Blog

Apartamenty nad morzem - z basenem i widokiem na Morze Bałtyckie. Wynajmij luksusowy apartament nad samym Bałtykiem!

Apartamenty nad morzem to rozwiązanie idealne dla wszystkich, którzy od wakacyjnego zakwaterowania oczekują komfortu i przestrzeni, jaką trudno znaleźć w niewielkich pokojach na wynajem, znajdujących się w każdej polskiej, nadmorskiej miejscowości. Zaletą apartamentów jest niezwykle wysoki standard wykończenia wnętrza, przystępne ceny, a niejednokrotnie także dostęp do dodatkowych udogodnień dla gości, jakimi są przyhotelowy basen czy też strefa spa. Jak znaleźć idealny apartament nad morzem?

Apartamenty nad morzem

Spis treści:
Jak znaleźć dobry apartament nad morzem?
Lokalizacja apartamentu
Basen, strefa wellness i spa
Apartamenty z widokiem na morze i wyżywieniem
Apartamenty z basenem
Tanie i komfortowe apartamenty nad morzem
Ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa

Szukasz apartamentu nad polskim morzem? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Apartamenty nad morzem różnią się od siebie pod względem kilku kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, aby nasz wyjazd był dopięty na ostatni guzik, komfortowy i pozbawiony jakichkolwiek rozczarowań. Do najważniejszych czynników, które mają ogromny wpływ na poziom zadowolenia z pobytu w apartamencie, należą przede wszystkim: jego lokalizacja, standard wyposażenia i wykończenia pomieszczeń oraz udogodnienia zapewniane w cenie wypoczynku. Aby dokładniej zweryfikować powyższe kryteria należy sięgnąć do opinii, jakie na temat zakwaterowania znaleźć można na związanych z ośrodkiem czy hotelem stronach internetowych. Osoby, które liczą na relaksujący pobyt, pełen okazji do należytego odpoczynku, powinny zorientować się także, czy wybrany apartament oferuje dostęp do wielu popularnych nad morzem udogodnień. Mowa tu między innymi o dostępności strefy spa, w której odbywają się najróżniejsze zabiegi regenerujące zarówno umysł, jak i ciało. Nie sposób bowiem przejść obojętnie obok bogatej oferty relaksujących masaży, dobroczynnych inhalacji czy też sposobności do skorzystania z sauny i basenu.

Niezwykle istotnym czynnikiem warunkującym poziom zadowolenia z pobytu w wybranym apartamencie nad morzem są także oferowane w nim posiłki. Goście ośrodka czy hotelu mają zwykle możliwość wyboru pomiędzy częściową a pełną opcją wyżywienia. W przypadku niektórych apartamentów istnieje także możliwość indywidualnej konsultacji jadłospisu z wykwalifikowanym, zatrudnionym w placówce dietetykiem. Poza kwestią wyżywienia niezwykle istotne jest także przystosowanie danego ośrodka i jego pokoi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zanim wybierzemy najlepszy apartament nad morzem, warto bliżej przyjrzeć się wymienionym poniżej czynnikom.

Jak wybrać lokalizację idealnego apartamentu nad samym morzem?

Wybór idealnego apartamentu nad morzem powinniśmy rozpocząć od dokładnego przemyślenia lokalizacji, w jakiej nasz nocleg powinien się znajdować. Części gości zależy, aby ich ośrodek znajdował się blisko centrum miasta, dzięki czemu w bezpośrednim sąsiedztwie pozostają wszystkie interesujące z turystycznego punktu widzenia punkty na mapie wybranej miejscowości. Nie brakuje także licznych lokali gastronomicznych, świetnie zaopatrzonych sklepów czy też klubów i dyskotek, które mogą mieć znaczenie dla szukających nocnych rozrywek odwiedzających. Inna kluczowa lokalizacja, którą zdecydowanie preferują zapaleni plażowicze oraz osoby uciekające przed tłokiem i gwarem miasta, to ośrodek czy hotel usytuowany nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, których głównym celem wyjazdu nad Bałtyk jest spędzanie czasu w wodzie i na plaży. Ośrodki umiejscowione na linii brzegu chętnie odwiedzane są także przez osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu wolnego w postaci spacerów bądź nordic walkingu. Wszystko to ze względu na niezwykle atrakcyjne tereny zielone, jakie znaleźć możemy w niewielkich odległościach od polskich plaż.

Jeśli zdecydowaliśmy, że od miejskich atrakcji zdecydowanie bardziej wolimy bezpośrednie sąsiedztwo wybrzeża, kluczowym czynnikiem przy wyborze apartamentu na plaży powinien być stopień utrzymania oraz czystość wybranej plaży. W Polsce spotkać możemy zarówno pięknie zagospodarowane, czyste i zachęcające do wypoczynku odcinki wybrzeża, jak i plaże, które - niestety - pełne są zanieczyszczeń i odpadów. Aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci wypoczynku w miejscu, w którym trudno rozłożyć koc tak, aby nie zaczepić o wszędobylskie śmieci, należy przed wyjazdem dokładnie zweryfikować jakość plaży. Najlepszym sposobem weryfikacji jest w tym wypadku odznaczenie nazywane Błękitną Flagą. Jest to specjalne wyróżnienie, które nadawane jest wyłącznie plażom i innym przestrzeniom nadmorskim spełniającym wysokie kryteria dotyczące utrzymania i poziomu czystości wybranego terenu. Odznaczenie przyznawane jest przez międzynarodowy program skupiający się na promowaniu idei związanej z ochroną środowiska naturalnego kąpielisk, przystani jachtowych oraz obszarów położonych w znajdujących się nad morzem miastach. Aby otrzymać wyróżnienie Błękitnej Flagi, dana plaża musi cechować się ponadprzeciętną czystością zarówno wybrzeża, jak i wody w kąpielisku. Wiąże się to również z odpowiednią dbałością o ekosystem oraz infrastrukturalne zagospodarowanie terenu. Jeśli wybrana przez nas plaża może pochwalić się odznaczeniem, mamy do czynienia ze świetnie utrzymanym kąpieliskiem z zadbanym terenem piaszczystym. Zyskujemy wówczas pewność, że naszego pobytu na plaży nie zepsują wszechobecne śmieci czy też dryfujące po wodzie, potencjalnie niebezpieczne obiekty. Mowa tu szczególnie o wakacjach z dziećmi, które znane są ze swojej kreatywności w zabawie przypadkowo znalezionymi przedmiotami. Dla ich bezpieczeństwa znacznie lepiej wybrać miejsce do plażowania, które zapewni im komfort i niezagrożoną zabawę.

Lokalizacja apartamentów nad morzem

Apartamenty nad morzem z basenem, strefą wellness i spa? To możliwe!

Przy rezerwacji apartamentu nad morzem warto sprawdzić, czy oferowany nocleg wiąże się także z dostępem do udogodnień w postaci basenu, spa oraz strefy wellness. Niektóre hotele i ośrodki wypoczynkowe w pakiecie mają także nieodpłatne korzystanie z basenu, jacuzzi oraz kompleksu saun. Dzięki podobnym możliwościom pobyt nad morzem stanowić będzie prawdziwie relaksujący czas, pełen okazji do wypoczynku i odcięcia się od codziennych stresów. W niektórych ośrodkach nie brakuje także ofert profesjonalnych masaży, które pomogą uśmierzyć bóle mięśni, odżywią skórę i sprawią, że ciało stanie się zrelaksowane i wolne od niepotrzebnych napięć. Tego rodzaju zabiegi szczególnie chętnie wybierane są przez gości apartamentów w sezonie jesienno-zimowym, kiedy plażowanie przestaje być najważniejszą atrakcją nadmorskiego wypadu. Wówczas udogodnienia płynące z możliwości korzystania ze strefy wellness mogą wypełniać praktycznie cały dzień wczasowiczów, zapewniając im regenerujący i relaksujący pobyt, po którym zupełnie inaczej wraca się do szarej codzienności.

Apartamenty z widokiem na morze a kwestie wyżywienia

Jeśli decydujemy się na wynajem apartamentu z widokiem na morze, warto przemyśleć także kwestię wyżywienia. W tym momencie wszystko zależy właściwie od naszych oczekiwań, ilości czasu wolnego, nastawienia oraz bliskości poszczególnych punktów gastronomicznych. Wczasowicze rezerwujący pobyt w apartamencie nad morzem w czasie sezonu letniego decydują się zwykle na samodzielne załatwienie kwestii posiłków bądź wyżywienie częściowe (np. tylko śniadanie w formie szwedzkiego bufetu). Wynika to z nadmorskiej specyfiki spędzania czasu wolnego, kiedy większość dnia przebywamy poza miejscem zakwaterowania, korzystając z uroków bałtyckiego słońca. W czasie lata otwarte są także wszelkie turystyczne restauracje, bary i nadmorskie knajpki oferujące między innymi smażone ryby. Trudno nie skusić się na rodzinny posiłek w nadmorskiej miejscowości - szczególnie, jeśli towarzyszą nam dzieci, które bardzo łatwo ulegają pokusom serwowanym przez kolorowe stragany i budki z jedzeniem.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w okresie jesienno-zimowym, kiedy rezerwacji apartamentu dokonujemy ze świadomością, że skończyła się pogoda na całodzienne przebywanie na dworze. Wówczas rezerwacja pełnego wyżywienia może nam oszczędzić wielu godzin organizowania sobie posiłków. Wychodzenie na zewnątrz, kiedy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne może być uciążliwe. Podobnie jak szukanie odpowiedniej restauracji, gdyż poza sezonem turystycznym większość lokali gastronomicznych jest zamknięta, oczekując na kolejny okres letni. W takich okolicznościach warto skorzystać z propozycji częściowego lub pełnego wyżywienia, które oferowane jest w większości ośrodków i hoteli posiadających apartamenty do wynajęcia.

Wyżywienie hotelowe sprawdza się także w przypadku, gdy jeden lub kilku wczasowiczów wymaga specjalistycznej diety. Niezależnie od tego, czy chodzi o nietolerancję na niektóre składniki pokarmowe, wegetarianizm czy potrzeby żywieniowe osób z cukrzycą, ośrodki wypoczynkowe nad morzem dysponują zatrudnionym przez siebie dietetykiem, którego zadaniem jest skomponowanie jadłospisu specjalnie pod indywidualne wymagania gości. Należy pamiętać o tym, aby udzielić obsłudze właściwych informacji dotyczących oczekiwanego wyżywienia - najlepiej jeszcze na etapie rezerwacji apartamentu.

Apartamenty nad morzem z wyżywieniem

Luksusowe apartamenty do wynajęcia z basenem czy apartament z widokiem na morze? A może da się połączyć obie te opcje?

Wczasowicze decydujący się na nocleg w apartamentach zwykle wahają się pomiędzy dwoma najatrakcyjniejszymi wariantami. Mowa tu o wynajęciu miejsca z dostępem do basenu i strefy wellness lub apartamentu z bezpośrednim widokiem na morze. Decydujące znaczenie ma tu zazwyczaj sezon, w którym wybieramy się na nadmorskie wczasy. U szczytu okresu letniego zdecydowanym pierwszeństwem cieszą się apartamenty usytuowane nad samą plażą, kiedy z okna swojego pokoju podziwiać możemy majestatyczny brzeg Bałtyku. Sezon jesienno-zimowy to z kolei czas, w którym goście apartamentów szukają raczej swoistego centrum relaksu i regeneracji. Bliskość plaży nie ma wówczas większego znaczenia, gdyż pogoda niespecjalnie sprzyja morskim kąpielom. Dużo więcej uwagi poświęca się wówczas wszelkim dostępnym w danym ośrodku udogodnieniom. Dzień w strefie spa, wieczór spędzony w hotelowym basenie czy też chwila odprężenia w saunie sprawiają, że wyjazd staje się prawdziwą odskocznią od zmartwień dnia codziennego, dostarczając wczasowiczom nowej energii i spokoju ducha.

Wybór apartamentu bezpośrednio sąsiadującego z plażą to rozwiązanie często wybierane przez rodziny z dziećmi. Prażące słońce nie sprzyja długim spacerom z najmłodszymi dziećmi, które niejednokrotnie na plażę chcą zabrać wszystkie możliwe zabawki. Jeśli więc nie chcemy poświęcać połowy czasu wolnego na dotarcie na wybrzeże z zestawem łopatek, baseników i wszelkich innych akcesoriów niezbędnych dzieciom na plaży, warto wynająć apartament znajdujący się bezpośrednio przy wejściu na plażę. Jeśli natomiast wraz z dziećmi wyruszamy na Bałtyk w sezonie jesiennym, dobrze byłoby zapewnić maluchom możliwość kąpania się w hotelowym basenie. Należy jednak upewnić się, że zbiornik przystosowany jest do potrzeb dzieci bądź na terenie obiektu znajduje się jego płytszy i bezpieczniejszy odpowiednik.

Nad polskim morzem znaleźć można także apartamenty, które nie tylko znajdują się w bezpośredniej odległości od plaży, ale na dodatek posiadają dostęp do basenu i strefy spa. Przykładem takiego ośrodka jest Baltic Spa w Świnoujściu. Dzięki rezerwacji apartamentu w wymienionym ośrodku zyskujemy zarówno dostęp do jednej z najpiękniejszych polskich plaż oznaczonych symbolem Błękitnej Flagi, jak i możliwość korzystania z basenu oraz jacuzzi w obiekcie usytuowanym jedynie 30 metrów od budynku Baltic Spa.

Apartamenty nad morzem z basenem

Rynek apartamentów nad morzem bije rekordy popularności u wynajmujących. Z tego powodu niezwykle szybko się rozwija, dostarczając wczasowiczom coraz więcej obiektów spełniających wszelkie możliwe wymagania. Oferty są niezwykle różnorodne – możemy się zetknąć z niezwykle komfortowymi, renomowanymi ośrodkami i hotelami, które w cenach pobytu oferują ogrom atrakcji związanych z wejściem do strefy spa czy wellness. Nie brakuje także propozycji pobytów w apartamentach o nieco niższym standardzie, gwarantujących za to niewysokie, atrakcyjne ceny.

Szczególnie niedroga okazja na wynajem apartamentu może trafić się w okresie jesienno-zimowym, kiedy zainteresowanie nadmorskimi wczasami znacznie spada. Warto rozważyć pobyt nad Bałtykiem w czasie chłodnych długich weekendów bądź nawet różnego rodzaju świąt. Możemy bowiem liczyć na bardzo okazyjne ceny wynikające z faktu, że większość osób rezerwuje wówczas pobyt w górach. Na szczególnie przystępne ceny natknąć się możemy w okresie od października do grudnia, a także w czasie szkolnych ferii zimowych, czyli w terminach od stycznia do lutego.

Należy jednak pamiętać, aby każdą ofertę wynajmu apartamentu w szczególnie niskiej cenie poddać wnikliwej analizie. Jeśli ceny są niższe niż średnie koszty za nocleg w podobnych hotelach i obiektach, warto bliżej zapoznać się z opiniami na temat wybranego ośrodka i wszelkimi innymi informacjami, które mogłyby przesądzać o podjęciu decyzji o rezerwacji. Dowiedz się, ile kilometrów dokładnie mieści się w określeniu “przy plaży”, jaki standard panuje w pokojach i apartamentach oraz czy wybrany ośrodek nie znajduje się przypadkiem w bezpośredniej odległości od hałaśliwej dyskoteki czy usytuowanego na samej plaży nocnego klubu. Zanim damy się skusić niskim cenom, warto sprawdzić, czy jakość pobytu spełni wszelkie nasze wymagania.

Szukasz komfortowego apartamentu nad morzem, najlepiej ulokowanego przy samej plaży? Sprawdź ofertę ośrodka Baltic Spa i zarezerwuj pobyt w apartamencie w Świnoujściu!

Jeśli szukasz wygodnego apartamentu nad Morzem Bałtyckim, który znajduje się w bezpośredniej odległości od plaży, a na dodatek oferuje dostęp do strefy spa, doskonale trafiłeś! Zarezerwuj nocleg w ośrodku Baltic Spa w Świnoujściu i ciesz się niezwykle komfortowym pobytem zarówno w sezonie letnim, jak i jesiennym!

Baltic Spa to niezwykle nowoczesny ośrodek wczasowy ulokowany w odległości jedynie 100 metrów od wejścia na jedną z najpiękniejszych plaż w naszym kraju. Teren ten po raz kolejny z rzędu otrzymał wspomniane już wcześniej wyróżnienie Błękitnej Flagi, stanowiąc przykład przestrzeni nadmorskiej o wyjątkowo wysokim poziomie czystości oraz jakości wody w kąpielisku.

Apartamenty w Baltic Spa to czterdzieści pięć niezwykle komfortowych kwater cechujących się wysokim standardem i przestrzenią dostosowaną wielkością do potrzeb różnego rodzaju wczasowiczów. Turyści wybrać mogą pomiędzy apartamentami jedno-, dwu- oraz trzypokojowymi, co oznacza, że z pomieszczeń korzystać mogą zarówno duże rodziny, grupy znajomych, pary, jak i osoby przybywające nad Morze Bałtyckie samodzielnie.

Każdy z pokoi wyposażony został w duży telewizor z technologią HD, lodówkę oraz wygodny, bezprzewodowy czajnik. Nie brakuje także dostępu do sieci Wi-Fi oraz balkonów, z których część wychodzi bezpośrednio na Morze Bałtyckie!

Ośrodek oferuje także bezpośredni dostęp do strefy wellness, w której każdy znużony codziennością wczasowicz znaleźć może ukojenie w postaci bardzo szerokiej oferty masaży klasycznych. Nie brakuje tu specjalistów gotowych wykonać profesjonalny masaż kręgosłupa, twarzy czy głowy. Dla chętnych znajdzie się także oferta odbycia masażu refleksyjnego stóp czy też przeznaczonego dla osób szczególnie aktywnych fizycznie masażu sportowego. Zupełnie inną korzyścią płynącą z rezerwacji apartamentu w Baltic Spa jest możliwość przeprowadzenia zdrowotnych inhalacji, które zaleca się osobom pochodzącym z miejscowości cechujących się wysokim zanieczyszczeniem powietrza.

Apartamenty w Baltic Spa łączą w sobie zarówno gwarancję wysokiego komfortu pobytu, bezpośrednie sąsiedztwo plaży oraz niezwykle szeroki pakiet atrakcji i udogodnień, które sprawdzą się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


West Baltic Resort
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Resort Hotel MariSol Feniks Apartamenty Apartament Róża Wiatrów Apartament Pegaz Last minute Swinemuende