Jak zorganizować wakacje w Świnoujściu?

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogJak zorganizować wakacje w Świnoujściu?

Wakacje w Świnoujściu to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, par udających się na urlop czy poszukujących spokoju seniorów. Tutejsze plaże są wyjątkowo czyste, a z uwagi na swoje położenie miejscowość charakteryzuje też klimat sprzyjający udanemu wypoczynkowi. Dodatkowe walory uzdrowiskowe sprawiają, iż jest to również miejsce pozwalające podreperować stan swojego zdrowia, stąd cieszy się sporą popularnością także wśród starszych, lecz i najmłodsi znajdą tu wiele wspaniałych atrakcji.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi
Na co zwrócić uwagę podczas organizacji wyjazdu?

Wakacje w Świnoujściu. Dlaczego warto się tam wybrać?

Zdecydowanie warto spędzić wakacje w Świnoujściu. Dlaczego? Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele miejscowości – od niewielkich wsi po większe kurorty. Każda z nich ma swój unikalny klimat, który będzie odpowiedni dla określonych turystów. Jednak Świnoujście jest wyjątkowym miejscem, które łączy w sobie cechy zadowalające pełen przekrój odwiedzających – od osób starszych, poszukujących odpoczynku i regeneracji, po całe rodziny z dziećmi.

Kilka słów o Świnoujściu

Świnoujście to miasto położone na północno-zachodnim krańcu kraju. Zwane jest często „Krainą 44 Wysp”, bowiem jako jedyne miasto w Polsce położone jest na 44 wyspach i wysepkach. Zamieszkane są trzy z nich, a więc Uznam, Wolin oraz Karsibór. Zdecydowana większość populacji tej miejscowości zamieszkuje wyspę Uznam, gdzie znajduje się dzielnica nadmorska, lokale usługowe i większość obiektów turystycznych. Wolin to siedziba tutejszych punktów gospodarki morskiej oraz węzłów komunikacyjnych (oprócz tych portowych, znajduje się tu również Dworzec PKP i PKS). Z kolei Karsibór posiada doskonałe warunki do agroturystyki, a także sportów wodnych oraz wędkarstwa. Swój wyjątkowy charakter miasto zawdzięcza również temu, że jest nie tylko miejscem turystycznym, ale i uzdrowiskowym. Znajdują się tu pokłady naturalnych wód mineralnych oraz borowiny, co w połączeniu z ogólnymi warunkami atmosferycznymi czyni tę miejscowość kurortem turystycznym oraz leczniczo-rehabilitacyjnym.

Korzystny klimat

Panujący tu klimat umiarkowany ma charakter wybitnie przejściowy – charakteryzują go zatem duże wahania pogodowe, lecz jednocześnie łączy się to z mniejszymi skokami temperatur oraz stonowanymi warunkami wietrznymi, które stanowią problem w wielu innych miejscach na polskim wybrzeżu. Opady pojawiają się tutaj stopniowo i mogą się utrzymywać przez kilka dni, lecz w skali roku jest ich naprawdę niewiele. Spośród nadmorskich miejscowości w naszym kraju, Świnoujście jest najbardziej wysunięte na zachód, dzięki czemu jest tu najwięcej słonecznych dni w ciągu roku. Z tego względu temperatury utrzymują się tutaj na wysokim poziomie – przekłada się to również na ciepłą wodę, co jest rzadkością w Morzu Bałtyckim. W okresie letnim możesz się cieszyć długimi dniami, bowiem jest tutaj widno nawet o godzinę dłużej niż w południowych częściach kraju. Jak przystało na nadmorski klimat – powietrze jest tutaj czyste i obfituje w pierwiastki sprzyjające organizmowi człowieka, w tym oczywiście jod.

Piękna plaża

W tej miejscowości znajduje się najszersza plaża nad polskim morzem, będąca jednocześnie jedną z najpiękniejszych. Od kilkunastu lat przyznawana jest jej nagroda Błękitnej Flagi, a więc międzynarodowe wyróżnienie, podczas przyznawania którego uwzględniane są takie czynniki jak: jakość wody, kwestie bezpieczeństwa, dbanie o środowisko oraz działania edukacyjno-informacyjne. Plaża jest piaszczysta i utrzymywana w dużej czystości, z wyznaczonymi specjalnymi strefami dla dzieci. Czysta i ciepła woda zachęca również do skorzystania ze strzeżonego kąpieliska.

Największe atrakcje turystyczne

Atrakcyjna plaża to oczywiście nie jedyne, co ma do zaoferowania Świnoujście, bowiem znajduje się tutaj wiele atrakcji turystycznych, które mogą urozmaicić pobyt lub zapewnić rozrywkę w mniej słoneczne dni. Do najchętniej odwiedzanych punktów zalicza się takie miejsca jak:

  • Królowa Jasności – najwyższa latarnia morska w Polsce i największa ceglana latarnia na świecie;
  • Wiatrak Stawa Młyny – będący symbolem miasta i jednocześnie dobrym punktem nawigacyjnym;
  • Park Zdrojowy – zaprojektowany przez Petera Josepha Lenne, który był też architektem choćby ogrodów królewskich w Berlinie i Poczdamie;
  • Promenada – ciągnie się na długości dwunastu kilometrów, od uzdrowisk w Świnoujściu, aż po granicę z Niemcami. Znajdują się przy niej sklepy, punkty gastronomiczne, kasyno czy efektowna fontanna;
  • Zabudowania wojenne – z uwagi na swoją historię, w mieście znajduje się wiele budynków służących swego czasu do działań wojennych. Są to między innymi trzy Forty: Anioła, Zachodni oraz Wschodni (Gerharda);
  • Oceanarium – doskonała atrakcja dla najmłodszych, można tam odnaleźć gatunki zwierząt wodnych z całego świata.

Oprócz tego, z uwagi na swoje położenie, Kraina 44 Wysp jest również doskonałym punktem wypadowym na jednodniowe wycieczki do Niemiec czy też wypraw promem do Skandynawii.

Dzieci bawiące się na piasku

Dla rodzin z dziećmi tylko wakacje w Świnoujściu

Wakacje w Świnoujściu to idealny pomysł na wyjazd z dziećmi. Taka wyprawa to nie lada wyzwanie, trzeba bowiem wybrać kierunek, który będzie atrakcyjny dla wszystkich członków rodziny, a nie okaże się przy tym zbyt wymagający dla najmłodszych. Tym samym pole manewru staje się mocno ograniczone. Dlaczego zatem optymalnym wyborem będzie właśnie ten kurort?

Dlaczego dzieciom podobają się wakacje nad morzem?

Rodziny z dziećmi często borykają się z problemem gdzie udać się na wakacje. Musi to być miejsce łączące możliwość leniwego wypoczynku z podjęciem dodatkowych aktywności. Z tego względu idealnym kierunkiem jest wyjazd nad morze, gdzie najmłodsi mogą spokojnie bawić się na piasku, podczas gdy rodzice opalą się i zrelaksują. W razie potrzeby znajduje się tu wiele dodatkowych atrakcji i można zdecydować się także na różne aktywne zajęcia, które nie będą jednak zbyt wymagające dla maluchów, a tak zdarza się na przykład w przypadku wypraw górskich. W Świnoujściu z powodzeniem można spędzić leniwe chwile na pięknej plaży, zwiedzić lokalne atrakcje, a gdy najmłodsi zaczną się nudzić – wybrać aktywności dla całej rodziny, które będą odpowiednie dla dzieci w każdym wieku.

Wycieczki rowerowe i piesze

Dzięki środkom z Unii Europejskiej, w mieście powstało wiele kilometrów pięknych tras rowerowych, które będą idealne na wyprawy z dziećmi. Szlaki są doskonale oznakowane i opisane pod kątem długości, warunków na trasie oraz wymagań, więc z pewnością odnajdziesz coś odpowiedniego, dopasowanego do możliwości uczestników oraz celu wycieczki. Dobrym wyborem są też wyprawy piesze wzdłuż deptaków Świnoujścia bądź do pobliskich miejscowości niemieckich. Sprzyjający klimat i malowniczy pejzaż sprawią, że takie eskapady będą nie tylko przyjemne, ale będą miały również korzystny wpływ na zdrowie Twoje i pozostałych członków rodziny. Niektóre trasy pozwalają też poznać historię regionu – nawiązującą do czasów wojennych lub też infrastruktury związanej z uzdrowiskowym charakterem kurortu.

Gastronomia

Wybierając się na urlop z dziećmi ważną kwestią jest również wyżywienie. Młodsi bywają wybredni, a z kolei rodzice chcieliby spróbować jakiegoś dobrego jedzenia. W tej miejscowości znajduje się bardzo zróżnicowana pula punktów gastronomicznych. Można tu zjeść zarówno popularne i uniwersalne dania, które z pewnością posmakują dzieciom, natomiast starsi mogą spróbować lokalnych przysmaków. W kuchni zachodniopomorskiej znajduje się bowiem wiele ciekawych potraw, w dużej mierze opartych na aromatycznych, wędzonych wędlinach i mięsach oraz produktach poddawanych kiszeniu. Wiele inspiracji pochodzi też z gastronomii niemieckiej czy krajów skandynawskich. Oczywiście z powodzeniem można tu również zjeść świeżą i doskonale przyrządzoną rybę, więc każda osoba z rodziny z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Apartamenty dla całych rodzin

Poszukując noclegu dla całej rodziny często możesz spotkać się z tym, że dane ośrodki nie oferują odpowiednio dużych pokojów, więc trzeba dokonać paru rezerwacji. Powstaje wtedy problem, jak podzielić się pomieszczeniami. W naszej ofercie odnajdziesz jednak duże apartamenty, które pomieszczą aż do pięciu osób. Nie musisz się zatem przejmować wynajmowaniem kilku pokojów, a dodatkowo zyskujesz gwarancję najlepszego standardu oraz komfortu i bezpieczeństwa pobytu z najmłodszymi. W cenie apartamentów uwzględnione jest także wyżywienie obejmujące śniadania i kolacje w formie bufetu. Do tego można dokupić opcję z obiadem albo ten akurat posiłek spożyć w jednym z urokliwych punktów miasta. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, bowiem pozwala spróbować lokalnego jedzenia, lecz jednocześnie można spokojnie zjeść posiłki rozpoczynające i kończące dzień w zaciszu naszego ośrodka.

Zajęcia z windsurfingu

Tanie wakacje w Świnoujściu a udany wypoczynek – na co zwrócić uwagę?

Organizując wakacje w Świnoujściu bierzesz pod uwagę wiele czynników, wśród których na pewno znajduje się również cena. Jeżeli jednak kryterium to zaczyna przeważać nad innymi, może to zrujnować cały, w zamyśle udany, wyjazd. Czym kierować się przy wyborze ośrodka, by wszystko w pełni się udało?

Zróżnicowane standardy na polskim wybrzeżu

Ze względu na to, że Morze Bałtyckie to popularny kierunek wśród polskich turystów, w tutejszych miejscowościach można się spotkać z bardzo zróżnicowanymi ofertami. Często kuszą one atrakcyjną, niską ceną, lecz w wielu przypadkach okazuje się to pochopny wybór, bowiem na miejscu odwiedzający zastają warunki, które uniemożliwiają komfortowy pobyt. Wybierając renomowane ośrodki zyskujesz pewność, że będziesz mieć zapewniony odpowiedni standard, dzięki czemu Twój urlop będzie przeżyciem wyłącznie pozytywnym. Także w przypadku takiego wariantu można też liczyć na pewne upusty cenowe, bowiem w Baltic Spa otrzymasz 3% zniżki przy pobycie 14-dniowym, a aż 5% obniżki ceny całego pobytu, jeżeli zatrzymasz się u nas na 21 dni.

Co wyróżnia dobre ośrodki?

Wiele kwater dostępnych na polskim wybrzeżu powstało kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu poddawanych było jedynie niewielkim modyfikacjom. Z tego względu stan budynków pozostawia często wiele do życzenia. Warto wybrać zatem nowoczesny ośrodek, taki jak Baltic Spa, gdzie zastaniesz przestronne i dobrze wyposażone pokoje, a wysoki standard wykończenia sprawi, że pobyt będzie całkowicie zadowalający. Istotna jest również odległość od morza, bowiem niemal każdy deklaruje, iż dostępne pokoje są blisko plaży, a w rzeczywistości nie zawsze tak będzie. Nasz ośrodek położony jest przy promenadzie i w zasięgu 100 metrów znajduje się zejście na piękną, piaszczystą plażę, wyróżnioną nagrodą Błękitnej Flagi. Tym samym rano możesz spokojnie zjeść śniadanie, po czym udać się na plażę, bez obawy o konieczność dojazdu czy wcześniejszego wstawania. Większość rodzin wyjeżdża na wakacje samochodem, więc ośrodek powinien oferować także miejsca postojowe. Taką opcję odnajdziesz decydując się na nocleg w Baltic Spa. W naszym ośrodku dostępna jest też winda, zatem jest on przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Wybierz wysoki standard, czyli luksusowe apartamenty

Chcąc w pełni wypocząć na wakacjach, warto zdecydować się na najwyższy standard, a taki oferujemy w ramach dostępnych w naszej ofercie apartamentów. Do dyspozycji gości oddajemy 45 apartamentów jedno-, dwu- oraz trzypokojowych, a największe z nich mogą pomieścić nawet pięć osób. Jest to doskonałe miejsce na romantyczny pobyt we dwoje, wyprawę z przyjaciółmi czy rodzinne wakacje. W przestronnych pomieszczeniach odnajdziesz takie elementy wyposażenia jak telewizor HD, lodówka, czajnik elektryczny, suszarka do włosów czy żelazko (dostępne do odbioru w recepcji). Apartamenty posiadają własne balkony z wygodnymi krzesłami i stołem, zatem możesz wypić tam poranną kawę, ciesząc się morskim powietrzem. Goście mają także bezpłatny dostęp do Internetu, więc bez problemu mogą pozostawać na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami z życia prywatnego i ze świata. Wszyscy odwiedzający mogą również liczyć na codzienne sprzątanie pokojów oraz opiekę całodobowej recepcji, która odpowie na wszystkie pytania i pomoże rozwiązać każdy kłopot.

Kobieta odpoczywająca w saunie

Dodatkowe udogodnienia

Oprócz najwyższego standardu samych apartamentów, korzystając z oferty Baltic Spa możesz liczyć na dodatkowe udogodnienia. Osoby stawiające na pełen relaks i odprężenie mogą skorzystać ze strefy Spa i Wellness, gdzie dostępne są zabiegi zarówno relaksacyjne, jak i o charakterze zdrowotnym oraz regeneracyjnym. Mogą to być klasyczne masaże pleców, twarzy czy głowy, ale również masaże refleksyjne bądź limfatyczne. Osobom, które na co dzień mieszkają w mocno zanieczyszczonych miastach, z pewnością przydadzą się inhalacje pomagające udrożnić górne drogi oddechowe. Jest to szczególnie korzystne w przypadku dzieci. Chcąc zaaranżować sobie dodatkowe atrakcje w trakcie pobytu, zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi u nas broszurami, dzięki którym możesz skorzystać z takich atrakcji jak jazda skuterem wodnym, jazda konna czy choćby wypad na pole golfowe.

Jeżeli szykujesz się do wyjazdu na wakacje nad Morze Bałtyckie, to Świnoujście będzie doskonałym wyborem zarówno na samotny pobyt, jak i urlop z całą rodziną. W naszym nowoczesnym ośrodku odnajdziesz apartamenty o najwyższym standardzie, a dostępne udogodnienia zagwarantują udany pobyt bez względu na warunki pogodowe. Jednocześnie z pewnością nie będziesz narzekać na nudę, bowiem oprócz obszernej plaży, odnajdziesz tu również szereg interesujących atrakcji oraz rozbudowaną infrastrukturę lokali gastronomicznych. Jeśli liczysz zatem na udane wakacje, podczas których zrelaksujesz się i oderwiesz od codziennych obowiązków – skorzystaj z oferty Baltic Spa!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz