Wczasy dla seniorów nad morzem – propozycja Baltic Spa!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogWczasy dla seniorów nad morzem – propozycja Baltic Spa!

Wczasy dla seniora nad morzem rządzą się nieco innymi prawami niż wczasy dla rodzin z dziećmi czy młodych par, a w naszym ośrodku wypoczynkowym staramy się pamiętać o naprawdę zróżnicowanych potrzebach. O ile dla dzieci najważniejsze są ciekawe rozrywki, a dla młodych ludzi przyjeżdżających nad morze wraz ze swoją drugą połówką liczy się przede wszystkim czas wspólnie spędzony w klubach, barach czy restauracjach oferujących romantyczne kolacje przy świecach, seniorom zależy zwykle właśnie na tym, co teoretycznie jest podstawowym celem wczasów, czyli na… wypoczynku. Osoby w dojrzałym wieku chętnie wybierają też miejsca, w których istnieje możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych i zdrowotnych. Dlatego idealnym miejscem dla nich będzie ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa, w którym wypoczniemy i nabierzemy sił na powrót do codziennych czynności po wakacjach. Dlaczego? Sprawdźmy to!

Spis treści:
Oferta Baltic Spa
Lecznicza lokalizacja nadmorskich ośrodków
Aktywność i atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem dla seniorów w ofercie Baltic Spa

Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa, znajdujący się w leżącym nad morzem Świnoujściu, nie ma co prawda w swojej ofercie wydzielonych wczasów rehabilitacyjnych dla seniorów. Niemniej jednak osoby w dojrzałym wieku z pewnością spędzą tu przyjemny urlop, podczas którego odetchną od codziennych obowiązków, a dzięki długiej liście dostępnych zabiegów spa poprawią swoje samopoczucie oraz stan zdrowia.

Oferta Baltic Spa

Baltic Spa oferuje szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych, zdrowotnych, a także kosmetycznych i relaksacyjnych, dzięki którym każdy z gości poczuje się młodszy i bardziej wypoczęty. Możemy skorzystać tu między innymi z jednego z wielu dostępnych rodzajów masaży. Profesjonalni masażyści proponują gościom tradycyjne masaże kręgosłupa, które rozluźniają mięśnie i pomagają pozbyć się nadmiernego napięcia, będącego jedną z głównych przyczyn dokuczliwych bóli pleców. Bóle tego typu dolegają oczywiście nie tylko seniorom – niemniej jednak również oni z pewnością docenią ulgę, jaką daje dobrze wykonany masaż kręgosłupa. Poza masażem kręgosłupa możemy poddać się tu również relaksacyjnym lub wzmacniającym masażom całego ciała, które umożliwiają pozbycie się napięcia z każdej jego części i zmniejszają dolegliwości bólowe związane na przykład z bólami kończyn czy stawów.

Masaże w Baltic Spa

W ośrodku możemy również skorzystać z masaży poszczególnych części ciała. Najpopularniejsze wśród gości są z pewnością masaże głowy. Masaże tego rodzaju, poza swoimi wyjątkowo relaksacyjnymi właściwościami, mają jeszcze przynajmniej jedną zaletę. Mogą one bowiem pozytywnie wpływać na porost włosów dzięki temu, że stymulują dopływ tlenu do cebulek włosowych poprzez poprawianie krążenia krwi w skórze głowy. Goście ośrodka cenią sobie również masaże twarzy, które pozwalają odmłodzić jej rysy dzięki temu samemu czynnikowi, czyli dzięki poprawieniu krążenia krwi. Niektóre z pań twierdzą, że twarz jest wyraźnie młodsza i gładsza już po jednym zabiegu, który – poza efektami estetycznymi – również gwarantuje nam wyjątkowo głęboki relaks.

Jak jeszcze możemy się zrelaksować?

W kategorii zabiegów rehabilitacyjnych i zdrowotnych klienci Baltic Spa skorzystać mogą również z sauny suchej lub parowej (oczywiście przy wykluczeniu jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegów tego rodzaju), a także z inhalacji. Ten drugi typ zabiegów wybierany jest przede wszystkim przez osoby ze schorzeniami dróg oddechowych. Inhalacje pozwalają bowiem wyleczyć lub przynajmniej poprawić stan zdrowia każdego – od osób cierpiących na katar wywołany przeziębieniem aż po astmatyków czy alergików.

Świeczki, ręczniki i akcesoria do masażu

Nie tylko zabiegi, czyli tanie zdrowotne wczasy dla seniorów nad morzem. Baltic Spa podpowiada

Jeżeli zależy nam, aby wczasy dla seniora nad morzem były zarówno zdrowotne, jak i tanie, warto skorzystać nie tylko z oferty ośrodka Baltic Spa, ale też z naturalnej oferty, jaką ma dla nas wybrzeże Morza Bałtyckiego. Na tym obszarze natura ma nam bowiem wyjątkowo dużo do zaoferowania, a niewykorzystanie tej całkowicie darmowej, a przy tym mającej zbawienny wpływ na nasze zdrowie propozycji byłoby po prostu nierozsądne. Nad morzem mamy bowiem możliwość poprawienia stanu zdrowia całego naszego organizmu właściwie bez żadnego wysiłku! Sprawdźmy, jak to zrobić.

Jod, czyli dlaczego nad morze warto wybrać się także poza sezonem letnim

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy osobom zapytanym o „zdrowotny wpływ wczasów nad Bałtykiem”, jest często… jod. Jodowane nadmorskie powietrze, o którym niektórzy z nas słuchają od dziecka, to jednak faktycznie jeden z najważniejszych zdrowotnych czynników, które z pewnością poprawią nasz stan zdrowia.

Jod jest pierwiastkiem, dzięki któremu nasza tarczyca – czyli gruczoł odpowiedzialny za produkcję hormonów regulujących liczne funkcje organizmu – może prawidłowo funkcjonować. Hormony wytwarzane przez tarczycę regulują między innymi procesy trawienia, pracę układu nerwowego, a także układ mięśni i prawidłowe krążenie krwi. Zaburzenia w pracy tarczycy mogą prowadzić nawet do chronicznego zmęczenia i senności, a także do poważnych chorób takich jak choćby depresja, za którą winę często zrzucamy na nadmiar stresu, przemęczenie czy po prostu zbyt wiele obowiązków, jakie na nas spoczywają. Aby uniknąć kłopotów związanych z tarczycą, należy koniecznie zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości jodu.

Oczywiście możemy spróbować dostarczyć go wraz z pokarmem, na przykład jedząc regularnie ryby i owoce morza. Dieta może jednak okazać się niewystarczająca, a jod w bryzie morskiej to jedna z form, w której najwięcej pierwiastka jesteśmy w stanie przyswoić. Musimy jednak pamiętać, że najwięcej jodu znajduje się w nadmorskim powietrzu podczas wietrznej pogody, dlatego warto wybrać się nad morze nie tylko w sezonie letnim, ale też na przykład jesienią czy zimą. Wiatr sprawia bowiem, że fale są wyższe i z większą siłą rozbijają się o wybrzeże, a właśnie wtedy powstaje mgiełka tak zwanego aerozolu morskiego. Aerozol ten jest w stanie jednak dotrzeć zaledwie na odległość nieprzekraczającą kilku metrów od wybrzeża, dlatego też najlepiej jest cieszyć się nim na plaży, gdzie stężenie jodu w powietrzu jest największe.

Nadmorskie miejscowości jako ucieczka od zimowego smogu

Wspomnieliśmy już, że ze względu na duże ilości jodu w aerozolu znajdującym się w nadmorskim powietrzu nad Bałtyk warto wybrać się jesienią lub zimą. To jednak nie jedyny powód, aby nad morze przyjechać nie latem, lecz właśnie podczas nieco chłodniejszych miesięcy. Wielu gości nadmorskich miejscowości wybiera je na miejsce swojego zimowego wypoczynku z pewnego powodu, który określić możemy jednym słowem: smog.

Dziś smog jest problemem niemal wszystkich większych miast w Polsce. Wielokrotnie przekroczone normy zawartości szkodliwych pyłów w powietrzu straszą nas z każdej strony w zimowe poranki czy wieczory zarówno w Krakowie, jak i na Śląsku czy we Wrocławiu, który w 2016 roku przebił nawet Pekin w tej niechlubnej kompetycji, przekraczając obowiązujące normy o ponad 1100%. Niestety problem smogu jest długofalowy i z pewnością będzie powracał jeszcze przynajmniej przez kilka lat, dopóki nie zmienimy swojego myślenia o świecie i podejścia do naturalnego środowiska. Co możemy zrobić natychmiast? No cóż, uciec. A dokąd? Na zachodnie wybrzeże Bałtyku!

Powietrze na zachodnim wybrzeżu Bałtyku jest znacznie czystsze nie tylko dlatego, że właściwie nie znajdziemy tu miast tak dużych jak Wrocław czy Łódź. Główną przyczyną jest sposób cyrkulacji powietrza, które napływa do nadmorskich obszarów znad powierzchni Morza Bałtyckiego. Napływające znad wody masy powietrza nie niosą ze sobą żadnych zanieczyszczeń, dzięki czemu na wybrzeżu możemy nie tylko pooddychać powietrzem nasyconym jodem, ale też cieszyć się po prostu możliwością zaczerpnięcia świeżego powietrza bez zastanawiania się, gdzie została nasza maseczka antysmogowa. A jeżeli wydaje nam się, że w naszym mieście wcale nie ma problemu ze smogiem? Z pewnością i tak docenimy możliwość oddychania świeżym i wilgotnym powietrzem, które zbawiennie wpływa na wszelkie choroby związane z drogami oddechowymi. Nad morze powinni więc wybrać się przede wszystkim seniorzy, którym dokucza astma, a także przewlekły katar czy kaszel lub różnego typu alergiczne reakcje oddechowe. Z pewnością zauważą oni różnicę.

Para starszych ludzi podczas spaceru z psem nad brzegiem morza

Czy da się połączyć wczasy dla seniorów w spa z aktywnym wypoczynkiem nad morzem? Z Baltic Spa z pewnością będzie to możliwe!

Myśląc o wczasach dla seniorów w spa, rzadko myślimy również o możliwościach aktywnego nadmorskiego wypoczynku. Niemniej jednak coraz więcej dojrzałych osób dba dziś o swoją kondycję fizyczną, dzięki czemu niejeden z nich znacznie wyprzedziłby młodszego rywala w wyścigu, gdyby pojawiła się taka potrzeba. Jakie atrakcje przygotowało dla nich Świnoujście?

Aktywny wypoczynek (nie tylko) dla seniorów w Świnoujściu

Miłośnicy aktywności fizycznej w Świnoujściu z pewnością znajdą coś dla siebie. Fanom sportu z pomocą przychodzi bowiem również ośrodek Baltic Spa, który oferuje wszystkim gościom dostęp do basenu, w którym możemy popływać, a następnie zrelaksować się w znajdującym się nieopodal jacuzzi. Jeśli chodzi o aktywny wypoczynek na powietrzu, Baltic Spa współpracuje z kilkoma firmami zajmującymi się atrakcjami takimi jak:

  • wynajem rowerów i zorganizowane wyprawy rowerowe,
  • możliwość wypożyczenia sprzętu golfowego i skorzystania z przygotowanego pola do gry,
  • zorganizowane wyprawy kajakowe oraz rejsy jachtami po Zalewie Szczecińskim i Morzu Bałtyckim,
  • przejażdżki konne.

Istnieje także możliwość zorganizowania jednodniowej wycieczki do Berlina, Kopenhagi czy Penemünde. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie Baltic Spa znajdują się liczne tereny zielone i trasy spacerowe, takie jak choćby ścieżka spacerowo-edukacyjna “Karsiborskie paprocie”, wiodąca przez znajdujący się na wyspie Uznam rezerwat przyrody. Warta uwagi jest również Transgraniczna Promenada Świnoujście – Heringsdorf, będąca jednocześnie trasą spacerową i ścieżką rowerową.

Aktywności nie mierzy się jednak tylko w wyczynach sportowych ani nawet w spacerach czy przejażdżkach rowerem. Dziś wielu niezbyt zainteresowanych czysto wysiłkową aktywnością seniorów unika jednak wczasów, podczas których jedyną rozrywkę stanowi wliczone w cenę wyżywienie w ośrodku wypoczynkowym i zabiegi w spa, gdyż zależy im na zapoznaniu się z lokalną historią i najciekawszymi zabytkami. Co może zaoferować im Świnoujście? Sprawdźmy!

Co warto zwiedzić podczas pobytu w Świnoujściu?

Świnoujście jest miastem znajdującym się w miejscu z ponad 900-letnią historią, choć prawa miejskie uzyskało stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1765 roku, a do tego czasu na jego terenie funkcjonowały rozproszone większe i mniejsze wsie i miasteczka. Na jego terenie znajdziemy więc liczne zabytki warte zobaczenia. Większość przewodników wspomina tu między innymi o najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej, a o pozostałościach fortów, będących częścią zespołu fortyfikacji broniących dostępu do świnoujskiego portu w XIX wieku. Oczywiście warto je zobaczyć – są to pięknie odnowione budowle, które dziś stanowią siedziby różnego typu muzeów i instytucji kulturalnych. My przedstawimy jednak jeszcze jedno, nieco mniej oczywiste miejsce, które jednak koniecznie należy zobaczyć, aby mieć poczucie, że widzieliśmy już najważniejsze zabytki Świnoujścia.

Muszla na plaży

Kościół pw. Chrystusa Króla

Jednym nich jest z pewnością XVIII-wieczny kościół pw. Chrystusa Króla, będący najstarszą zachowaną świątynią chrześcijańską w zachodniej części Świnoujścia, czyli w tej części miasta, która znajduje się już na wyspie Uznam. Kościół ten w początkach swojego istnienia, czyli w czasie, gdy dzisiejsze Świnoujście nie znajdowało się jeszcze na terytorium Polski i nosiło nazwę Swinemünde, był świątynią protestancką. Katolicka msza po raz pierwszy odbyła się tu dopiero w roku 1945, po odzyskaniu przez Polskę Pomorza Zachodniego, a od 1946 roku odbywają się tu już wyłącznie msze w obrządku katolickim.

Aby jednak w pełni docenić zalety tej świątyni, należy koniecznie wejść do środka. We wnętrzu kościoła znajduje się bowiem między innymi zabytkowa empora wraz z organami, a także wyjątkowe dekoracje. Znajdziemy tu nie tylko kolorowe witraże i rzeźby w stylu nawiązującym do gotyckiego, ale też wyjątkowy dar wotywny, który przypomina nam, że – choć jesteśmy wewnątrz świątyni – nadal znajdujemy się w mieście położonym nad brzegiem morza. Darem tym jest bowiem podwieszony do stropu znajdującego się ponad nawą główną model statku, a dokładniej: model korwety żaglowej. Ma on ponad dwa metry długości i został w całości wykonany z drewna w roku 1881.

Ciekawostką jest, że dokładnie w 100 lat po dacie wykonania wiszącego do dziś w nawie głównej modelu statku (1981 r.), w kuli, która wieńczy wieżę kościelną, odkryto podczas generalnego remontu dokument źródłowy, opowiadający historię miejsca, w którym dziś znajduje się kościół pw. Chrystusa Króla. Jak wynika z tego dokumentu, pierwsza świątynia w tym miejscu powstała już w 1480 roku, czyli wiele lat przed uzyskaniem przez Świnoujście praw miejskich. Był to niewielki, gotycki kościółek. Dopiero w latach 1788-1792 wybudowano w jej miejsce dzisiejszy kościół, którego budynek stanowił wówczas najważniejszą siedzibę religijnego życia protestanckiego. Podczas rozbudowy w roku 1881 gmach uzyskał jednak postać, którą znamy do dziś – dobudowano charakterystyczną wieżę, zmieniono konstrukcję głównego wejścia i zamontowano cztery wspaniałe dzwony. Organy, które do dziś wybrzmiewają w kościele, pojawiły się jednak jeszcze później, bo dopiero w roku 1927. Model ten, będący 31-registrowym instrumentem nowej generacji wyprodukowanym przez organmistrza Steinmeyera z Gettingem z rejonu Bawarii, poddawany jest regularnie konserwacji, dzięki czemu dziś wybrzmiewają one między innymi podczas corocznych sezonów koncertów organowych. Koncerty te odbywają się od połowy maja do połowy września we wszystkie sobotnie wieczory. Poza sezonem letnim organizowane są specjalne wydarzenia, podczas których można posłuchać wirtuozów grających na tym wyjątkowym, zabytkowym już instrumencie.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz