Noclegi nad morzem – sprawdź polecany obiekt przy plaży!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogNoclegi nad morzem - sprawdź polecany obiekt przy plaży!

Noclegi nad morzem znaleźć można w najróżniejszych obiektach, jak hotele, ośrodki wypoczynkowe czy też prywatne mieszkania osób prowadzących sezonowy wynajem pokoi. Z każdą formą zakwaterowania wiąże się odmienny standard wyposażenia, inne zasady pobytu oraz zupełnie różnorodne pakiety towarzyszących wyjazdowi atrakcji. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze najlepszego noclegu nad morzem!

Spis treści:
Jak wybrać obiekt nad Bałtykiem?
Wyżywienie
Strefa spa
Oferty w województwie zachodniopomorskim

Czym się kierować przy wyborze noclegu nad morzem?

Nocleg nad Morzem Bałtyckim powinien przede wszystkim spełniać indywidualne oczekiwania osoby planującej wypoczynek. W zależności od potrzeb może to być zarówno obiekt zlokalizowany tuż przy tętniącej nocnym życiem plaży, jak i renomowany ośrodek wyposażony w strefę spa oraz szereg innych udogodnień. Aby wybrać miejsce idealne na wakacyjny urlop, warto zatem przyjrzeć się kilku istotnym kryteriom.

Lokalizacja

Lokalizacja to podstawowa kwestia, jaką należy poruszyć przy planowaniu noclegu nad morzem. Choć wizja pokoju z oknami wychodzącymi bezpośrednio na plażę wydaje się być wręcz wpisana w wyobrażenie idealnego wakacyjnego pobytu, to pamiętać należy również o odległości od pozostałych istotnych punktów na mapie miasta. Mowa tu choćby o sklepie spożywczym czy najbliższej restauracji. Szczególnie istotne jest to dla osób, które nie zamierzają korzystać z hotelowego wyżywienia bądź wynajmują pokoje od osób prywatnych. Perspektywa odbywania półgodzinnego spaceru za każdym razem, gdy przyjdzie nam ochota na coś do zjedzenia nie brzmi jak najlepszy sposób na wykorzystanie wakacji, warto więc dokładnie przyjrzeć się lokalizacji upatrzonego obiektu.

Czystość plaży

Przy wynajmowaniu noclegu nad morzem wiele osób stara się o miejsca zlokalizowane jak najbliżej plaży, aby móc w pełni komfortowo korzystać z uroków letniego słońca. Niestety, polskie plaże znacznie się między sobą różnią. Niejednokrotnie fakt, że dany hotel usytuowany jest bezpośrednio przy wybrzeżu nie wystarczy, aby wypoczynek uznać za relaksujący. Wynika to z poziomu czystości plaż – na niektórych zanieczyszczenia i śmieci pozostawiane przez innych wczasowiczów skutecznie walczą z ochotą na spędzenie w takim miejscu całego dnia. A już szczególnie, gdy w rodzinnym wyjeździe uczestniczą także małe dzieci.

Z tego powodu warto dokładniej przyjrzeć się nie tylko odległości od plaży, ale i poziomowi jej czystości. Najczystsze plaże znaleźć można dzięki specjalnym odznaczeniom. Jednym z nich jest symbol Błękitnej Flagi przyznawany przez europejskie stowarzyszenie o tej samej nazwie, które zajmuje się ochroną i promocją działań służących poszanowaniu środowiska naturalnego przestrzeni nadmorskich. Jedynie bardzo czyste plaże o ekologicznym zagospodarowaniu wybrzeża i wysokiej jakości wody w kąpielisku ubiegać się mogą o przyznanie tego symbolu. Co więcej, odznaczenie przyznawane jest na okres jednego roku, po tym czasie podlegając ponownej weryfikacji. Wybierając polskie plaże ze znakiem Błękitnej Flagi, możemy być pewni, że znaleźliśmy idealne miejsce na całodzienne opalanie się i przyjemne, morskie kąpiele. Nie ryzykujemy także odkrycia góry śmieci bądź hałaśliwego namiotu dyskotekowego tuż pod oknami naszego pokoju z widokiem na morze.

Plaża nad morzem

Ceny za wynajem pokoju nad morzem

Niezwykle istotną kwestią przy wyborze atrakcyjnego noclegu nad morzem jest oczywiście jego cena. Inne koszty poniesie bowiem osoba wynajmująca pokój w prywatnej kwaterze, a zupełnie inne towarzyszyć będą wyjazdowi do renomowanego ośrodka wypoczynkowego. Należy jednak pamiętać, że to nie sama cena za pobyt powinna stanowić jedyne kryterium wyboru. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość oferowanej nam usługi. Tanie kwatery niejednokrotnie niosą ze sobą niski standard wyposażenia wnętrza, co bezpośrednio przekłada się na płynące z pobytu wrażenia. Jeśli zależy nam, aby podczas urlopu poczuć się prawdziwie komfortowo i nie musieć martwić się o codzienne sprawy, warto zapłacić nieco więcej, w zamian zyskując szereg udogodnień. Mowa tu nie tylko o wystroju wnętrz czy prywatnej łazience, ale także dostępie do atrakcji w postaci spa czy wielofunkcyjnej strefy wellness. Decydując się na nocleg w hotelu bądź ośrodku wypoczynkowym, zyskujemy możliwość wieczornego wyjścia na basen czy też odbycia relaksującej sesji w saunie. To przyjemności, na które zwykle trudno znaleźć czas na co dzień, dlatego szczególnie warto rozważyć taką możliwość na etapie planowania wymarzonych wakacji.

Czy rezerwując pobyt nad morzem, warto wybrać nocleg z wyżywieniem?

Gdy szukamy atrakcyjnego noclegu nad morzem, warto uwzględnić także kwestię wyżywienia. Większość hosteli, hoteli i ośrodków wypoczynkowych w swojej ofercie ma możliwość zarezerwowania pobytu z częściowym lub pełnym wyżywieniem. Zanim wypełnimy formularz rejestracyjny warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas odpowiedniejsza. A może wszystkie posiłki zamierzamy przygotowywać samodzielnie?

Wyżywienie częściowe zawiera zwykle jeden posiłek (np. śniadanie) serwowany zazwyczaj w formie szwedzkiego bufetu w hotelowej jadalni. To opcja szczególnie popularna wśród osób które wybierają się nad morze w sezonie letnim, kiedy całe słoneczne dni spędzamy poza miejscem zakwaterowania, ciesząc się pogodą i wolnym czasem. W okresie wakacyjnym wszystkie punkty gastronomiczne są czynne i gotowe spełnić nawet najbardziej wybredne oczekiwania kulinarne. Niejednokrotnie częściowe wyżywienie sprawdza się również gdy mamy szczegółowo opracowany plan dnia i szkoda nam tracić czas na powroty do hotelu czy ośrodka wypoczynkowego.

Stół nakryty do posiłku

Opcja noclegu z pełnym wyżywieniem świetnie sprawdza się natomiast w czasie okresu jesiennego, gdy sezon turystyczny jest już zakończony, a większość restauracji, przydrożnych fast foodów i smażalni ryb jest nieczynna. W takiej sytuacji szukanie miejsca, które byłoby w stanie zaoferować nam posiłek zajęłoby większość czasu wolnego, który przeznaczyć można na relaks i odpoczynek. Z perspektywy podawanego na miejscu wyżywienia ucieszą się także osoby mające różnego rodzaju problemy z poruszaniem się, dla których codzienne wyprawy do najbliższej jadłodajni mogłoby wpłynąć na relaks płynący z wakacyjnego wypoczynku.

Wybranie pełnego wyżywienia to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wyspecjalizowanego menu dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb żywieniowych. Mowa tu o cukrzykach, alergikach i osobach będących na zaleconych przez lekarza dietach wspomagających odchudzanie. Hotele i inne obiekty wypoczynkowe o wysokim standardzie usług bardzo często współpracują z dietetykami, którzy są w stanie opracować jadłospisy dostosowane do wymagań wegetarian, wegan, dzieci oraz osób cierpiących na nietolerancję glutenu bądź laktozy. Opracowanie diety dla osób ze szczególnymi potrzebami dotyczącymi składu serwowanych produktów to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy, której bardzo często nie posiada obsługa sezonowych restauracji. Z tego powodu wybór pełnego wyżywienia, które można dostosować do wymagań każdego z gości, pozwoli nam cieszyć się wakacjami bez zmartwień o poszukiwanie stosownej jadłodajni.

Relaksujące spa, strefa wellness i basen, czyli jakie udogodnienia można znaleźć przeglądając oferty?

Przy przeglądaniu ofert noclegów nad morzem zaskakiwać może liczba atrakcji, jakie niejednokrotnie wliczane są w koszt noclegu bądź dostępne przy uiszczeniu niewielkich opłat dodatkowych. Goście hotelowi i rezydenci ośrodków wypoczynkowych korzystać mogą na przykład z basenu, sauny czy jacuzzi, które funkcjonują także pod terminem strefy wellness. Nie brakuje także ofert noclegowych z możliwością korzystania ze strefy spa, w której przeprowadzane są liczne masaże relaksacyjne i inne zabiegi służące odprężeniu się w czasie wakacji.

Relaks w basenie

Do tego typu zabiegów zaliczyć można np. profesjonalne manicure i pedicure, maseczki na twarz o działaniu antybakteryjnym, odmładzającym i nawilżającym cerę czy nawet masaże z wykorzystaniem gorących kamieni lub gorącej czekolady. Nie brakuje także klasycznych masaży pomagających rozwiązać problem zastanych mięśni, bólu w stawach czy też ogólnego zmęczenia organizmu. Niektóre oferty prezentują także zabiegi zupełnie w Polsce niespotykane, jak np. masowanie ciała przy wykorzystaniu bambusowych miotełek czy też praktyki Sung Rei, czyli wzorowane na tradycyjnej medycynie rodem wyspy Bali, delikatne masaże z wykorzystaniem mocy olejków aromatycznych.

Strefa wellness

Z tego typu udogodnieniami spotkać można się na przykład w ofercie ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa w Świnoujściu. W świetnie wyposażonej strefie wellness znaleźć można wykwalifikowanych fizjoterapeutów specjalizujących się w szeregu masaży klasycznych, z których największą popularnością cieszy się masaż kręgosłupa, okolic twarzy oraz głowy. Goście ośrodka wczasowego mogą skorzystać także z bazy zabiegów polegających na masażach refleksyjnych, limfatycznych, a także przeznaczonych dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia masażach sportowych, Nie brakuje również zabiegów związanych z inhalacjami, będących jedną z najskuteczniejszych metod udrażniania górnych dróg oddechowych. To zabieg szczególnie polecany dzieciom oraz osobom pochodzącym z rejonów objętych szczególnym zanieczyszczeniem środowiska.

W ramach rezerwacji pobytu w Baltic Spa goście ośrodka wypoczynkowego mogą także bezpłatnie korzystać z basenu i jacuzzi, które znajdują się w obiekcie oddalonym jedynie 30 metrów od budynku ośrodka. Za uiszczeniem niewielkiej opłaty możliwe jest także spędzenie czasu w strefie saun. Aby zniwelować stres i ból mięśni oraz zmiękczyć naskórek, warto skorzystać z sauny suchej. Natomiast na zwiększenie odporności organizmu przed różnego rodzaju infekcjami warto skorzystać z sauny parowej, nazywanej także rzymską łaźnią.

Szukasz polecanego noclegu nad morzem? Sprawdź ofertę ośrodka wypoczynkowego w województwie zachodniopomorskim!

Wybieranie polecanych noclegów nad morzem Bałtyckim to dobry pomysł, jeśli chcemy zminimalizować ryzyko trafienia do miejsca, które zupełnie nie odpowiada opisowi zamieszczonemu w ofercie. Do jednych z najchętniej polecanych obiektów oferujących atrakcyjne nadmorskie pokoje należy wspomniany wyżej ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa zlokalizowany w Świnoujściu.

Obiekt ten charakteryzuje się świetną lokalizacją, gdyż położony jest w niewielkiej odległości od centrum miasta. Baltic Spa znajduje się w odległości jedynie stu metrów od wejścia na jedną z największych i najpiękniejszych polskich plaż! Tej części wybrzeża po raz kolejny przyznano symbol Błękitnej Flagi, co daje gwarancję udanego wypoczynku na czystej i świetnie zagospodarowanej przestrzeni z dostępem do wysokiej jakości kąpieliska.

Park krajobrazowy

Ośrodek Baltic Spa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku krajobrazowego wyspy Uznam. Znaleźć tam można niezwykle bioróżnorodne tereny, jak piaszczyste plaże, lasy pełne liściastych i iglastych drzew, fantazyjnie ukształtowane wydmy czy też obszary pełne niewielkich jezior. Nie brakuje również niebezpiecznych grzęzawisk i terenów nigdy nietkniętych ludzką ręką. Poza kilkoma niewielkimi osadami jest to niezwykle urokliwy rejon pełen dzikiej, pięknej przyrody. Jeśli więc szukasz miejsca idealnego na spokojny wypoczynek w otoczeniu pięknych krajobrazów, pośród nadmorskich kurortów bardzo trudno o lepsze miejsce. Co istotne, bardzo duża część roślin i zwierząt zamieszkujących wyspę Uznam to gatunki, których nie sposób dostrzec w innych częściach Polski. Z tego powodu warto poświęcić choć jeden dzień wakacyjnego wyjazdu w celu wybrania się na spacer po tym ciekawym i różnorodnym obszarze. Gwarantujemy, że pobyt w tak pełnej roślinności okolicy pozytywnie wpłynie na samopoczucie spacerowiczów, dotleniając i pozwalając choć na chwilę zapomnieć o błyskawicznym tempie, jakim żyje codzienny świat.

Ośrodek Baltic Spa to dobry wybór nie tylko ze względu na wyjątkowo atrakcyjną lokalizację. Jest to także odpowiedź dla wszystkich, którzy szukają obszernych, nowocześnie wyposażonych i zapewniających komfortowy wypoczynek pokoi, nawet jeśli nocleg zarezerwowany jest dla większego grona wczasowiczów. Poznaj szereg udogodnień, jakie na gości ośrodka czeka w jego apartamentach!

Jakie pokoje nad morzem oferuje Baltic Spa?

Pokoje w Baltic Spa to aż 45 luksusowych apartamentów w wersjach składających się z jednego, dwóch lub trzech pokoi. Wszystkie mają niezwykle wysoki standard wykończenia, gwarantując komfortowe warunki pobytu zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom starszym czy też parom. Jednym z najbardziej okazałych lokum do wynajęcia jest Apartament Kapitański, który wyposażony został w dwie przestronne sypialnie, duży pokój dzienny oraz prywatną łazienkę z hydromasażem.

Wielkości pozostałych apartamentów wahają się od 23 do 70 metrów kwadratowych, co oznacza, że pokój idealny dla siebie znajdą zarówno duże grupy wczasowiczów, jak i osoby podróżujące parami. Na gości Baltic Spa w pokojach czekają telewizory HD z odbiornikiem DVB-TV, lodówka oraz bezpłatny dostęp do internetu. Nie brakuje także bezprzewodowego czajnika idealnego do parzenia porannej kawy oraz dostępnej na recepcji suszarki do włosów.

Co szczególnie istotne, dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami ruchowymi, ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa wyposażony jest w windę, która znacznie ułatwia poruszanie się po poszczególnych piętrach.

Pokoje usytuowane na IV piętrze obiektu posiadają okna wychodzące na Park Zdrojowy oraz Muszlę Koncertową.

Dobra informacja dla zmotoryzowanych gości jest taka, że na terenie ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa znajdują się specjalnie wydzielone miejsca postojowe oraz garaże. Za możliwość pozostawienia tam samochodu pobierane są niewielkie opłaty. Należy pamiętać, że liczba miejsc parkingowych jest ograniczona!

Dojazd do Baltic Spa w Świnoujściu

Aby dotrzeć do obiektu Baltic Spa na terenie Świnoujścia omijając promy, polecamy następujące trasy:

  • Z autostrady A2 (Warszawa/Poznań) przez Gorzów Wielkopolski (droga S3) – przed Szczecinem (węzeł KLUCZ) należy zjechać na zjazd A6/A11 przez dawne przejście graniczne Kołbaskowo w kierunku Berlina. Po pokonaniu 25 kilometrów (węzeł Kreuz Uckemarck) proszę wybrać kierunek na Lübeck i Stralsund poprzez wjazd na autostradę A20. 92 kilometry później proszę wybrać zjazd numer 29 na drogę B199 kierującą się przez Anklam prosto na Świnoujście.
  • Goście przyjeżdżający z południowej Polski najwygodniejszy transport zapewniony mają przez korzystanie z autostrady A4, kierując się na Olszynę. Następnie drogą w kierunku Berlina. Na obwodnicy Berlina kierunek Prenzlau. Po opuszczeniu obwodnicy Berlina i wjeździe na A11 (kierunek Szczecin), po ok. 80 km na węźle Kreuz Uckemarck proszę wybrać kierunek na Lübeck i Stralsund poprzez wjazd na autostradę A20. 92 kilometry później proszę wybrać zjazd numer 29 na drogę B199 kierującą się przez Anklam prosto na Świnoujście. Granicę polsko-niemiecką przekroczyć można w miejscowościach Ahlbeck lub Garz.
Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz