk jest wtedy zbyt zimny na kąpiele, a na basenie można spędzić wolny czas. Bardzo pożądane jest natomiast to, żeby przy hotelu czy ośrodku wypoczynkowym znajdowało się SPA, gdzie można się poddać zabiegom relaksacyjnym. To sprawdza się przez cały rok, pozwalając w pełni się odprężyć i cieszyć urlopem. Goście Baltic Spa w Świnoujściu mogą skorzystać z usług Spa i Wellness.

Kwestia wyżywienia

All inclusive na egzotycznych wczasach kojarzy się z siedzeniem przy barze obok basenu hotelowego, ale nad Bałtykiem większość osób patrzy na to nieco inaczej. Blisko położona i piękna plaża w Świnoujściu zachęca do spędzania tam możliwie jak najwięcej czasu, więc gościom odwiedzającym kurort zależy na wczasach po prostu z gwarancją wyżywienia w ośrodku. Zwykle można na to liczyć w dobrych hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Najczęściej podstawową ofertą są śniadania, lecz dobrze, jeżeli dane miejsce oferuje i kolacje w cenie noclegu, tak jak robi to Baltic Spa. Większości osób wystarcza to latem, gdyż obiad chcą zjeść w lokalnych restauracjach. Poza sezonem często pożądane jest pełne wyżywienie – w naszym ośrodku goście mogą za dopłatą zdecydować się również na dania obiadowe.

Po czym poznać ośrodki wypoczynkowe i najlepsze hotele nad Morzem Bałtyckim?

Najlepsze hotele nad Morzem Bałtyckim powinny być położone w najatrakcyjniejszych punktach w danych miejscowościach i muszą oczywiście ofertować odpowiedni standard pobytu. Liczą się zatem przestronne i optymalnie wyposażone pokoje. Ciekawą alternatywą dla hoteli są ośrodki wypoczynkowe, które oferują jeszcze większe apartamenty, w tym w wariantach dla kilku osób. Zachęcamy do odwiedzenia Baltic Spa w Świnoujściu, a więc świetnie położonego punktu o wysokim standardzie, gwarantującego odpowiedni wypoczynek.

Prestiżowe położenie

Rozpatrując takie oferty, oczekujesz na pewno dobrej lokalizacji. Może się to wiązać z prestiżowym miejscem, blisko dużej atrakcji, ale najczęściej chodzi przede wszystkim o krótką odległość do morza. Nie mniej ważne jest to, żeby była to dzielnica turystyczna, dzięki czemu wiesz, że na miejscu zastaniesz dużo sklepów, restauracji czy atrakcji turystycznych na wypadek gorszej pogody. Baltic Spa ulokowane jest kilka minut spacerem od pięknej plaży i tuż obok tutejszej promenady. Trudno zatem o lepszą lokalizację.

Przestronne i komfortowe pokoje

Zdarzają się hotele o dobrym standardzie, lecz małych pokojach. O ile sprawdza się to czasem w podróżach służbowych w dużych miastach, to będzie problemem, gdy mowa o wypoczynku nad morzem, który trwa zwykle dość długo i liczy się maksymalny komfort. Pomieszczenia powinny być zatem wyposażone we wszelkie potrzebne meble i sprzęty, a do tego być przestronne, co daje każdemu swobodę, nawet gdy zatrzymujesz się gdzieś w parę osób czy z dziećmi. Ośrodki wypoczynkowe mają przy tym sporą przewagę nad hotelami, gdyż dostępne są tam i kilkuosobowe apartamenty. Hotele nastawiają się z kolei głównie na 2- lub maksymalnie 3-osobowe pokoje, zatem przy rodzinie czy grupie znajomych wiąże się to z koniecznością zarezerwowania dwóch pokoi. W Baltic Spa mamy tymczasem nawet 5-osobowe apartamenty z dwiema sypialniami.

Planując pobyt nad Morzem Bałtyckim, warto poszukać dobrych hoteli, a najlepiej ośrodków wypoczynkowych. Liczy się ich bliska lokalizacja względem morza oraz oczywiście odpowiedni standard i przestrzeń w pokojach. Ciekawym punktem na mapie wybrzeża przyciągającym wielu turystów jest Świnoujście, które jest miejscowością o wielu obliczach. Zachęcamy do zatrzymania się w Baltic Spa.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz