Zarezerwuj nocleg w apartamencie i ciesz się urokami Świnoujścia!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogZarezerwuj nocleg w apartamencie i ciesz się urokami Świnoujścia!

Noclegi w apartamentach w Świnoujściu to sprawdzone rozwiązanie na udany pobyt w jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów na całym polskim wybrzeżu. Sprzyjający klimat, bliskość plaży, rozwijająca się infrastruktura i liczne atrakcje związane z tym miastem sprawiają, iż jest to doskonały kierunek dla osób wybierających się zarówno na weekendowy wypad, jak i długie, letnie wakacje. Dogodne warunki w trakcie takich odwiedzin z pewnością odnajdziesz decydując się na apartamenty w Baltic Spa.

Spis treści:
Dlaczego warto odwiedzić kurort?
Aktywności i wycieczki w trakcie pobytu
Dlaczego warto wybrać noclegi blisko morza?
Sprzyjające warunki klimatyczne
Dobra lokalizacja i punkty usługowe w okolicy
Tanie noclegi a luksusowe wnętrza
Pokoje na różne okazje
Wyżywienie i SPA

Dlaczego warto odwiedzić Świnoujście i zdecydować się na noclegi w apartamentach?

Na północy naszego kraju znajduje się wiele pięknych miejscowości, ale chcąc je odwiedzić zastanawiamy się jakie wybrać miejsce na nocleg i coraz cześciej swoje zainteresowanie kierujemy na apartamenty zlokalizowane nad morzem. Same miejscowości różnią się od siebie liczbą atrakcji czy samą jakością infrastruktury oraz plaży ale w wielu z nich możemy już dziś znaleźć apartamenty noclegowe. Najsłynniejsze kierunki mają też swoją charakterystykę odwiedzających – niektóre słyną z rodzinnego klimatu, a inne z wielu lokali dla młodzieży skupionej na szukaniu rozrywki i imprezowaniu. Świnoujście łączy atuty wielu nadmorskich miejscowości, oferując atrakcyjny pobyt i noclegi w wygodnych apartamentach.

Na czym polega unikalny charakter Świnoujścia?

Świnoujście wyróżnia się nie tylko na tle regionalnym, ale i krajowym, będąc jedynym miastem w Polsce leżącym na kilkudziesięciu wyspach. Z tego względu jest też malowniczo nazywane „Krainą 44 Wysp”. Są one bardzo różnych rozmiarów i niektóre to tylko drobne wysepki, natomiast trzy główne to: Wolin, Uznam i Karsibór. Do granic miasta wliczona jest zarówno powierzchnia lądowa, jak i wodna (w tym Zalewu Szczecińskiego), co plasuje je w gronie kilkunastu największych miast w kraju. Wyjątkowe jest również jego położenie, gdyż jest najbardziej wysuniętym na północny-zachód punktem w Polsce. Ze swojej zachodniej strony graniczy z Niemcami, z wschodniej z gminą Międzyzdroje, z południa otoczone jest Zalewem Szczecińskim, a z północy Morzem Bałtyckim. Z uwagi na tak strategiczną lokalizację Świnoujście stanowi z jednej strony istotny punkt gospodarki wodnej oraz marynarki wojennej, a z drugiej strony obecnie jest to już jeden z największych kurortów turystycznych w kraju. Liczbę osób odwiedzającym ten rejon potęguje także fakt, iż jest to nie tylko miasto wypoczynkowe, ale też o charakterze uzdrowiska. Znajdują się tu cenne źródła wody leczniczej, a sanatoria i ośrodki oferują wiele zdrowotnych zabiegów. Dodatkowo na zdrowie tutejszych kuracjuszy pozytywnie wpływa także nadmorski klimat. Ogromnym atutem tego miasta jest przejście graniczne na terytorium Niemiec, ale też terminal promów morskich, dzięki któremu bez problemu można popłynąć do Szwecji czy Danii.

Świnoujście miejscem dla każdego

Tak nietypowe położenie tego miasta sprawia, że nie tylko rozwija się w wielu kierunkach, lecz od lat jest również podatne na liczne wpływy z zewnątrz, które znajdują odzwierciedlenie na obecnym wizerunku miasta. W przeszłości ogromną rolę odgrywały kwestie historyczne i jednostki z zagranicy, natomiast obecnie miejscowość rozwija się pod kątem mieszkańców oraz coraz chętniej przybywających w to miejsce gości. Z uwagi na dużą różnorodność stało się to zatem miejsce, gdzie można spotkać pełen przekrój turystów: zakochane pary, grupy przyjaciół, rodziny z dziećmi, ale i starsze osoby, które przyjeżdżają tutaj na wczasy rehabilitacyjne. Ze względu na swoją lokalizację, miasto przyciąga również ludzi biznesu. Niektórzy przeprowadzają tam rozmowy biznesowe z kontrahentami zza zachodniej granicy, inni organizują sobie przystanek w drodze do krajów skandynawskich. Rosnąca popularność kurortu wynika także z faktu, że łączy ono wszelkie atrakcje nadmorskiego kurortu oraz nowoczesnej infrastruktury, z ciszą i spokojem umożliwiającymi relaksujący pobyt. W naszym ośrodku jesteśmy otwarci na wszystkich gości, oferując apartamenty zarówno dla jednej osoby, jak i kilku gości. Każdego odwiedzającego charakteryzuje bowiem to, że chce zamieszkać w dobrych warunkach, a takie odnajdziesz w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa.

Leżaki plażowe i mewy

Aktywności i wycieczki w trakcie pobytu

Wielu osobom wakacje nad morzem kojarzą się z niezbyt aktywnym wypoczynkiem, ale choć mogło tak być kiedyś, to teraz trendy te uległy zdecydowanej zmianie. Poza leniuchowaniem możesz zająć się zwiedzaniem lokalnych zabytków, takich jak choćby infrastruktura militarna (zwłaszcza trzy słynne forty: Wschodni, Zachodni i Anioła), falochrony czy widowiskowa latarnia morska. Są tu również warunki do wielu innych aktywności, stąd o Świnoujściu zaczęto mówić jako o „krainie aktywnego wypoczynku”. Entuzjaści turystyki rowerowej odnajdą tu ponad sto kilometrów tras o różnych długościach i wymaganiach, więc można je dopasować według potrzeb. Część z nich prowadzi również do granicy niemieckiej, gdzie także nie zabraknie miejsc wartych odwiedzenia. Osoby preferujące piesze wycieczki mogą wybrać się na szlaki wytyczone po wyspach Uznam i Wolin lub na ścieżki prowadzące do pobliskich miejscowości u naszych zachodnich sąsiadów. Panują tu również idealne warunki względem sportów wodnych, gdyż miejscowość jest otoczona przez wodę i stykają się tutaj wiatry lądowe oraz morskie. Z tego względu prężnie rozwijają się tutaj takie dziedziny jak: windsurfing, kitesurfing czy skimboard. Można spróbować także bardziej klasycznych aktywności jak wędkarstwo czy spływy kajakowe. Ogromną atrakcją, która zachęca turystów do odwiedzenia tego miejsca jest możliwość dojechania do różnych niemieckich miast czy też popłynięcia na choćby jednodniowe wycieczki do krajów skandynawskich, w tym w szczególności do duńskiej Kopenhagi oraz szwedzkiego Malmo. Jest to wyjątkowo przydatne podczas dłuższych urlopów, gdy w trakcie takiego wyjazdu każdy podróżny potrzebuje pewnego urozmaicenia. Liczba atrakcji w mieście i jego okolicach sprawia, iż z powodzeniem można tu spędzić nawet długie wakacje, bez obaw o nudę czy rutynę.

Wakacje w Świnoujściu – noclegi blisko morza w komfortowych apartamentach

Planujesz odwiedzić Świnoujście i zastanawiasz się czy zatrzymać się w apartamentach blisko morza? To dobry wybór. Podążając wzdłuż wybrzeża zauważymy, że poszczególne miejscowości różnią się od siebie między innymi odległością od morza. Nie zawsze nadmorskie kurorty są uplasowane z bezpośrednim dostępem do wody. Często można napotkać miejsca w których dojście do brzegu oddziela kilkunastominutowy spacer lasem. Nie zawsze znajdziesz też plażę, która będzie się nadawała do wypoczynku, co wiąże się z koniecznością dojeżdżania samochodem w inne miejsce. Decydując się na Baltic Spa w Świnoujściu zapewnisz sobie noclegi blisko morza i w komfortowych wnętrzach.

Wysokiej jakości plaża

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego jest bardzo zróżnicowana i choć w wielu miejscach charakteryzuje ją nieskrywane piękno, to nie zawsze stwarza to dobre warunki względem wypoczynku. W licznych strefach występują kamienie na piasku lub w samej wodzie, co zmusza turystów do dojeżdżania w inne miejsce. Jednym z flagowych punktów Świnoujścia jest tutejsza plaża, która od wielu lat otrzymuje odznaczenie Błękitnej Flagi, potwierdzające wysoki standard i bezpieczeństwo zarówno samej plaży, jak i kąpieliska. Tutejszy piasek jest nie tylko czysty, ale i sypki jak w żadnym innym miejscu nad Bałtykiem. Standard tego miejsca stoi już na bardzo wysokim poziomie, a z roku na rok ulega dalszej poprawie, z uwagi na działania w ramach programu ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Z tego względu dorośli mogą się tam bez obaw zrelaksować, a dzieci aktywnie spędzić czas. Dodatkowo woda jest tutaj wyjątkowo ciepła jak na Morze Bałtyckie, stąd latem możesz bez obaw skorzystać z uroków kąpieli i sportów wodnych.

Sprzyjające warunki klimatyczne

Kolejnym wyjątkowym punktem jeśli chodzi o Świnoujście jest klimat panujący w tym rejonie kraju. Pozytywne aspekty przepełnionego jodem, morskiego powietrza, można tutaj wykorzystać przez cały rok. W porównaniu z innymi miejscowościami na wybrzeżu warunki wietrzne są raczej stonowane, a opady stosunkowo niewielkie. Panująca tu zima jest krótka i raczej łagodna, a z kolei lato dłuższe. Charakterystyczne są też wysokie temperatury, zarówno powietrza, jak i wody. W letnie wakacje nie trzeba się zatem obawiać przejściowych opadów deszczu, gdyż panujące ciepło sprawia, iż nie są one tak uciążliwe. Oprócz istotnych związków jakie można znaleźć w morskim powietrzu, nie brakuje tu także terenów zielonych, a co za tym idzie aromatycznych olejków, które wydzielane są przez drzewa iglaste. W połączeniu ze znajdującymi się tutaj złożami solankowymi i borowinowymi, wpływa to na tak korzystne warunki zdrowotne w tym regionie i stąd przybywa tu tak wielu kuracjuszy.

Plaża w Świnoujściu

Dobra lokalizacja i punkty usługowe w okolicy

Niektóre nadmorskie kurorty posiadają doskonałą infrastrukturę, lecz ze względu na naturalne uwarunkowania terenu, są oddalone od plaży. Wybierając swój kierunek na urlop powinieneś wybrać natomiast takie miejsce, gdzie morze będziesz miał niemal na wyciągnięcie ręki. Jest to spore udogodnienie rano, gdy nie będziesz się musiał martwić o to by wcześniej wstać i podjechać gdzieś samochodem czy przejść dłuższą trasę by cieszyć się ciepłym piaskiem. W naszym ośrodku masz zapewnione wygodne apartamenty, a jednocześnie tuż przy Baltic Spa odnajdziesz dogodne zejście na plażę i to wysokiej jakości. Z tego względu nie musisz obawiać się o konieczność wczesnego wstawania, a wieczorem możesz wybrać się na spacer brzegiem morza i zobaczyć niezwykle urokliwy zachód słońca. Jednocześnie w tej części miasta odnajdziesz wiele punktów gastronomicznych i usługowych, z których możesz skorzystać nie oddalając się zbyt daleko od ośrodka.

Tanie noclegi nad morzem, a luksusowe apartamenty w Świnoujściu

Dziś oferta hotelowa w Świnoujściu jest bardzo szeroka: od tanich noclegów nad morzem po luksusowe apartamenty. Wakacje nad morzem były popularne już wiele lat temu, lecz wraz z upływem czasu rozwijana jest infrastruktura poszczególnych miejscowości, a goście ośrodków czy hoteli mogą liczyć na naprawdę dobre warunki. Wciąż jednak znajdzie się wiele pensjonatów, które zatrzymały się na standardach sprzed kilkunastu lat. Nad Bałtykiem można zatem odnaleźć tanie noclegi, ale warunki będą tam z reguły zdecydowanie gorsze, dlatego lepiej zdecydować się na nowoczesne apartamenty w Świnoujściu.

Warunki do komfortowego pobytu

W wielu sytuacjach w życiu istotnym kryterium, na którym opierasz decyzję odnośnie tego czy wybrać dany produkt lub usługę, jest oczywiście cena. Często od tego rozpoczynasz też poszukiwania swojego miejsca na wakacje, lecz może się to okazać bardzo zgubne myślenie. Musisz pamiętać, że w tym przypadku liczy się również komfort pobytu, gdyż bez tego nawet wyjazd w najpiękniejsze miejsce może nie przynieść pożądanej satysfakcji, ponieważ nie będziesz w stanie w pełni się zrelaksować. Na polskim wybrzeżu możesz odnaleźć wiele atrakcyjnych finansowo ofert, ale potem okazuje się, że noclegi te są tak tanie z uwagi na bardzo niski standard danego pensjonatu. Udając się na wakacje chcesz z kolei wypocząć i odzyskać siły, a do tego będziesz potrzebował nowoczesnego i dobrze wyposażonego ośrodka. Nasze apartamenty posiadają estetyczne i funkcjonalne meble, przestrzeń balkonową oraz takie dodatki jak telewizor w technologii HD, czajnik elektryczny, lodówka czy oczywiście bezpłatny dostęp do internetu. Nie zabraknie tu zatem niczego, czego możesz oczekiwać w trakcie pobytu, by uznać cały wyjazd za w pełni udany.

Pokoje na różne okazje

Ten rejon kraju przyciąga tak wielu turystów z uwagi na dużą uniwersalność i to, że wpisuje się w różne potrzeby. Dzieci są zafascynowane szumem fal i piaszczystą plażą, zakochane pary odnajdą tu romantyczną atmosferę, a samotni podróżni spokój i okazję do wyciszenia się. Nasze apartamenty są bardzo przestrzenne i otrzymasz tu zarówno lokum dla jednej osoby, jak i większej rodziny czy grupy znajomych, którzy wybrali się na wspólny wyjazd, gdyż w największym apartamencie Superior zmieści się nawet pięć osób. Baltic Spa w odróżnieniu od niektórych ośrodków nadmorskich jest także otwarty cały rok, więc zatrzymać mogą się u nas również osoby przybywające poza sezonem letnim. Wbrew pozorom miasto ma wiele do zaoferowania także w chłodniejsze miesiące, zwłaszcza dla osób udających się na wczasy zdrowotne.

Łóżko w apartamencie w Baltic Spa

Wyżywienie i SPA

Poza samym standardem pokojów, obecnie wpływ na ocenę każdego ośrodka czy hotelu mają dodatkowe udogodnienia, znajdujące się w ofercie danego punktu. Decydując się na pobyt w naszym ośrodku w cenie pokoju otrzymasz także wyżywienie w postaci śniadania oraz kolacji, a oba te posiłki w formie bufetu. Dzięki temu rozwiązaniu każdy odnajdzie wśród serwowanych dań i przekąsek coś dla siebie, nawet w kontekście rodzin z dziećmi, gdy najmłodsi potrafią być bardzo wybredni. Opcjonalnie możesz do tego dokupić również obiad, co może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza na jesieni i zimą, gdy część punktów gastronomicznych może być zamknięta z uwagi na mniejszą ilość odwiedzających. Forma niepełnego wyżywienia będzie natomiast bardzo wygodna w sezonie letnim, gdyż gwarantujemy wartościowe posiłki na początek i koniec dnia, podczas gdy po południu możesz spróbować lokalnych przysmaków lub popularnych dań z kuchni całego świata, przygotowywanych w tutejszych lokalach. Obecnie wielu gości zwraca też uwagę na kwestie odnowy biologicznej i zabiegów pielęgnacyjnych, czego nie odnajdziesz w przypadku tanich noclegów. W Baltic Spa oddajemy do dyspozycji gości strefę Spa i Wellness, gdzie odnajdziesz bogatą ofertę zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, a w szczególności różnorodnych masaży. Od września do czerwca w ramach pobytu w Baltic Spa możesz również skorzystać bezpłatnie z basenu i jacuzzi znajdujących się w pobliskim budynku. Takie możliwości to nie tylko rozwiązanie na wypadek nieco gorszych warunków pogodowych, ale też szansa na zadbanie o swoje zdrowie i ciało podczas urlopu.

Polskie wybrzeże przyciąga odwiedzających o różnym profilu, lecz każdy z nich poszukuje atrakcyjnego miejsca oraz komfortowych warunków pobytu. Jeśli jesteś jedną z nich to zachęcamy do skorzystania z naszych apartamentów. Odnajdziesz tu wysokiej jakości plażę i kąpielisko oraz wiele atrakcji związanych zarówno ze zwiedzaniem, jak i aktywnościami sportowymi. Wybierając nasz ośrodek masz także pewność, że przez cały wyjazd będą Ci towarzyszyły odpowiednie warunki, umożliwiające spokojny oraz udany wypoczynek.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz