Atrakcje zimą w Świnoujściu

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogAtrakcje zimą w Świnoujściu

Atrakcje zimą w Świnoujściu są zdecydowanie pożądaną kwestią w tym rejonie polski podczas niesprzyjającej, zimowej pogody. Rzecz jasna nie brakuje tu punktów turystycznych, które są wtedy otwarte. Są to miejsca szczególnie interesujące w szczególności dla osób, które podróżują z dziećmi. Wybierając się na wybrzeże zimą, warto jest postawić na dobrej klasy ośrodek wypoczynkowy, gdzie można liczyć na świetne warunki noclegowe i różne dodatkowe atuty, które same w sobie będą atrakcją.

Spis treści:
Odpowiednia pora roku
Okoliczności przyrody
Turyści
Jakość powietrza
Oferta dla najmłodszych
Noclegi i gastronomia
Dodatkowe usługi

Jakie atrakcje wiążą się z wizytą zimą w Świnoujściu?

Dodatkowe atrakcje zimą w Świnoujściu wynikają ze specyfiki tego obszaru w chłodniejszym okresie w roku. Można wtedy zobaczyć zupełnie inne oblicze wybrzeża i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Oznacza to puste plaże, a tłumów nie należy się spodziewać i na ulicach, co dla wielu odwiedzających jest zupełnie nowym przeżyciem, jeżeli chodzi o kierunek nadmorski. Na pewno warto docenić kwestie zdrowotne wynikające z takiego pobytu.

Wyjątkowe krajobrazy

W okresie zimowym rejon ten może wspaniale zaskoczyć osoby kojarzące morze jedynie z latem, słońcem, straganami i tłumem turystów. Zależnie od panujących warunków pejzaże mogą być prawdziwie unikalne, włącznie z ośnieżoną plażą czy zamarzniętym Bałtykiem. Te wyjątkowe widoki są z pewnością warte zobaczenia, a już w szczególności dla miłośników morza.

Mniej ludzi

Na najwięcej odwiedzających można natrafić rzecz jasna latem, ale nigdy nie brakuje ich wiosną i na jesieni, szczególnie gdy zaczyna już dopisywać stosunkowo ciepła pogoda. Chociaż Świnoujście ma tę specyfikę, że nawet w sezonie tłumy nie są czymś uciążliwym, faktem jest, że ludzi przyjeżdża tu wtedy naprawdę sporo. Zimą jest już zupełnie inaczej, co będzie widoczne na różnych płaszczyznach. Spacerując po plaży, napotkasz pojedyncze osoby. Przy okazji jest to sposobność do przyjrzenia się ogromowi tutejszej plaży w pełnej krasie, bez porozkładanych koców czy parawanów. Można to docenić i na mieście, gdzie nie spotkasz już kolejek do najpopularniejszych restauracji i barów, więc wejdziesz do nich bez czekania i spokojnie zamówisz obiad. Takie ciche i spokojne okoliczności odpowiadają wielu osobom i na pewno sprzyjają wypoczynkowi.

Korzyści zdrowotne

Wbrew pozorom, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyprawa nad morze zimą jest jeszcze zdrowsza niż latem. Z czego to wynika? O tej porze roku są większe fale, a powietrze w jeszcze większym stopniu nasyca się jodem, który jest tak cenny dla zdrowia człowieka. Można zatem chłonąć go więcej niż w sezonie letnim. Szczególnie osoby mieszkające na co dzień w dużych miastach docenią to, że uciekają od miejskiego smogu, który nasila się w zimowych miesiącach, gdy trwa główny okres grzewczy. Nawet krótki wyjazd zimą w ten rejon może mieć zatem korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Jakie atrakcje dla dzieci można znaleźć zimą w Świnoujściu?

Atrakcje dla dzieci zimą w Świnoujściu będą obejmowały głównie tutejsze stałe punkty. Oczywiście warto wybrać się na urokliwy spacer brzegiem lub promenadą, lecz z najmłodszymi trzeba starannie zaplanować czas i pomogą w tym tutejsze obiekty o typowo turystycznym charakterze. Z pewnością przypadną one do gustu całym rodzinom, gdyż nie pozwolą na nudę niezależnie od wieku odwiedzających. Szczególnie wartym uwagi miejscem są historyczne forty.

Forty

Do zwiedzania są dostępne aż trzy forty: Anioła, Gerharda (nazywany też Wschodnim) i Zachodni. Pierwszy z nich służył ochronie od strony lądu i jest najstarszą częścią całej tutejszej twierdzy, ale zachował się w naprawdę dobrym stanie. Na górze znajduje się taras obserwacyjny, w środku z kolei intrygująca Sala Wikingów z fantastycznymi eksponatami czy Sala Nawigacji, gdzie można podziwiać różne używane dawniej urządzenia. Na miejscu działa również kawiarnia, gdzie można się udać na pyszne ciasto i coś ciepłego do picia.
Fort Gerharda ulokowany na wyspie Wolin pełnił w przeszłości role ochronne od strony morza. Aktualnie znajduje się tam bardzo ciekawe Muzeum Obrony Wybrzeża. Fort Zachodni ma wyjątkowy charakter, gdyż można się tam dowiedzieć bardzo wiele o kwestiach typowo militarnych. Umieszczono tam Muzeum Historii Twierdzy. Jest to jeden z lepiej zachowanych fortów artyleryjskich w Europie, więc na pewno warto go zobaczyć.

Rodzic z dzieckiem na plaży

Podziemne Miasto

Miejsce to długo było owiane skrzętnie chronioną tajemnicą, a o całych kilometrach korytarzy łączących militarne schrony nad wydmami wiedzieli tylko nieliczni. Obecnie kompleks można zwiedzać i odbywa się to pod okiem przewodników, którzy dostosowują się przy tym do wieku odwiedzających w danych grupach. Nie trzeba się zatem obawiać, czy będzie to ciekawe dla najmłodszych, gdyż zostanie im przedstawione w przystępnej formie. Wycieczka do tego akurat miejsca jest tym samym ogromnie interesująca również dla dorosłych.

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu znajduje się w najstarszym tutejszym budynku, kiedyś będącym siedzibą Ratusza Miejskiego. Jest to pamiątka po dawnej działalności w tutejszych obszarach, przedstawia przeszłości miasta i dziejów połowów. Ekspozycję podzielono przy tym na działy tematyczne i całość na pewno będzie interesująca dla rodzin z dziećmi.

Atrakcje zimą w Świnoujściu dostępne są również w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa

Dowiedziałeś się, jakie są atrakcje zimą w Świnoujściu i chcesz się tu wybrać z dziećmi w ramach ferii zimowych? Pamiętaj o tym, żeby zatrzymać się w miejscu oferującym dobre warunki, gdyż przy takim pobycie mimo wszystko spędza się zwykle więcej czasu w obiekcie noclegowym, niż w trakcie wyjazdów w okresie letnim. Zachęcamy w związku z tym do odwiedzenia Baltic Spa, gdzie czekają przestronne apartamenty, gotowe wyżywienie oraz liczne zabiegi relaksacyjne.

 

Apartamenty z wyżywieniem

W związku z niższymi temperaturami wielu odwiedzających spędza czas w obiekcie noclegowym. Jednak i zimą jest sporo sposobów na urozmaicenie sobie wolnych chwil, ale pomiędzy poszczególnymi zajęciami często warto zajrzeć do ośrodka, żeby się zagrzać i chwilę odetchnąć. Pod tym kątem jeszcze bardziej widać atuty, jakie niesie za sobą zatrzymanie się w Baltic Spa, gdzie do dyspozycji są obszerne i dobrze wyposażone apartamenty. Są one dostępne w różnych rozmiarach, więc sprawdzą się dla pojedynczych podróżnych czy par, ale i całych rodzin. W cenie pobytu uwzględnione są śniadania i kolacje, które podajemy w formie szwedzkiego bufetu, w którym każdy znajdzie wiele odpowiednich dla siebie potraw. Umożliwiamy również dokupienie oferty obiadowej i skorzystanie tym samym z opcji pełnego wyżywienia.

Udogodnienia

W naszym ośrodku możesz liczyć na atrakcje, które pozwolą wykorzystać wolny czas w przyjemny sposób. W cenie uwzględniona jest możliwość skorzystania z sauny. Poza tym dysponujemy strefą Spa i Wellness, gdzie czeka szereg zabiegów relaksacyjnych i leczniczych. Takie zaplecze jest gwarancją odpowiedniego wypoczynku podczas wyjazdu oraz tego, że zawsze masz gotową alternatywę w razie gorszej pogody, jeżeli przytrafi się wyjątkowo mroźny albo deszczowy czy śnieżny dzień.
Atrakcje zimą w Świnoujściu dostępne są zwłaszcza w licznych obiektach całorocznych, niezależnych od warunków pogodowych. Zdecydowanie warto wybrać się tutaj i w tym okresie, żeby poznać Bałtyk oraz sam kurort od zupełnie innej strony. Zachęcamy do kontaktu i zatrzymania się w ośrodku Baltic Spa.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz