Hotele w Świnoujściu – znajdź idealny pokój nad morzem!

Zapytaj o nocleg Zadzwoń
Baltic SpaBlogHotele w Świnoujściu - znajdź idealny pokój nad morzem!

Hotele w Świnoujściu to niezwykle zróżnicowana baza noclegowa, która oferuje odwiedzającym nie tylko dach nad głową, ale i szereg innych atrakcji i sposobów na zagospodarowanie czasu wolnego. Wystarczy wspomnieć o dostępie do basenów, strefy saun czy zabiegach w profesjonalnym spa, aby uzmysłowić sobie, że pobyt w jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów może zamienić się w niezwykle relaksujący czas wolny!

Spis treści:
Obiekty z wyżywieniem
Basen
Spa
Atrakcje strefy spa i wellness w Baltic Spa
Apartamenty i pokoje rodzinne
Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa
Najciekawsze atrakcje miasta

Jak znaleźć atrakcyjne hotele z wyżywieniem w Świnoujściu?

Jeśli zamierzamy spędzić czas wolny w Świnoujściu, najlepiej wybrać hotel, w którym w cenę noclegu wchodzi także wyżywienie. Zwykle mamy możliwość dokonania wyboru pomiędzy pakietami pełnego wyżywienia a wyżywieniem częściowym, w przypadku którego podejmujemy decyzję, z jakich posiłków zamierzamy skorzystać. O pozostałe musimy wówczas zatroszczyć się sami. Wyżywienie częściowe szczególnie chętnie wybierane jest w sezonie letnim, kiedy rano spożywamy śniadanie, a następnie, często do późnej nocy, spędzamy czas na zewnątrz. Gdy dopisuje słoneczna pogoda, a liczba atrakcji do odwiedzenia zdaje się wcale nie maleć, trudno pamiętać o powrocie do hotelu tylko po to, aby skorzystać z przydzielonego nam posiłku.

Zupełnie inaczej kwestia wyżywienia prezentuje się w sytuacji, gdy Świnoujście odwiedzamy poza sezonem, w czasie jesienno-zimowym. Punkty gastronomiczne, wszechobecne w porze wakacji, w innych miesiącach często są pozamykane, czekając na kolejny turystyczny sezon. Z tego powodu zamiast marnować czas na szukanie stosownej restauracji, wystarczy zamówić ofertę pełnego wyżywienia w hotelu. Opcja ta jest także rozwiązaniem preferowanym przez osoby w podeszłym wieku, mające problemy z poruszaniem się oraz niepełnosprawnych gości obiektu. Posiłki oferowane bezpośrednio w miejscu zakwaterowania to gwarancja bezstresowego i komfortowego pobytu, podczas którego nie trzeba dbać o zakupy spożywcze czy organizować miejsca do samodzielnego gotowania. Wyżywienie oferowane przez hotelowe bufety jest niezwykle urozmaicone i zakłada możliwość indywidualnego wyboru posiłku spośród dostępnych propozycji dań.

Pamiętaj o wyżywieniu

Wykupienie pełnego wyżywienia w hotelu to dobra decyzja również dla osób, które potrzebują specjalistycznej diety, dobranej specjalnie do ich indywidualnych potrzeb żywieniowych. W większości dobrych hoteli znaleźć można dietetyka, który pomoże dobrać menu dla wegan, wegetarian, osób z cukrzycą czy gości, którzy zgłaszają wszelkiego rodzaju alergie. Istotne jest, aby jak najszybciej poinformować pracowników o specjalnych potrzebach i uwagach związanych z kwestiami posiłku. Najlepiej dokonać tego już na etapie rezerwacji pokoju – zyskujemy wówczas pewność, że nasze zastrzeżenia zostaną uwzględnione przy komponowaniu jadłospisu.

Niektóre obiekty oferują wyżywienie w cenie pobytu, inne wymagają dodatkowej opłaty za przygotowanie posiłków. Ciekawą ofertę przedstawia ośrodek Baltic Spa, w którym wyżywienie podstawowe, zawierające śniadanie i obiadokolację w formie szwedzkiego bufetu, otrzymujemy w cenie noclegu. Zyskujemy wówczas gwarancję otrzymania dwóch ciepłych dań, przy czym bufet i bar otwarte są od godziny 10:00 do późnych godzin nocnych. Istnieje także możliwość wykupienia dodatkowego posiłku w formie obiadu, za który obowiązuje opłata w wysokości 20 złotych od osoby.

Opcja z basenem i spa

Usytuowane w Świnoujściu hotele i ośrodki wypoczynkowe mają w swojej ofercie możliwość korzystania z basenu i sauny. W niektórych jest także specjalnie przygotowana strefa wellness służąca zapewnieniu relaksu i odprężenia po długich letnich dniach przeznaczonych na zwiedzanie i inne nadmorskie aktywności. Poza różnego rodzaju saunami znaleźć tam można także profesjonalnego masażystę zapewniającego relaksujące masaże, podgrzewaną wannę typu jacuzzi czy oferty związane z zabiegami inhalacyjnymi.

Świeczki w strefie SPA

Wszystkie wspomniane udogodnienia znaleźć można w bezpośrednim sąsiedztwie Baltic Spa – w Centrum Relaksacyjnym Nautilus, gdzie goście Baltic Spa mogą bezpłatnie korzystać z basenu i jacuzzi. Dodatkowe opłaty wnieść należy za wypoczynek w saunie suchej. W bazie zabiegowej znajdują się także najróżniejsze masaże relaksujące. Od masażu twarzy i głowy poprzez klasyczny masaż kręgosłupa aż do masażu sportowego, którego rolą jest zapobieganie kontuzjom i utrzymanie właściwej formy u osób bardzo aktywnych fizycznie. Nie brakuje również ofert związanych z masażem refleksyjnym. Jest to forma specjalnej kuracji, w której główną rolę odgrywają połączenia nerwowe naszego ciała. Każda część ciała i organ przypisane są do konkretnej strefy refleksyjnej występującej na powierzchni dłoni, głowy czy stóp. Dzięki wykorzystaniu specjalnej techniki masowania są one odpowiednio pobudzone, co pomaga przywrócić naturalną równowagę biologiczną organizmu i łagodząco wpływa na ból oraz wszelki dyskomfort wybranego narządu czy części ciała. W Baltic Spa oferowane są masaże refleksyjne skupiające się zarówno na dłoniach, jak i na stopach. Nie brakuje także propozycji masażu limfatycznego. Jest to zabieg nazywany także drenażem limfatycznym. Kuracja polega na przeprowadzeniu serii intensywnych masaży, których zadaniem jest przesunięcie limfy wewnątrz ciała i udrożnienie węzłów chłonnych. Dzięki tego rodzaju zabiegom możliwe jest zapewnienie pomocy osobom cierpiącym na zaburzenia gospodarki wodnej w mięśniach, przeciwdziałanie zmianom skórnym oraz ulżenie pacjentom chorym na zapalenie zatok. Stymulacja odpowiednich punktów na ciele pozytywnie wpływa na proces odżywiania komórek, pomaga wyregulować krążenie krwi i poprawia wydajność pracy organów wewnętrznych. Sprawia również, że poprawia się kondycja masowanej skóry, staje się ona bardziej elastyczna i przyjemnie jędrna.

Inhalacje, jacuzzi i inne atrakcje

Inną formą kuracji w ośrodku Baltic Spa są inhalacje, czyli zabiegi umożliwiające udrożnienie górnych dróg oddechowych. Szczególnie rekomenduje się je osobom zamieszkującym miejscowości o wysokim zanieczyszczeniu środowiska, a w szczególności dzieciom. Szczegółowa rozpiska masaży i zabiegów dostępnych w ramach pobytu w ośrodku Baltic Spa przedstawiona została w dalszych akapitach tekstu.

Zupełnie bezpłatnie goście Baltic Spa korzystać mogą z basenu i jacuzzi znajdujących się we wspomnianym Centrum Relaksacyjnym Nautilius usytuowanym zaledwie 30 metrów od głównego budynku obiektu. Nie brakuje tam również atrakcji w postaci sauny suchej i parowej, za korzystanie z których naliczane są niewielkie opłaty.

Ostatnie dziesięciolecie przyniosło wiele zmian w standardzie wielu nadmorskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Atrakcyjna i bogata w oferty różnorodnych zabiegów strefa wellness stanowi obecnie jedno z głównych kryteriów, według których podejmowany jest wybór rezerwacji obiecującego noclegu. Główną przyczyną, dla której strefy wellness pojawiają się w coraz większej liczbie obiektów, jest niezwykła popularność, jaką cieszą się tego rodzaju zabiegi i udogodnienia wśród turystów z Polski i świata. Piękne widoki, szum morza i powietrze pełne drogocennego jodu przestają wystarczać w drodze do pełnego zadowolenia z urlopu – coraz więcej osób potrzebuje odreagować codzienny stres podczas specjalnych zabiegów w nadmorskich strefach wellness i spa.

Co jeszcze oferują spa w hotelach nad morzem w Świnoujściu?

Świnoujście to miasto, które jest wyjątkowo popularnym kurortem uzdrowiskowym. Nic dziwnego, że właśnie tam powstało bardzo dużo hoteli i ośrodków wypoczynkowych, dzięki którym czas wolny gości upływa na zdrowotnych zabiegach, relaksujących masażach i aktywnym wypoczynku w basenie. Niejednokrotnie zdarza się, że pierwsze zabiegi są całkowicie wliczone w cenę pobytu, szczególnie, jeśli wynosi on przynajmniej tydzień. To specjalna promocja zorganizowana dla gości. Ma ona na celu zachęcenie odwiedzających do korzystania ze strefy wellness, przedstawienie gościom dobrodziejstw danej oferty oraz wskazanie, że zabiegi w istocie warte są swojej ceny. Odprężenie i poprawa kondycji organizmu odczuwalne będą bowiem jeszcze na długo po opuszczeniu danego ośrodka.

Kuracje w spa są świetną alternatywą dla letnich nadmorskich aktywności, jakimi jest wylegiwanie się na plaży czy też kąpiele w Bałtyku. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda i temperatura wody nie pozwalają na klasyczne opalanie, warto zapewnić sobie podobną formę relaksu w postaci pobytu w strefie wellness. Wiele przeprowadzanych tam terapii nie tylko działa odprężająco, ale i cechuje się prozdrowotnym wpływem na najróżniejsze dolegliwości. Nie brakuje również bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych.

Są to, przykładowo, działania związane z poprawą kondycji cery. Hamują nadmierne wydzielanie sebum, nawilżają przesuszoną cerę i zapobiegają zmianom trądzikowym. Spa to także remedium na problem starzejącej się skóry – a to dzięki poprawie jej elastyczności, wspieraniu procesu mikrokrążenia krwi, optycznym odmłodzeniu i wszelkim kuracjom ujędrniającym. Po tygodniowym pobycie w dobrym ośrodku wczasowym nasza skóra i ciało poczują się jak nowo narodzone!

Nie brakuje także standardowych zabiegów związanych z usługami pielęgnacyjnymi, jak manicure, pedicure, depilacja czy działania związane z regulacją kształtu brwi. Przy okazji warto skorzystać z zabiegu nakładania henny.

Spa w hotelu

Pakiety zabiegów

Pakiety usług świadczone w niektórych hotelach w Świnoujściu porównać można do atrakcyjnych ofert proponowanych przez wysokiej klasy ośrodki wypoczynkowe. Jednym z takich obiektów, w którego murach znajdziemy niezwykle rozbudowaną i pełną atrakcji strefę spa i wellness, jest właśnie ośrodek Baltic Spa usytuowany przy ulicy Trentowskiego 6 w Świnoujściu.

Kiedy na wczasy wybierasz się po to, aby solidnie wypocząć od codziennych trosk i obowiązków, pamiętaj, że całodzienne plażowanie to niejedyny sposób na zasięgnięcie należytego relaksu. Złocistemu piasku wybrzeża, pełnemu jodu morskiemu powietrzu i szumowi fal trudno odmówić odprężającego i kojącego działania, nie należy jednak zapominać o tym, że zlokalizowane nad Bałtykiem ośrodki wypoczynkowe i hotele wręcz stworzone są do dbania o komfort swoich gości. Wystarczy wspomnieć choćby o niezwykle wygodnych, przestronnych apartamentach, w których znaleźć można szybki bezprzewodowy Internet, nowoczesną telewizję HD, prywatny czajnik i lodówkę, a także łazienkę wyposażoną w wysokiej jakości armaturę sanitarną, gdzie wypoczynek sam w sobie staje się źródłem relaksu i odprężenia. Dodajmy do tego okazały taras wyposażony w komplet wygodnych, rattanowych mebli, a zyskujemy miejsce, z którego nie będzie się chciało wychodzić! A to jedynie miejsce przeznaczone na sen. Co w momencie, gdy bliżej przyjrzymy się atrakcjom w postaci licznych zabiegów regenerujących? Goście Baltic Spa mają szansę skorzystać z naprawdę wielu usług.

Masaż głowy

Masaż głowy szeroko znany jest ze swojego dobroczynnego wpływu na krążenie krwi – to dzięki niemu dotleniają się cebulki włosów. Ma to kluczowe znaczenie przy prawidłowym i zdrowym wzroście włosa, co następnie przekłada się na piękną i mocną fryzurę. Masaż głowy wykorzystywany jest również w charakterze sposobu na relaks i wypoczynek – większość osób właśnie w ten sposób reaguje na koliste ruchy wykonywane na powierzchni skóry głowy. Tego typu zabieg pomocny jest również w usuwaniu martwego naskórka skóry głowy, co ułatwia transport substancji odżywczych w głąb mieszków włosowych, dając gwarancję znacznej poprawy kondycji włosa.

Masaż refleksyjny

Na powierzchni ciała każdego człowieka znaleźć można tzw. łuki refleksyjne. Są to różnego rodzaju sploty zakończeń nerwowych, które, potraktowane odpowiednim naciskiem, mają czynny wpływ na regulację krążenia krwi oraz prawidłowego działania poszczególnych elementów układu nerwowego. Umiejętnie wykonany masaż refleksyjny sprawia, że w organizmie przywrócona zostaje naturalna równowaga biologiczna.

Masaż refleksyjny wykonywany na stopach

Prawidłowo przeprowadzony masaż refleksyjny wykonywany na powierzchni stóp ma szczególne znaczenie dla naszego zdrowia. Na stopach znaleźć można bowiem tzw. refleksy, czyli specjalne punkty stanowiące kulminację pewnych zakończeń nerwowych odpowiadających poszczególnym organom w organizmie człowieka. Uciskanie ich pozwala likwidować stresy oraz napięcia mięśni, które niejednokrotnie prowadzą do rozwoju różnego rodzaju schorzeń i gorszego samopoczucia. Masaż refleksyjny daje szansę na przywrócenie pełni sprawności przepracowanym gruczołom i reguluje krążenie krwi. Może nawet pomóc w pozbyciu się dolegliwości bólowych oraz aktywować naturalne zapory obronne organizmu. Umiejętne uciskanie refleksów potrafi sprawić, że poczujemy pełnię witalności i młodzieńczej energii!

Masaż twarzy

Poza niewątpliwym działaniem relaksującym i odprężającym masaż twarzy to także niezastąpiony sposób na poprawę kondycji skóry. Wpływa na przepływ krwi w jej głębokich warstwach, co bezpośrednio przekłada się na jej elastyczność. Cera staje się jędrna i pozbawiona bruzd, zyskuje także piękny, pełen blasku koloryt. Profesjonalnie przeprowadzony masaż twarzy na dłuższą metę może wykazywać również działanie przeciwzmarszczkowe.

Masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa to najpopularniejszy z całej gamy masaży klasycznych, który doczekał się największej liczby wariacji, odmian i technik. Systematycznie przeprowadzany jest także jednym z najpopularniejszych środków walki z dolegliwościami bólowymi usytuowanymi na przestrzeni krzyża i pleców. Koi i łagodzi objawy, pozwalając na osiągnięcie stanu relaksu i odpoczynku. Regularnie stosowany pomaga także wzmocnić mięśnie pleców, które następnie lepiej radzą sobie z forsującą pracą fizyczną, dźwiganiem czy też sportowymi obciążeniami. Masaż kręgosłupa przeprowadzany jest w pozycji leżącej z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanego stołu. We wspomnianych wariacjach i technikach poza siłą uciśnięć dłoni wykorzystuje się także różnego rodzaju olejki eteryczne, kremy czy też drobinki morskiej soli w odżywczych peelingach.

Masaż sportowy

Masaż sportowy to znacznie intensywniejsza wersja klasycznego masażu kręgosłupa, która zakłada wykorzystanie większej siły. Został stworzony specjalnie dla osób wykazujących się wyższym poziomem aktywności fizycznej oraz profesjonalnych sportowców. Jego zadaniem jest ulżenie przepracowanym treningiem mięśniom oraz wprawienie osoby masowanej w stan relaksu i odprężenia. Masaż sportowy to idealne remedium na zastygłe, zmęczone mięśnie po forsującej wycieczce rowerowej nadmorskimi szlakami bądź jakiejkolwiek serii intensywnych treningów.

Zaprezentowane masaże stanowią jedynie część bazy zabiegów, z jakich korzystać mogą goście Baltic Spa. W strefie spa i wellness ośrodka zrealizować można również kurację w postaci leczniczej inhalacji, która szczególnie rekomendowana jest osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego w postaci astmy czy alergii. Inhalacje stanowią także skuteczne remedium na objawy schorzeń takich jak kaszel, przeziębienie czy zapalenie zatok. Wpływają na prawidłowy poziom nawilżenia błon śluzowych i pomagają we wzmocnieniu układu oddechowego. Z tego powodu inhalacje rekomendowane są dzieciom oraz osobom zamieszkującym miasta o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Mydło i olejki eteryczne

Apartamenty i pokoje rodzinne do wynajęcia w najlepszych hotelach nad morzem, czyli oferta ośrodka wypoczynkowego Baltic Spa w Świnoujściu

W Świnoujściu znajdziemy najróżniejsze hotele i ośrodki wypoczynkowe oferujące pokoje i apartamenty o bardzo różnym standardzie. Różne są także ich lokalizacje. Stale rosnąca liczba baz noclegowych sprawia, że możemy wręcz przebierać w ofertach, decydując się na dobry hotel z bogatą gamą oferowanych atrakcji usytuowany w odległości kilku kilometrów od Bałtyku, czy też na tani pensjonat z niewieloma udogodnieniami, za to zlokalizowany bezpośrednio nad brzegiem morza.

Mama z córką nad morzem

Złotym środkiem dla osób szukających wysokiej klasy pokoju zlokalizowanego w renomowanym ośrodku, zapewniającego jednocześnie bezpośrednią bliskość morskiego brzegu, jest zarezerwowanie pobytu w obiekcie Baltic Spa. Ośrodek zapewnia najwyższy standard, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Oferuje noclegi w przestronnych, bogato wyposażonych jedno-, dwu- i trzypokojowych apartamentach, a jego niewątpliwą zaletą jest dogodna lokalizacja. W pokojach znajdują się przestronne balkony z widokiem na Park Zdrojowy oraz Muszlę Koncertową. Wielkość apartamentów wynosi od 23 do 70 metrów kwadratowych. Szczególną popularnością cieszy się Apartament Kapitański, w którym znajdują się dwa osobne pokoje sypialne, salon oraz łazienka wyposażona w wannę z hydromasażem.

Aż 27 na 45 pokoi należących do kompleksu Baltic Spa to apartamenty rodzinne składające się z pokoju dziennego i przynajmniej jednej osobnej sypialni. Jest to układ wprost idealny na rodzinne wakacje z dziećmi! Przy wynajmowaniu pokoju oznaczonego jako Superior każdemu członkowi rodziny przypadnie niezwykle komfortowa ilość miejsca, gdyż apartamenty te zajmują od 50 metrów kwadratowych w górę. To ogromna przestrzeń, która pozwoli na wygodny odpoczynek i zapewni odrobinę intymności każdemu z gości.

Baltic Spa znajduje się jedynie 100 metrów od wejścia na najszerszą i najbardziej urokliwą z polskich plaż. O jej wyjątkowości świadczyć może wielokrotne zdobycie nagrody w postaci znaku Błękitnej Flagi, czyli wyróżnienia przyznawanego przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Danii. Błękitna Flaga stanowi jedno z założeń programu, który już od 30 lat sprawnie funkcjonuje w Europie. Jego ideą jest promocja działań związanych z ochroną środowiska naturalnego w nadmorskich miejscowościach. Wszystkie placówki, które spełniają wymogi dotyczące jakości wody w kąpieliskach oraz dyrektywy dotyczące czystości plaży, mają szansę ubiegać się o przyznanie znaku Błękitnej Flagi. Jeśli więc wybrana przez nas plaża oznakowana została charakterystycznym niebieskim symbolem, zyskujemy pewność, że jej czystość jest regularnie kontrolowana.

Dzięki swojej lokalizacji Baltic Spa stał się ośrodkiem wprost idealnym dla osób, które pragną wynająć wygodny apartament, chcą korzystać z uroków nieskazitelnie czystej wody i nie przepadają za ściskiem i zanieczyszczeniami na publicznych plażach. Nie zawiodą się również goście liczący na rekreacyjne spacery w urokliwej okolicy oraz osoby, które mają problemy z poruszaniem się – dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu plaży nie będą musiały bowiem narażać się na długotrwały i niewygodny transport, który może być problemem w przypadku wybrania destynacji znacznie oddalonej od brzegu morza.

Na jakie atrakcje możemy liczyć, wynajmując pokój w Baltic Spa w Świnoujściu?

Jedną z niekwestionowanych korzyści płynących z zarezerwowania noclegu w ośrodku Baltic Spa jest możliwość odwiedzenia parku krajobrazowego wyspy Uznam. Wszystko ze względu na lokalizację ośrodka, który znajduje się w niewielkiej odległości od granicy polsko-niemieckiej, gdzie znajduje się oficjalne wejście do parku. Jest to niezwykły obszar, na którym stykają się ukształtowania terenu w postaci morskiego brzegu, zachwycających plaż i łagodnych pagórków porośniętych niezwykle bujną roślinnością. Park krajobrazowy stanowi także siedlisko najróżniejszych gatunków fauny, pośród której znajdują się także gatunki zagrożone wyginięciem. Jest to idealne miejsce na spacer i bezpośredni kontakt z nienaruszoną przez człowieka przyrodą.

Poza korzystaniem z dobrodziejstw strefy wellness, sauny czy basenu, wolny czas w ośrodku Baltic Spa spędzić można również na licznych aktywnościach, które pomaga zorganizować ośrodek. Mowa tu o wyjeździe do miejscowości Korswandt na grę w golfa, możliwości uczestniczenia w zajęciach z jazdy konnej pod okiem doświadczonego instruktora czy też wykupieniu rejsu wycieczkowego po wodach Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku.

Golfista podczas gry

Goście Baltic Spa mają możliwość wziąć udział w spływie kajakarskim po bezpiecznym i oznakowanym szlaku, wynająć rowery na dłuższe wycieczki po trasach wiodących przez polską i niemiecką część wyspy Uznam czy też zapisać się na zwiedzanie miasteczka Peenemunde, gdzie odwiedzać mogą muzeum rakiet wojskowych typu V1-V3 oraz Muzeum Fenomenów Fizyki.

Atrakcji nie brakuje także bezpośrednio na terenie pobliskiej plaży, gdzie dzieci mogą bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i robić akrobacje na specjalnie zabezpieczonych trampolinach. W tym czasie dorośli goście mogą skorzystać z kursu kitesurfingu, czyli sportu wodnego polegającego na surfowaniu po wodzie przy pomocy specjalnego latawca. Nie brakuje również zajęć z windsurfingu oraz niezapomnianej okazji do zabawy na skuterach wodnych.

Załoga ośrodka Baltic Spa organizuje także jednodniowe wycieczki połączone ze zwiedzaniem europejskich stolic – w ten sposób podczas pobytu nad morzem możemy zawitać np. do Berlina czy Kopenhagi.

A kiedy skorzystamy już z bogatej oferty zagospodarowania czasu wolnego przygotowanej przez ośrodek, warto pomyśleć także o atrakcjach, jakie oferuje samo Świnoujście. Miasto, nazywane również Krainą 44 Wysp, ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Nie brakuje tu zabudowań najwyższej latarni morskiej w Europie czy fortyfikacji wojskowych z okresu pruskiego. Zwiedzić można także odtajnione podziemne centrum dowodzenia z czasów Zimnej Wojny i forty, w których przestrzeń muzealna przenika się ze strefą kulturalną. Koncert bądź wystawa sztuki w bunkrze? Czemu nie!

Rezerwujesz miejsce w hotelu w Świnoujściu? Poznaj najciekawsze atrakcje tego niezwykle interesującego nadmorskiego kurortu!

Rezerwujesz miejsce w hotelu bądź ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu? Dowiedz się, jakie niezwykłe atrakcje czekają na Ciebie w tym pełnym życia nadmorskim kurorcie! To nie tylko zadbane plaże i zachęcająca do całodziennych zabaw wysoka temperatura wody w kąpielisku. Miasto, nazywane również Krainą 44 Wysp, ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Poznaj najciekawsze zabytki, miejsca kultury i inne atrakcje, które pozostaną w pamięci jeszcze na długo po zakończeniu wakacji w Świnoujściu!

Najwyższa działająca latarnia morska w Polsce

Latarnia Morska Świnoujście to najwyższa w Polsce i jedna z najwyższych latarni morskich na świecie. Zlokalizowana jest w dzielnicy Warszów, a na znajdujący się na jej szczycie taras widokowy prowadzi 308 schodów. Ceglana konstrukcja wzniesiona została w roku 1854, natomiast do użytku latarnię oddano 1 grudnia 1857 roku. W momencie uruchomienia budynek uważano za szczytowe osiągnięcie budownictwa. Obiekt udostępniony jest do zwiedzania przez Urząd Morski w Szczecinie. Według historycznych podań w budynku latarni w dawnych latach mieszkali latarnicy wspólnie z rodzinami. Ich zadaniem było dbanie o to, aby wyznaczająca kursy statkom latarnia nigdy nie zgasła.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Muzeum Rybołówstwa Morskiego to placówka w całości poświęcona historycznym zbiorom związanym z przeszłością Świnoujścia oraz dziejami rybołówstwa. W budynku dawnego ratuszu miejskiego, który sam w sobie uważany jest za jedną z najstarszych konstrukcji w mieście, prezentowane są eksponaty dotyczące flory Bałtyku oraz informacje dotyczące dawnych narzędzi przeznaczonych do połowu ryb.

Nad wejściem do dwukondygnacyjnego budynku muzeum znajduje się wizerunek Gryfa Pomorskiego z kotwicą. Jest to herb Świnoujścia. Eksponaty w Muzeum Rybołówstwa dzielą się na trzy grupy:

  • dział przyrodniczy – eksponaty dotyczące zwierząt zamieszkujących wody Morza Bałtyckiego, Zalewu Szczecińskiego oraz Zatoki Pomorskiej. W dziale tym znajdziemy również wystawę poświęconą bursztynowi;
  • dział morski – w tej części Muzeum Rybołówstwa znaleźć możemy liczne narzędzia połowowe dawniej wykorzystywane w łowieniu ryb. Znajdują się tutaj także modele kutrów rybackich oraz stosowane w przeszłości przyrządy nawigacyjne;
  • dział historyczny – na trzeciej kondygnacji muzeum znaleźć możemy liczne eksponaty dotyczące dziejów miasta. Mowa tu o starych dokumentach, historycznych zdjęciach, zabytkowej ceramice, a nawet meblach.

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin znaleźć można w Świnoujściu, a dokładniej – w dzielnicy Przytór, pomiędzy stacją kolejową a plażą. Jest to historyczny teren, na którym w czasie II wojny światowej znajdowały się mocarne działa służące do obrony bazy wojskowej Kriegsmarine. Po czasach wojennej zawieruchy obiekt został przebudowany – znajdujące się w tym miejscu podziemne schrony połączono siecią korytarzy. W ten sposób utworzyło się słynne Podziemne Miasto na Wyspie Wolin – atrakcja turystyczna przybliżająca wiele faktów z historii polskich działań wojennych. To właśnie z terenu Podziemnego Miasta słynni polscy generałowie dowodzili lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii. Obiekt pełnił także rolę Zapasowego Stanowiska Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego.

Interaktywne zwiedzanie Podziemnego Miasta trwa około dwóch godzin i realizowane jest w towarzystwie polskiego żołnierza. Nie ma możliwości obejrzenia schronów i łączących je korytarzy bez obecności przewodnika. Zwiedzający mają szansę poznać interesujące fakty dotyczące czasów zimnej wojny, a także zajrzeć do kompletnie urządzonego pomieszczenia maszynowni!

Baltic Park Molo Aquapark

Szukasz rozrywki dla dzieci i dorosłych w Świnoujściu? Koniecznie wybierzcie się do Baltic Park Molo Aquapark! To niezwykły park wodny pełen ekscytujących atrakcji przeznaczonych dla całej rodziny! Znaleźć tam można między innymi cztery multimedialne zjeżdżalnie o różnych poziomach trudności i szybkości zjazdu – Purpurową Supernovę, Obłędny Wir, Żółtą Przygodę i Niebieskie Szaleństwo. Ponadto w aquaparku czeka także przeznaczona dla najmłodszych użytkowników, pełna atrakcji Wyspa Piratów, rwąca rzeka o silnym nurcie czy też pełen wodnych masaży basen rekreacyjny. Dorosłych z pewnością ucieszy perspektywa zaznania błogiego relaksu w jacuzzi i strefie saun, a amatorzy wodnych wyzwań będą mieli okazję spróbować swoich sił na jedynej w Polsce sztucznej fali do surfingu. Na terenie parku wodnego znaleźć można także aquabar – przystań idealną na kawę czy posiłek po godzinach wypełnionych wodnym szaleństwem.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to zabytkowy park krajobrazowy zlokalizowany na wschodnim brzegu wyspy Uznam. To miejsce szczególnie ochoczo wybierane w charakterze rodzinnych tras spacerowych. Na jego terenie znaleźć można ozdobne fontanny, wydzielone miejsca do odpoczynku i rekreacji, place zabaw dla dzieci, a nawet rozlokowaną na świeżym powietrzu siłownię. Uważni zwiedzający mogą natknąć się na dziką zwierzynę w postaci saren czy dzików. Park zachwyca mnogością roślin – znajdziemy tu dęby szypułkowe, buki zwyczajne, cisy, klony, kasztanowce, olchy, żywotniki czy skrzydłorzechy kaukaskie. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego znaleźć możemy zabytki w postaci Fortu Zachodniego i Fortu Anioła. Nie brakuje także znakowanych szlaków turystycznych (a wśród nich słynnego niebieskiego Szlaku Rowerowego Wokół Bałtyku), a także stadionów, boisk czy kortów tenisowych.

Fort Gerharda

Fortyfikacje w Świnoujściu: Fort Gerharda (znany również jako Fort Wschodni), Fort Anioła i Fort Zachodni

Dzieje fortyfikacji w Świnoujściu datowane są na XVII wiek, kiedy w mieście pojawiły się zapory mające chronić je przed Szwedami i Duńczykami. Następnie miasto dostało się pod władanie Szwedów, którzy rozbudowali część istniejących obwarowań. Aż do połowy XIX wieku wszelkie umocnienia postawione były z drewna, dopiero rok 1854 przyniósł budowę fortu obronnego oraz fortec artyleryjskich, które zapoczątkowały powstanie murowanych umocnień. Do obecnych czasów zachowały się trzy z czterech XIX-wiecznych fortów, a mianowicie Fort Wschodni (nazywany także Fortem Gerharda), Fort Zachodni (znany również jako Fort Anioła) oraz Zachodni Fort Nadmorski Artyleryjski.

Fort Gerharda to jedna z najlepiej zachowanych pruskich twierdz nadbrzeżnych w Europie. Usytuowany jest na Wyspie Wolin i stanowi obecnie siedzibę historycznego Komendanta Twierdzy Świnoujście. Fort otwarty jest dla turystów w charakterze interaktywnego muzeum. Dzięki specjalnej formie zwiedzania (przyspieszone szkolenie wojskowe!) przyjezdni mogą poczuć się jak żołnierze pruskiej armii. Wszystko dzięki żołdakowi pełniącemu rolę przewodnika oraz specjalnym wojskowym próbom, jakim poddani zostają turyści. Zwiedzanie Fortu Gerharda w standardowym trybie trwa około 75 minut.

Fort Zachodni (Fort Anioła) to fort Twierdzy Świnoujście wybudowany przez armie pruską. Służył w charakterze obiektu obronnego dla kompleksu zachodnich fortyfikacji. Uległ znaczącej modernizacji w okresie II wojny światowej, kiedy do obiektu doprowadzono prąd i ogrzewanie. Wojska niemieckie wykorzystywały go w charakterze posterunku obserwacji powietrznej, a po wojnie Fort Anioła przeszedł we władanie Rosji. Żołnierze radzieccy korzystali z budynku aż do roku 1992. W czasach obecnych Fort Anioła przechodzi nieustanne renowacje. Nabrał charaktery obiektu kulturalnego, w którym prezentowane są liczne wystawy i wernisaże. Organizowane są tutaj wystawy interesującego malarstwa bądź fotografii, koncerty słynnych artystów, a nawet demonstracje średniowiecznych walk rycerskich. To miejsce, w którym historia przenika się z kulturą, dając szansę zaistnieć młodym artystom. We wnętrzu Fortu Anioła znaleźć możemy również zaciszną kawiarnię, w której znajduje się stała wystawa szkła i biżuterii.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Wirtualny spacer
Nasze obiekty

Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
Bon Turystyczny Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartamenty ALBUS Apartamenty LIVIDUS Apartament 2+2 Apartament Familjny De Lux Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende
Średnia ocen: 4,3
Nasz Obiekt Apartamenty Spa Gatronomia Cennik Galeria Kontakt Blog
Zadzwoń
Napisz
ZadzwońNapisz