Ścieżki rowerowe w Świnoujściu

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogŚcieżki rowerowe w Świnoujściu

Ścieżki rowerowe w Świnoujściu pozwalają połączyć wypoczynek w nadmorskich miejscowościach z aktywnymi formami spędzania czasu. W trakcie urlopu masz więc szansę zapomnieć o prowadzeniu samochodu i przesiąść się na bardziej ekologiczny oraz ekonomiczniejszy pojazd jakim jest rower. Korzystając z wyznaczonych szlaków, zobaczysz piękne krajobrazy i zyskasz szansę zwiedzenia licznych zabytków. Możesz również wybrać się na przejażdżkę za granicę!

Spis treści:
Popularne trasy rowerowe
Trasy, które warto wziąć pod uwagę
Wycieczki podczas wypoczynku nad morzem
Nasz ośrodek wypoczynkowy

Najciekawsze trasy ścieżek rowerowych w Świnoujściu

Ścieżki rowerowe w Świnoujściu to kilometry bezpiecznych, atrakcyjnie poprowadzonych szlaków, które można przemierzyć rowerem samodzielnie, wraz z drugą połówką, a także z całą rodziną. Trasy przecinają różne krajobrazy, prowadzą do wielu atrakcji turystycznych, a nawet za zachodnią granicę – do Niemiec. Jeśli przyjeżdżasz nad morze pociągiem lub innym publicznym środkiem transportu, nie musisz martwić się o to, skąd weźmiesz rowery dla siebie i swoich bliskich, ponieważ w Świnoujściu nie brakuje również wypożyczalni. Napisz do nas, jeżeli nie wiesz, jak zaplanować swoje rowerowe wycieczki. Pamiętaj również, że rezerwując noclegi w Baltic Spa, możesz poprosić o pomoc i poradę naszych pracowników.

Rowerzyści nad morzem

Trasy, które warto wziąć pod uwagę

Wsiadając na rower, dobrze jest wiedzieć, dokąd zmierzasz. Przygotuj się więc wcześniej na swoje podróże i sprawdź, gdzie możesz dostać się jednośladem w ciągu kilku godzin. Godne uwagi trasy to m.in. Świdny Las. Trasa leży na południowo-zachodnim skrawku wyspy Uznam. Jest popularna wśród turystów i można podziwiać z niej piękno przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Warto odwiedzić też rezerwat „Karsiborskie Paprocie”. Szlak rowerowy pozwala dotrzeć na falochron Kanału Piastowskiego. Ponieważ jest on bardzo piaszczysty, końcówkę trasy najczęściej trzeba pokonać już pieszo.
Dobrą opcją jest też trasa dookoła Wyspy Karsibór. Szlak prowadzi przez lasy, łąki i trzcinowiska Karsiboru, aż do wschodniego falochronu. Przemierzając trasę, turyści mogą obejrzeć między innymi Basen U-Bootów, Falochron wschodni bramy torowej Kanału Piastowskiego, rezerwat ptaków Karsiborska Kępa czy też Pomnik lotników RAF. Szlak dookoła Zalewu Szczecińskiego prowadzi natomiast brzegami zalewu od Świnoujścia aż po miasto Wolin. Jest to jednak trasa dla wymagających, choć wysiłek jest wynagradzany pięknymi widokami. Na szlaku znajduje się wiele pagórków i ruchliwych szos, dlatego nie będzie to odpowiedni wybór dla najmłodszych. Kolejną propozycją jest Międzynarodowy Nadmorski Szlak Rowerowy R-10, czyli trasa obejmująca odcinek 23 km, łącząca Świnoujście z kurortami wyspy Wolin. Szlak przebiega blisko brzegu, ale omija ruchliwe i niebezpieczne szosy. Jego leśne odcinki mają nieco trudną nawierzchnię, dlatego poradzą sobie z nimi przede wszystkim wprawieni rowerzyści. R-10 to zdecydowanie jedna z najciekawszych tras rowerowych w Świnoujściu. Po drodze pozwala zobaczyć między innymi Fort Zachodni, Fort Anioła, Park Zdrojowy, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Fort Gerharda czy Latarnię morską. Warto wspomnieć również o możliwości zaplanowania rowerowej wycieczki ze Świnoujścia do Niemiec, a konkretnie do miasta Ahlbeck położonego na wyspie Uznam. Szlak ma około 25 km, ale sama nawierzchnia trasy jest bardzo korzystna dla rowerzystów, dlatego przejazd w jedną stronę powinien zająć maksymalnie 2 godziny.

Wycieczki ścieżkami rowerowymi w Świnoujściu podczas wypoczynku nad morzem

Wycieczki ścieżkami rowerowymi w Świnoujściu pozwalają turystom podziwiać piękne widoki, cieszyć się świeżym powietrzem, a także dostarczać sobie endorfin, uwalnianych podczas spędzania wolnego czasu w ruchu. Osoby aktywne, które przyjeżdżają nad morze wypocząć, często bardzo szybko nudzą się wylegiwaniem na plaży czy morskimi kąpielami. Mogą wtedy zdecydować się na inne formy relaksu i wypoczynku, na przykład uprawianie sportów wodnych, bieganie wzdłuż plaży czy właśnie zwiedzanie okolic Świnoujścia na rowerze. Każdy wyznaczony szlak rowerowy w tym rejonie poprowadzony został tak, by zaoferować rowerzystom jak najwięcej atrakcji. W zależności od tego, którą trasę wybierzesz, możesz podziwiać odpowiednio naturalne krajobrazy lub zabytki, w większości pochodzące z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej. Pamiętaj jednak, że po takiej wyprawie musisz odpocząć i zregenerować ciało przed kolejnym dniem. Kluczowe będzie więc to, gdzie zarezerwujesz swój pobyt.

Baltic Spa – idealny ośrodek wypoczynkowy dla rowerzystów

Jeśli pragniesz wypocząć w komfortowych warunkach, aby zgromadzić siły na kolejny aktywny dzień na rowerze, zarezerwuj apartament w naszym ośrodku. Baltic Spa to kompleks aż 45 apartamentów różnej wielkości. Nasze pokoje są kompleksowo wyposażone i gustownie urządzone, co sprzyja wypoczynkowi. Do apartamentów przynależą balkony wyposażone w komplet mebli. W budynku znajduje się też winda, dzięki której możesz łatwo przetransportować swój rower na wyższe piętra. Warto wspomnieć również, że nasza oferta obejmuje też usługi gastronomiczne i strefę SPA z masażami. Dzięki temu masz szansę zamówić pakiet wyżywienia i nie martwić się o pożywne śniadanie przed wyruszeniem w trasę, a po powrocie zapewnić zmęczonym mięśniom zasłużony relaks.

Pokonywanie tras rowerowych w Świnoujściu to prawdziwa przyjemność, nie tylko dla zapalonych miłośników jednośladów. Zaplanuj aktywny i korzystny cenowo wypoczynek już dzisiaj – zarezerwuj pobyt w Baltic Spa, wypożycz rower na miejscu i ciesz się doskonałym samopoczuciem po pokonaniu kolejnych kilometrów w otoczeniu nadmorskich krajobrazów.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz